1085 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1085 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1085?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1085 · SAE J 403-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403 NOV2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka1 a poznámky 1/2/*
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tabulka 1: UNS G10850 odpovídá SAE 1085, tavbová analýza wt%. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1: UNS G10850 odpovídá SAE 1085, tavbová analýza wt%. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.
Vysvětlení ověření
Vizuální ověření tabulky 1 anglického původního textu a poznámek pod čarou1085 · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
- Název dokumentu
- WIRE ROD · válcovaný drát
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 16, tabulka chemického složení v pořadí 1 (místní index tabulky)
- Fyzická strana PDF
- 9
- Jednotka
- Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
- Typ analýzy
- Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
- Výrobce
- POSCO / POSCO (Pohang)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 9 souboru PDF / tištěná strana 16, index tabulky 0, řádek 28. Původní číslo vydání není uvedeno; datum vytvoření PDF 2014-12-03 se nepovažuje za rok vydání normy. Údaje o rozsazích výrobce nejsou zárukou dodávky naší společnosti. Podmínka: Původní tabulka uvádí vedle sebe několik volitelných rozsahů Si; podle poznámky je nutné potvrzení podle značky a dohody dodavatele s odběratelem. Možnosti se neslučují do jednoho širokého rozsahu a žádná se nevolí automaticky.
Podmínky složení
Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť. / Původní tabulka Si uvádí souběžně více volitelných rozsahů; poznámka vyžaduje potvrzení podle značky a obou stran. Volby se neslučují do širokého rozsahu ani se žádná nevolí automaticky.
Vysvětlení ověření
Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.1085 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J403 NOV.2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
- Název dokumentu
- Válcovaný drát Nippon Steel
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 10, index tabulky 0
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 7 souboru PDF / tištěná strana 10, SAE J403 NOV.2001. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti. Podmínka: Si podle původních dohodnutých možností; bez výchozí volby a bez sloučení do jednoho širokého rozsahu. Bez volby se nepoužívá pro úplný výpočet ani rozhodnutí. Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou možnosti s dodatečným označením L/B, které se automaticky nepřidávají k běžným značkám původní tabulky. Zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.
Podmínky složení
Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Si se řídí původními smluvními volbami; žádná se nevolí automaticky a neslučují se do jednoho širokého rozsahu. Bez výběru se nepoužívá k úplnému výpočtu ani rozhodnutí. / Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou volby s dodatečným označením L/B a automaticky se nepřidávají k běžným značkám původní tabulky; zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.
Vysvětlení ověření
Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.1085 · SAE J403-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny C
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 1“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G10850 a SAE 1085 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Podmínka zbytkových prvků A pro ploché výrobky vyžaduje samostatnou dohodu; tato skupina nemá její číselné hodnoty a nezahrnuje ji do volitelného výpočtu / automatického reverzního vyhledávání. Pro dlouhé výrobky A a ostatní doložené větve zůstávají oddělené. Tabulka 1, poznámka 3: Je-li výslovně požadován Cu, obvykle se stanovuje Cu≥0.20%. Zbytkové možnosti této skupiny slouží pouze k regulaci zbytkových prvků; podmínka záměrného přídavku Cu se bezpodmínečně nesčítá se zbytkovou horní mezí. Konkrétní objednaný rozsah je nutné dohodnout samostatně; tato zvláštní podmínka Cu se prozatím automaticky neposuzuje. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.
Podmínky složení
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 1“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G10850 a SAE 1085 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Podmínka zbytkových prvků A pro ploché výrobky vyžaduje samostatnou dohodu; tato skupina nemá její číselné hodnoty a nezahrnuje ji do volitelného výpočtu / automatického reverzního vyhledávání. Pro dlouhé výrobky A a ostatní doložené větve zůstávají oddělené. Tabulka 1, poznámka 3: Je-li výslovně požadován Cu, obvykle se stanovuje Cu≥0.20%. Zbytkové možnosti této skupiny slouží pouze k regulaci zbytkových prvků; podmínka záměrného přídavku Cu se bezpodmínečně nesčítá se zbytkovou horní mezí. Konkrétní objednaný rozsah je nutné dohodnout samostatně; tato zvláštní podmínka Cu se prozatím automaticky neposuzuje. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.
Původní záznam podmíněné větve
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.93 |
| Mn | 0.7 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |