1018 — Anyagadatok
Összesen 9 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.
A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.
1018 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →Anyagigény értékelése
1018 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
1018 · SAE J 403-2001
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- SAE J403 NOV2001
- Táblázat helye
- 1. táblázat és 1/2/* megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、3、4
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
1. táblázat,UNS G10180 megfeleltetése:SAE 1018,adaganalízis wt%.Si nem egységesen kötelező összetételi előírás;ha szükséges,rúd/féltermék esetén a szokásos értékek≤.10,.10–.20,.15–.35,.20–.40,.30–.60%,hengerhuzalhoz külön .07–.15% tartozik;e rekord nem választott önkényesen tartományt.Ha Cu előírt,általában≥.20%,ez nem általános Cu felső határ vagy alapértelmezett követelmény.Pb .15–.35% hozzáadása L jelölést és UNS módosítást igényel;B .0005–.003% hozzáadása B jelölést igényel,nem vonható össze a szokásos minőséggel.Bizonyos minőségeknél/termékeknél az alacsonyabb P/S a J411 szerint külön ellenőrzendő,későbbi évek megállapodásos értékei nem alkalmazhatók.A kiegészítő elemek jelentési kötelezettsége nem jelent e táblázatban általános határértéket;az elő nem írt Si/Cr/Ni/Mo stb. nem pótolható nullával;a J409 termékanalízis-eltérései külön ellenőrzendők.
Összetételi feltételek
1. táblázat,UNS G10180 megfeleltetése:SAE 1018,adaganalízis wt%.Si nem egységesen kötelező összetételi előírás;ha szükséges,rúd/féltermék esetén a szokásos értékek≤.10,.10–.20,.15–.35,.20–.40,.30–.60%,hengerhuzalhoz külön .07–.15% tartozik;e rekord nem választott önkényesen tartományt.Ha Cu előírt,általában≥.20%,ez nem általános Cu felső határ vagy alapértelmezett követelmény.Pb .15–.35% hozzáadása L jelölést és UNS módosítást igényel;B .0005–.003% hozzáadása B jelölést igényel,nem vonható össze a szokásos minőséggel.Bizonyos minőségeknél/termékeknél az alacsonyabb P/S a J411 szerint külön ellenőrzendő,későbbi évek megállapodásos értékei nem alkalmazhatók.A kiegészítő elemek jelentési kötelezettsége nem jelent e táblázatban általános határértéket;az elő nem írt Si/Cr/Ni/Mo stb. nem pótolható nullával;a J409 termékanalízis-eltérései külön ellenőrzendők.
Ellenőrzési megjegyzés
Az angol eredeti szöveg 1 táblázata és lábjegyzetei szemrevételezéssel ellenőrizve1018 · ASTM A29/A29M-2012
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ASTM A29/A29M-2012
- Táblázat helye
- 1. táblázat, A–G lábjegyzetek
- PDF fizikai oldal
- 1、3、4
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
A 2012 eredeti 1. táblázatának adagösszetétele, tömeghányad wt%; a termékelemzés alkalmazhatósága és eltérései a 4.3 és 5. táblázat szerint külön megerősítendők. A minőségjel és termékforma e szabvány táblázata szerint megőrizve, hidegzömítési alkalmasságot automatikusan nem ígér. A B megjegyzés Si értéke megrendelésben előírandó opció; előírás nélkül ismeretlen, nem nulla. A C megjegyzés szerint Cu≥0.20% csak kifejezett megrendelési követelménynél alkalmazható, felső határt nem találunk ki; szokásos megrendeléshez Cu nem adódik automatikusan. A D megjegyzés csak a kifejezetten ólmozott L minőség Pb0.15–0.35% értékét adja; a L nélküli szokásos minőséghez nem adódik automatikusan Pb. A F megjegyzés Bi/Ca/Se/Te hozzáadása a szállító és vevő megállapodása szerinti, megadott szám nélkül nem nulla. A E megjegyzés bórkezelési értéke meghatározott feltételek mellett várt tartalom, nem minden szokásos minőség egységes B határa.
Összetételi feltételek
A 2012 eredeti 1. táblázatának adagösszetétele, tömeghányad wt%; a termékelemzés alkalmazhatósága és eltérései a 4.3 és 5. táblázat szerint külön megerősítendők. A minőségjel és termékforma e szabvány táblázata szerint megőrizve, hidegzömítési alkalmasságot automatikusan nem ígér. A B megjegyzés Si értéke megrendelésben előírandó opció; előírás nélkül ismeretlen, nem nulla. A C megjegyzés szerint Cu≥0.20% csak kifejezett megrendelési követelménynél alkalmazható, felső határt nem találunk ki; szokásos megrendeléshez Cu nem adódik automatikusan. A D megjegyzés csak a kifejezetten ólmozott L minőség Pb0.15–0.35% értékét adja; a L nélküli szokásos minőséghez nem adódik automatikusan Pb. A F megjegyzés Bi/Ca/Se/Te hozzáadása a szállító és vevő megállapodása szerinti, megadott szám nélkül nem nulla. A E megjegyzés bórkezelési értéke meghatározott feltételek mellett várt tartalom, nem minden szokásos minőség egységes B határa.
A feltételágak eredeti rekordjai
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten a B megjegyzés szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
Feltételág kiválasztása szükséges
IgenEllenőrzési megjegyzés
A 2012 dokumentum 1 táblázata és lábjegyzetei ellenőrizve; a rendeléskor választható összetétel és az alaptáblázat határértékei külön megőrizve.1018 · POSCO hengerhuzal-katalógus (helyi 1203 fájl, az eredeti kiadásazonosító nincs megadva)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- Helyi fájl:1203线材.pdf,az eredeti nem ad kiadásazonosítót; a PDF metaadatban szereplő 2014-12-03 csak a fájl létrehozási ideje
- Dokumentum címe
- WIRE ROD hengerhuzal
- Táblázat helye
- Nyomtatott oldal:14,3. összetételi táblázat (helyi táblázatindex)
- PDF fizikai oldal
- 8
- Egység
- Az eredeti táblázat százalékos értékeket ad meg; a pontos értelmezés a forrásleírásban található
- Analízis típusa
- A katalógus nem tisztázza egységesen az adag-/termékanalízis típusát
- Gyártó
- POSCO / POSCO
Karbonegyenérték-tájékoztató
Becslés a gyártói dokumentum tartományából, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
POSCO helyi hengerhuzal-katalógus,PDF,8. oldal/14. nyomtatott oldal,2 táblázatindex,10. sor.Az eredeti kiadásazonosító nincs megadva;a PDF létrehozási ideje,2014-12-03,nem tekinthető a szabvány kiadási évének;gyártói tartományadat,nem vállalatunk szállítási garanciája.Feltétel:az eredeti táblázat Si több választható tartományt sorol fel,a lábjegyzet szerint a minőség és a szállító-vevő megerősítés alapján választandó;az opciók nem vonhatók egyetlen széles tartományba,és egyik sem alapértelmezett.
Összetételi feltételek
Az eredeti katalógus hengerhuzalra vonatkozó kémiai összetételi táblázata%; az összehasonlított JIS/SAE/DIN kiadása nincs megadva, a katalógusadat nem minősül e szabványok ellenőrzött hivatalos kiadásának. / A gondolatjel nem nulla; az adag-/termékanalízis típusa nincs egységesen tisztázva, a megrendelés, a termékanalízis eltérései és a tényleges szállítás külön ellenőrzendők. / Az eredeti táblázat Si több választható tartományt sorol fel,a lábjegyzet szerint a minőség és a szállító-vevő megerősítés alapján választandó;az opciók nem vonhatók egyetlen széles tartományba,és egyik sem alapértelmezett.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti PDF táblázatok és karakterkoordináták kétirányú összevetése megtörtént; a hiányzó minőségcellák helyreállítva, az összevont cellák és az oldalláb/Remark külön ellenőrizve; az egyértelműen vitatott táblázatok és üres összetételű sorok függőben maradnak.1018 · Nippon Steel hengerhuzal-katalógus EXE203 2008.3 / SAE J403 NOV.2001
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; a borító szerzői jogi éve:2008
- Dokumentum címe
- „Nippon Steel Wire Rods” – Nippon Steel hengerhuzal-katalógus
- Táblázat helye
- Nyomtatott oldal:10,táblázatindex:0
- PDF fizikai oldal
- 7
- Egység
- Tömeghányad (%)
- Analízis típusa
- Az eredeti katalógus e táblázata nem tisztázza az analízis típusát
- Gyártó
- NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel
Karbonegyenérték-tájékoztató
Becslés a gyártói dokumentum tartományából, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Nippon Steel hengerhuzal-katalógus, EXE203 2008.3 történeti anyag; PDF, 7. oldal / nyomtatott 10. oldal, SAE J403 NOV.2001. Az eredeti katalógus e táblázata nem határozza meg egyértelműen az elemzés típusát. Gyártói tartományadat, nem szabványos garantált érték és nem tényleges adagvizsgálati eredmény; nem jelenti vállalatunk szállítását. Feltétel: Si az eredeti megállapodásos opciók szerint, alapértelmezésként nem választjuk ki és nem vonjuk össze egyetlen széles tartománnyá; választás nélkül teljes számításhoz vagy döntéshez nem használható. Pb 0.15–0.35 és B 0.0005–0.0030 a további L/B jelöléssel ellátott opciók, nem adódnak hozzá automatikusan az eredeti táblázat szokásos minőségeihez; az alacsony P/S különleges minőség megállapodását külön kell ellenőrizni.
Összetételi feltételek
Az eredeti katalógus szerinti tömeghányad%,2008.3 történeti gyártói dokumentum; a hivatkozott szabványnevek és kiadások az eredeti szerint szerepelnek, ez nem jelenti e szabványok hivatalos eredeti szövegének beszerzését és ellenőrzését. / A gondolatjel vagy üres cella nem 0; e tételben csak a kémiai összetétel ellenőrzött, a mechanikai tulajdonságok és a tényleges szállítás a feltételek szerint külön ellenőrzendők. / Si az eredeti szöveg megállapodásos opciói szerint; nincs alapértelmezett kiválasztás és nincs egyetlen széles tartománnyá összevonás; kiválasztás nélkül teljes számításhoz vagy elbíráláshoz nem használható. / Pb 0.15–0.35 és B 0.0005–0.0030 külön L/B jelölésű opciók,nem adhatók automatikusan az eredeti táblázat szokásos minőségeihez; az alacsony P/S tartalmú különleges minőség megállapodása külön ellenőrzendő.
Ellenőrzési megjegyzés
A csoportosított táblázatok teljes kibontása, eredeti ábráinak és megjegyzéseinek ellenőrzése megtörtént; az alap-, maradék- és feltételes elemek külön kezelve, a hiányos alapacél-utótagtáblázatok kizárva.1018 · China Steel Corporation rúdacél-/hengerhuzal-katalógus 2014-C1 / 7.1.15 SAE szénacél (kiadás nincs megadva)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Rúd és hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (a hátsó borítón kifejezetten feltüntetve)
- Dokumentum címe
- Rúdacél- és hengerhuzal-termékkézikönyv Bars & Wire Rods
- Táblázat helye
- 7.1.15 SAE szénacél (kiadás nincs megadva)
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (%)
- Analízis típusa
- Az eredeti katalógus e táblázata nem tisztázza az analízis típusát
- Gyártó
- CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (tajvani CSC)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Becslés a gyártói dokumentum tartományából, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
China Steel rúd- és hengerhuzal-katalógus CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF, 22. oldal / nyomtatott 20. oldal, 7.1.15 SAE szénacél (a kiadás nincs feltüntetve). Az eredeti katalógus e táblázata nem határozza meg egyértelműen az elemzés típusát. Történeti gyártói tartományadat, nem szabványos garantált érték és nem tényleges adagvizsgálati eredmény; nem jelenti vállalatunk szállítását. Feltétel: Si megállapodásos választás, a rúdacél és hengerhuzal opciói külön kezelendők; az eredeti táblázat szokásos minőségeihez B nem adódik hozzá automatikusan. Ha Cu előírt, rendszerint ≥0.20%, nem minden acélminőség alapértelmezett Cu alsó határa.
Összetételi feltételek
2014-C1 történeti gyártói katalógus, rúdacél/hengerhuzal; a hivatkozott szabvány meg nem adott kiadási évét nem szabad más katalógusból pótolni, és a katalógus nem minősíthető át a szabvány hivatalos eredeti szövegévé. / A gondolatjel és az üres cella nem nulla; az összetételi adat megléte nem igazolja a képlet teljességét vagy alkalmazhatóságát; a mechanikai tulajdonságok és a szállítás külön ellenőrzendők. / Si megállapodással választható,a rúdacél és hengerhuzal opciója külön kezelendő;az eredeti táblázat szokásos minőségeihez B nem adható automatikusan.Ha Cu előírt,általában≥0.20%;ez nem minden acélminőség alapértelmezett Cu alsó határa.
Ellenőrzési megjegyzés
A teljes katalógus 28 táblázatának geometriai és összevont cellaszerkezete helyreállítva, hiányzó cella nincs; az eredeti ábrák, folytatóoldalak és megjegyzések szerint rögzítve, a vitatott feltételek függőben maradnak.1018 · SAE J403 (FHS katalógus,a hivatkozott év nincs megadva)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Hengerhuzal
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- A katalógus kiadása nincs megadva,archivált eredeti példány
- Dokumentum címe
- FHSProductManual_WireRod_EN
- PDF fizikai oldal
- 6
- Egység
- wt.%
- Analízis típusa
- Az analízis típusa nincs előírva
- Gyártó
- Formosa Ha Tinh Steel Corporation (FHS)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Becslés a gyártói dokumentum tartományából, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
FHS gyártói katalógusarchívum, a kiadás és a hivatkozott szabvány éve nincs feltüntetve; PDF, 6. oldal / nyomtatott 5. oldal, 3.1.1. Vegyi összetétel wt.%, az elemzés típusa nincs feltüntetve; nem szabványos garantált érték és nem tényleges adagvizsgálati eredmény; hiányzó adat helyére nem kerül 0.
Összetételi feltételek
Gyártói Typical Specification katalógusreferencia,a megjelenési dátum és a hivatkozott szabványév nincs megadva;nem hivatalos eredeti szabványszöveg vagy az adag mért értéke. / Egység:wt.%,az eredeti szöveg nem tisztázza az analízis típusát;a fel nem sorolt elemek és a gondolatjel nem pótolhatók 0 értékkel. / Az oldalon szereplő 2015/3/21 az üzemfotó dátuma,15/04/2015 az ajánlatkérési példa dátuma;egyik sem tekinthető katalóguskiadásnak. / A ténylegesen szállítható minőséget,méretet,csomagolást és legújabb szabványt a gyártónak kell megerősítenie;e katalógus nem jelenlegi szállítási garancia.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti táblázat cellái és az alkalmazható lábjegyzetek ellenőrizve;a maradékelem-határértékek fejezetek között nem kölcsönözhetők.1018 · AGT2282 January 2013 (Acument beszerzési előírás)
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Hengerhuzal és rúd
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A gyártó eredeti dokumentuma ellenőrizve
- Dokumentumkiadás
- 2013. január
- Dokumentum címe
- „AGT2282 Carbon & Alloy Steel Specification” – Ötvözetlen és ötvözött acél specifikációja
- Táblázat helye
- 6.1
- PDF fizikai oldal
- 5、6
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis
- Gyártó
- Acument Global Technologies (AGT)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Becslés a gyártói dokumentum tartományából, nem szabványos garantált érték/nem az adag mért értéke; a képlet alkalmazhatósága a felhasználás és technológia szerint felülvizsgálandó.
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
| Al | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Acument AGT2282 January 2013 történeti beszerzési előírás, PDF, 6. oldal, 6.1. táblázat; adagösszetétel wt%, állapot AKFG. A táblázaton kívüli követelmények és a maradékok összegére vonatkozó hivatkozások még nincsenek teljesen lezárva; csak megjelenítési referencia, a határértékek szerinti fordított keresésben nem vesz részt; nem szabványos garantált érték és nem tényleges adagvizsgálati eredmény.
Összetételi feltételek
AGT2282 January 2013 történeti beszerzési előírás,6.1/6.2. táblázat,adaganalízis,tömeghányad%;nem az SAE eredeti szövege vagy jelenlegi ellenőrzött szállítási garancia. / A 6.3 termékanalízis-eltérései az ASTM F2282 és SAE J409 dokumentumra hivatkoznak,nem alkalmazhatók a jelenlegi adaganalízisre;a bevonat,cementálás és dekarbonizáció befolyásolhatja a termékmintavételt. / 6.5 a maradékelemekre az ASTM F2282 szerinti követelményt írja elő,maradékelemek összege≤0.35%;e körben a hivatkozott kiadás és a maradékelemek meghatározása nincs pótolva,az összeg tagjai nem találhatók ki. / A táblázaton kívüli összetétel külön az SAE J403/J404 dokumentumra hivatkozik (az év nem tisztázott);a hivatkozási feltételek ellenőrzése nem teljes,egyelőre csak referencia,határértékes fordított keresésben nem vesz részt. / Az állapotoszlop AKFG jelölése az eredeti szerint megőrizve,a választható állapotok nem vonhatók össze egyetlen acélgyártási feltétellé. / A fel nem sorolt elemek és a gondolatjel nem pótolhatók 0 értékkel,az egyoldali alsó/felső határ nem alakítható rögzített értékké.
Feltételes követelmények
- Lábjegyzet
- 6.5
- Az eredeti feltételek leírása
- Maradékelemek összege≤0.35%;a tagok és egyedi határok az ASTM F2282 dokumentumra hivatkoznak,a hivatkozott kiadás és maradékelem-kör ellenőrzése nem teljes,nincs automatikus egyeztetés.
- Lábjegyzet
- Táblázaton kívüli hivatkozás
- Az eredeti feltételek leírása
- A táblázaton kívüli összetétel az SAE J403/J404 és beszerzési megállapodás szerint külön ellenőrzendő,nem jelenti,hogy e táblázat mindent felsorol.
Feldolgozási és szállítási feltételek
AKFG1018 · ASTM A29/A29M-2023
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ASTM A29/A29M-2023
- Táblázat helye
- 1. táblázat, A–G lábjegyzetek
- PDF fizikai oldal
- 4
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis (az eredeti táblázat összetételi tartományai és határértékei)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az ASTM A29/A29M-2023 eredeti 1 táblázata,alapértékei adaganalízis szerinti wt% tömeghányadok;a termékanalízis eltérései a 4.3 és 5 táblázat szerint külön megerősítendők,nem adhatók az adaganalízis határaihoz.A 4.1.1 szerint e táblázat minőségeire rendelésnél a megfelelő adaganalízis-határokat kell teljesíteni;más rendelt összetétel a 4.1.2 és 3/4 táblázat szerint külön megállapodás tárgya,nem keverhető önkényesen e táblázatba.Melegen alakított rudak általános követelményei,önmagában a kémiai összetételből hidegzömítési alkalmasság,szállítás vagy mechanikai tulajdonság nem ígérhető.A B megjegyzés Si tartományai rendelési előírás esetén szokásos opciók;alapértelmezetten Si nincs előírva,nem feltételezhető általános Si tartomány vagy nulla.A C megjegyzés Cu≥0.20% feltétele csak kifejezett rendelési kérésre érvényes,felső határ nem pótolható.A D megjegyzés ólmozott acéljának Pb értéke 0.15–0.35%,L a minőségazonosság részeként megőrizendő,nem adható szokásos minőséghez;ha az ólmot az üstből kifolyó acélsugárba adják,az ólom öntési/adaganalízis-értéke nem határozható meg.Az F megjegyzés Bi/Ca/Se/Te előírása a szállító és vevő megállapodása szerint,megadott szám nélkül nem nulla.Az E megjegyzés csak a meghatározott,csillapított acél bórkezelése esetén várt B 0.0005–0.003% tartalom;a szokásos Ti hozzáadás tiltásakor legfeljebb 0.005% várható,nem tüntethető fel minden szokásos minőség kötelező B határaként.
Összetételi feltételek
Az ASTM A29/A29M-2023 eredeti 1 táblázata,alapértékei adaganalízis szerinti wt% tömeghányadok;a termékanalízis eltérései a 4.3 és 5 táblázat szerint külön megerősítendők,nem adhatók az adaganalízis határaihoz.A 4.1.1 szerint e táblázat minőségeire rendelésnél a megfelelő adaganalízis-határokat kell teljesíteni;más rendelt összetétel a 4.1.2 és 3/4 táblázat szerint külön megállapodás tárgya,nem keverhető önkényesen e táblázatba.Melegen alakított rudak általános követelményei,önmagában a kémiai összetételből hidegzömítési alkalmasság,szállítás vagy mechanikai tulajdonság nem ígérhető.A B megjegyzés Si tartományai rendelési előírás esetén szokásos opciók;alapértelmezetten Si nincs előírva,nem feltételezhető általános Si tartomány vagy nulla.A C megjegyzés Cu≥0.20% feltétele csak kifejezett rendelési kérésre érvényes,felső határ nem pótolható.A D megjegyzés ólmozott acéljának Pb értéke 0.15–0.35%,L a minőségazonosság részeként megőrizendő,nem adható szokásos minőséghez;ha az ólmot az üstből kifolyó acélsugárba adják,az ólom öntési/adaganalízis-értéke nem határozható meg.Az F megjegyzés Bi/Ca/Se/Te előírása a szállító és vevő megállapodása szerint,megadott szám nélkül nem nulla.Az E megjegyzés csak a meghatározott,csillapított acél bórkezelése esetén várt B 0.0005–0.003% tartalom;a szokásos Ti hozzáadás tiltásakor legfeljebb 0.005% várható,nem tüntethető fel minden szokásos minőség kötelező B határaként.
A feltételágak eredeti rekordjai
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
A megrendelés nem ír elő külön Si követelményt; az 1 táblázat nem ír elő Si értéket, ez nem tekinthető nullának; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si ≤0.1% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | ≤ 0.1 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.1–0.2% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.1 ~ 0.2 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.15–0.35% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.2–0.4% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.2 ~ 0.4 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
A megrendelés kifejezetten az 1 táblázat B megjegyzése szerinti Si 0.3–0.6% alkalmazását írja elő; a megrendelés kifejezetten előírja a C megjegyzés szerinti Cu≥0.20% feltételt
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Si | 0.3 ~ 0.6 |
| Cu | ≥ 0.2 (felső határ nincs megadva) |
Feltételág kiválasztása szükséges
IgenEllenőrzési megjegyzés
Az eredeti 2023 táblázat négy oldalának 190 sora a meglévő OCR alapján cellánként feldolgozva; minden számérték független 2012 adateltérés-szűrésen,2023 eredeti ábra- és lábjegyzet-ellenőrzésen ment át; korábbi kiadásból nincs értékpótlás.1018 · SAE J403-2014
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Szénacél
- Alkategória
- Szénacél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- SAE J403-2014
- Táblázat helye
- 1. táblázat
- PDF fizikai oldal
- 3
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis (öntési vagy olvasztási adag)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Az alábbi becslések az összetétel különböző alkalmazási feltételei szerint készülnek; a tényleges rendelési feltételeknek kell megfelelniük, a tartományok nem vonhatók össze.
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; B maradékelem-csoport (eltérő megállapodás hiányában alapértelmezett)
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; A maradékelem-csoport
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; C maradékelem-csoport
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; D maradékelem-csoport (határérték nincs, de jelentendő)
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); B maradékelem-csoport (eltérő megállapodás hiányában alapértelmezett)
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); A maradékelem-csoport
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); C maradékelem-csoport
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); D maradékelem-csoport (határérték nincs, de jelentendő)
Összetételi rekord (további feltételágakkal; önmagában nem tekinthető feltétel nélküli követelménynek)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.35 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
SAE J403 Revised JUN2014 1. táblázat:eredeti öntési vagy adaganalízis szerinti tömeghányad wt%;a termékanalízis megengedett eltéréseit külön az SAE J409 szabályozza,a J409 nem tágítja e táblázat határait.Az UNS G10180 és SAE 1018 ugyanazon táblázatsorban közvetlenül szereplő megnevezések;más szabványok és kiadások nem vonhatók össze e kiadással.Ha a maradékelemekre nincs más előírás,az alapértelmezett csoport B;A/B/C a megfelelő termékforma/megállapodás szerint választandó.A D csoporthoz nincs táblázatos határérték,de Cu/Ni/Cr/Mo mennyiségét így is közölni kell,nem tekinthető nullának.A táblázatnak való megfelelőség igazolásához C/Mn/P/S mellett Cu/Cr/Ni/Mo/Si is jelentendő;0.02% alatt az eredeti előírás szerint <0.02% közölhető,ez nem általános felső határ vagy nulla.A lapos és hosszú termékek P/S opciói külön választandók,nem vonhatók össze a tágabb felső határral;az 1006/1008 Mn az 1 táblázat 6/7 megjegyzése szerint,termékforma alapján választandó.Si csak rendelési megállapodás esetén előírt;a hengerhuzal szokásos opciói≤0.10,0.07–0.15,0.10–0.20,0.15–0.35,0.20–0.40,0.30–0.60%;más termékekhez 0.07–0.15 nem szerepel szokásos opcióként.A szerződéses érték a termékformával összevetendő,megállapodás nélkül rögzített Si nem tölthető ki.A táblázat szokásos minőségeihez Pb vagy B nem adható automatikusan.Külön ólom-/bórkezelésű minőségekhez L/B jelölés és megfelelő UNS szükséges,az eredeti Pb0.15–0.35%,B0.0005–0.003% e kezelési feltételekhez tartozik,nem vonható össze a szokásos acéllal.Az 1 táblázat 3 megjegyzése:kifejezett Cu követelmény esetén általában Cu≥0.20% előírt;e kör maradékelem-opciói csak maradékelem-szabályozásra valók,a külön Cu hozzáadási feltétel nem halmozható feltétel nélkül a maradékelem-felsőhatárral.A konkrét rendelési tartomány külön megállapodást igényel,e külön Cu feltétel egyelőre nem bírálható el automatikusan.A 3.1 és 6 táblázat szerint C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N jelentendő;a vevő kérésére As/Sb is.Si/Cu/Ni/Cr/Mo esetén 0.02% alatt <0.02%,Nb/Ti/V esetén 0.008% alatt <0.008% közölhető.Ezek jelentési küszöbök,nem általános összetételi felső határok,és nem alapozzák meg nullák vagy hiányzó határértékek pótlását.
Összetételi feltételek
SAE J403 Revised JUN2014 1. táblázat:eredeti öntési vagy adaganalízis szerinti tömeghányad wt%;a termékanalízis megengedett eltéréseit külön az SAE J409 szabályozza,a J409 nem tágítja e táblázat határait.Az UNS G10180 és SAE 1018 ugyanazon táblázatsorban közvetlenül szereplő megnevezések;más szabványok és kiadások nem vonhatók össze e kiadással.Ha a maradékelemekre nincs más előírás,az alapértelmezett csoport B;A/B/C a megfelelő termékforma/megállapodás szerint választandó.A D csoporthoz nincs táblázatos határérték,de Cu/Ni/Cr/Mo mennyiségét így is közölni kell,nem tekinthető nullának.A táblázatnak való megfelelőség igazolásához C/Mn/P/S mellett Cu/Cr/Ni/Mo/Si is jelentendő;0.02% alatt az eredeti előírás szerint <0.02% közölhető,ez nem általános felső határ vagy nulla.A lapos és hosszú termékek P/S opciói külön választandók,nem vonhatók össze a tágabb felső határral;az 1006/1008 Mn az 1 táblázat 6/7 megjegyzése szerint,termékforma alapján választandó.Si csak rendelési megállapodás esetén előírt;a hengerhuzal szokásos opciói≤0.10,0.07–0.15,0.10–0.20,0.15–0.35,0.20–0.40,0.30–0.60%;más termékekhez 0.07–0.15 nem szerepel szokásos opcióként.A szerződéses érték a termékformával összevetendő,megállapodás nélkül rögzített Si nem tölthető ki.A táblázat szokásos minőségeihez Pb vagy B nem adható automatikusan.Külön ólom-/bórkezelésű minőségekhez L/B jelölés és megfelelő UNS szükséges,az eredeti Pb0.15–0.35%,B0.0005–0.003% e kezelési feltételekhez tartozik,nem vonható össze a szokásos acéllal.Az 1 táblázat 3 megjegyzése:kifejezett Cu követelmény esetén általában Cu≥0.20% előírt;e kör maradékelem-opciói csak maradékelem-szabályozásra valók,a külön Cu hozzáadási feltétel nem halmozható feltétel nélkül a maradékelem-felsőhatárral.A konkrét rendelési tartomány külön megállapodást igényel,e külön Cu feltétel egyelőre nem bírálható el automatikusan.A 3.1 és 6 táblázat szerint C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N jelentendő;a vevő kérésére As/Sb is.Si/Cu/Ni/Cr/Mo esetén 0.02% alatt <0.02%,Nb/Ti/V esetén 0.008% alatt <0.008% közölhető.Ezek jelentési küszöbök,nem általános összetételi felső határok,és nem alapozzák meg nullák vagy hiányzó határértékek pótlását.
A feltételágak eredeti rekordjai
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; B maradékelem-csoport (eltérő megállapodás hiányában alapértelmezett)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.35 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; A maradékelem-csoport
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.15 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; C maradékelem-csoport
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.12 (alsó határ nincs megadva) |
Hosszú termékek: kovácsolt féltermékek, melegen hengerelt/hidegen készre alakított rudak, hengerhuzal, varrat nélküli cső; D maradékelem-csoport (határérték nincs, de jelentendő)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.04 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.05 (alsó határ nincs megadva) |
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); B maradékelem-csoport (eltérő megállapodás hiányában alapértelmezett)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.35 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.25 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); A maradékelem-csoport
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.2 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.15 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.06 (alsó határ nincs megadva) |
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); C maradékelem-csoport
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Ni | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | ≤ 0.3 (alsó határ nincs megadva) |
| Mo | ≤ 0.12 (alsó határ nincs megadva) |
Lapos termékcsoport: szelvények, lemez, szalag, vékonylemez, hegesztett cső (az 1 megjegyzés meghatározása szerint); D maradékelem-csoport (határérték nincs, de jelentendő)
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (alsó határ nincs megadva) |
| S | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |