← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

11V41 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 11V41 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 11V41?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

11V41 · SAE J403-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Automatová uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J403-2014
Umístění v tabulce
Tabulka 3A
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
IIW / CEV:0.6030–0.8330 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4415–0.5762 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5050–0.6547 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
IIW / CEV:0.6030–0.8097 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4415–0.5653 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5050–0.6435 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
IIW / CEV:0.6030–0.8783 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4415–0.5902 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5050–0.6720 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
IIW / CEV:0.6030–0.7410 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4415–0.5405 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5050–0.6150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.37 ~ 0.45
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
V0.04 ~ 0.08
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11411 a SAE 11V41 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.

Podmínky složení

SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 3A“: Hmotnostní podíly wt% podle analýzy odlitku nebo tavbové analýzy; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 se nepoužívá k rozšíření mezí této tabulky. UNS G11411 a SAE 11V41 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se s tímto vydáním nesměšují. Nejsou-li zbytkové prvky stanoveny jinak, platí skupina B; A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody. Pro D nejsou v tabulce stanoveny meze, ale obsahy Cu/Ni/Cr/Mo se přesto musí uvádět; nepovažují se za nulu. Při prokazování shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvádět také Cu/Cr/Ni/Mo/Si; obsah pod 0.02% lze podle originálu uvést jako <0.02%. Nejde o obecnou horní mez ani o nulu. Tabulka 3A/3B se vztahuje na polotovary určené ke kování, tyče, válcovaný drát a bezešvé trubky z automatových uhlíkových ocelí; nejde o obecně platné složení plochých výrobků. Oboustranné rozsahy P/S zůstávají podle příslušného řádku zachovány; obsah V0.04–0.08% je výslovným požadavkem řádku pro 11V41, zatímco u běžných značek 11xx se V nedoplňuje. Pro 12xx se Si obvykle nestanovuje, aby nebyla zhoršena obrobitelnost; nestanovený obsah Si je neznámý a musí se vykázat podle 3.1, nikoli považovat za nulu. Pb se doplňuje pouze v řádku 12L14, u běžných značek 1212/1213/1215 se Pb nepřidává; identity L a UNS G12144 zůstávají zachovány. Určení pro obrábění neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena; dodací stav, skutečný technologický postup projektu a možnost dodávky vyžadují samostatné potvrzení. Podle 3.1 a tabulky 6 se musí vykazovat C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze uvést jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; neopravňují k doplňování nul ani mezních hodnot.

Původní záznam podmíněné větve

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)

PrvekPožadavky na složení
C0.37 ~ 0.45
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
V0.04 ~ 0.08
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A

PrvekPožadavky na složení
C0.37 ~ 0.45
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
V0.04 ~ 0.08
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C

PrvekPožadavky na složení
C0.37 ~ 0.45
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
V0.04 ~ 0.08
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)

Polotovary určené ke kování / tyče / válcovaný drát / bezešvé trubky; zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)

PrvekPožadavky na složení
C0.37 ~ 0.45
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.08 ~ 0.13
V0.04 ~ 0.08

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Ověření buněk složení v 79 řádcích čtyř tabulek původní textové vrstvy 2014, oddělených sloupců forem, UNS a poznámek. Zdroje a různé podmínky objednávky zůstávají oddělené.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group