10B33 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 10B33 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 10B33?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
10B33 · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 61, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 11
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.36 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 61; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 61; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.Zobrazit související produkt →10B33 · Q/ZNGF 01.7—2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Vydání 2023; vydáno 2023-09-21, účinné od 2023-10-01; nahrazuje Q/SG18—2022
- Název dokumentu
- Válcovaný drát z oceli pro pěchování a protlačování za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 6
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.36 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0005 ~ 0.003 |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023, tabulka 1, řádek 43 (strana 6 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Poznámky, dodací postup a objednávku je nutné potvrdit podle příslušného vydání; údaje nepředstavují příslib dodávky Creation Group.
Podmínky složení
Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu. / Článek 6.1.4: zbytkové (nečistoty) Cr, Ni, Cu každý ≤0.20%; u záměrně přidávaného Cr platí limit příslušného řádku, nikoli zbytková horní mez. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zkouška pěchováním za studena pro běžnou třídu je 1/2, vyšší a vysokou třídu je nutné uvést ve smlouvě. / Tabulka 1, poznámka c: má-li odběratel jiné požadavky na Si, lze obvykle dohodnout ≤0.10%, 0.10–0.20% nebo 0.15–0.35%; tento řádek se vyhledává pouze podle výchozího tabulkového limitu Si. Alternativní podmínky vyžadují smluvní potvrzení.
Vysvětlení ověření
Všech 69 řádků tabulky 1 a poznámky a/b/c vydání 2023 byly porovnány řádek po řádku. Přípony technologického postupu -1/-2/-3 jsou odlišeny od písmen poznámek.10B33 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel 2014-C1 / 7.1.2, uhlíková borová / chromvanadová borová ocel China Steel
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel legovaná borem
- Podkategorie
- Ocel legovaná borem
- Forma materiálu
- Tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
- Název dokumentu
- Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
- Umístění v tabulce
- 7.1.2 Uhlíkové borové / chromvanadové borové oceli China Steel
- Fyzická strana PDF
- 13
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.32 ~ 0.36 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| B | ≥ 0.0005 (horní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 13 / tištěná strana 11, 7.1.2 China Steel, uhlíková borová ocel / chrom-vanad-borová ocel. Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti.
Podmínky složení
Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.10B33 · SAE J 403-2001
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | 0.0005 ~ 0.003 |
| C | 0.3 ~ 0.36 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
10B33 · Q/ASB 234-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | ≥ 0.0008 (horní mez neuvedena) |
| C | 0.31 ~ 0.36 |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
10B33 · Q/XG 137-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | 0.0008 ~ 0.003 |
| C | 0.3 ~ 0.36 |
| Mn | 0.7 ~ 1 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.