← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

Y40MN — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro Y40MN →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál Y40MN?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

Y40Mn · GB /T 8731-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 8731—2008
Umístění v tabulce
7.1.1 / tabulka 1
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5700–0.7083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4350–0.5392 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4900–0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.37 ~ 0.45
Si0.15 ~ 0.35
Mn1.2 ~ 1.55
P≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
S0.2 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Ověření podle skutečného originálu tabulek 1 normy GB/T 8731—2008; složení je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%, neuvedené prvky se nedoplňují hodnotou 0. Norma platí pro automatové konstrukční oceli. Výchozí použití pro obrábění UC, použití pro tlakové tváření UP musí být uvedeno ve smlouvě; dodací použití ani vhodnost pro pěchování za studena nelze odvozovat pouze ze značky. Přípustné odchylky S, Sn při kontrolní analýze výrobku viz 7.1.3, tabulka 5, odděleně od tavbových mezí; ostatní prvky podle GB/T 222 nebyly ověřeny jednotlivě. Horní mez HBW tabulky 6 platí pouze pro tyče a válcovaný drát dodané ve stavu po válcování za tepla. Jiné stavy / výrobky nebo mechanické ukazatele přílohy A se potvrzují dohodou dodavatele s odběratelem a automaticky se nepřebírají. Dodatečné kontroly makrostruktury, oduhličené vrstvy, vměstků apod. podle požadavku odběratele a příslušných ustanovení; bez dohody se nepovažují za provedené.

Podmínky složení

Ověření podle skutečného originálu tabulek 1 normy GB/T 8731—2008; složení je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%, neuvedené prvky se nedoplňují hodnotou 0. Norma platí pro automatové konstrukční oceli. Výchozí použití pro obrábění UC, použití pro tlakové tváření UP musí být uvedeno ve smlouvě; dodací použití ani vhodnost pro pěchování za studena nelze odvozovat pouze ze značky. Přípustné odchylky S, Sn při kontrolní analýze výrobku viz 7.1.3, tabulka 5, odděleně od tavbových mezí; ostatní prvky podle GB/T 222 nebyly ověřeny jednotlivě. Horní mez HBW tabulky 6 platí pouze pro tyče a válcovaný drát dodané ve stavu po válcování za tepla. Jiné stavy / výrobky nebo mechanické ukazatele přílohy A se potvrzují dohodou dodavatele s odběratelem a automaticky se nepřebírají. Dodatečné kontroly makrostruktury, oduhličené vrstvy, vměstků apod. podle požadavku odběratele a příslušných ustanovení; bez dohody se nepovažují za provedené.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků všech 22 značek tabulek 1—4 a podmínek tvrdosti po válcování za tepla v tabulce 6 vydání 2008; vydání 2025 se z toho neodvozuje.

Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku

S
Doplňující poznámky ke zdroji
0.03
Doplňující poznámky ke zdroji
0.04
Sn
Doplňující poznámky ke zdroji
0.03

Y40Mn · GB /T 8731-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Automatová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Odkaz na historické vydání
Vydání normy
GB/T 8731—2008
Umístění v tabulce
7.1.1 / tabulka 1 Y40Mn
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5700–0.7083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4350–0.5392 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4900–0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.37 ~ 0.45
Si0.15 ~ 0.35
Mn1.2 ~ 1.55
P≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
S0.2 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Původní text vydání 2025 nebyl ověřen; současné složení odkazuje pouze na značku Y40Mn starého vydání GB/T 8731—2008 a nelze je použít pro posouzení shody s vydáním 2025.

Podmínky složení

Aktuální položka uvádí 2025, původní text 2025 však nebyl ověřen; zobrazené složení je pouze historickou referencí stejnojmenné značky z GB/T 8731—2008. / Starší Y40Mn nemůže automaticky představovat vydání 2025, skutečné dodání ani smluvní platnost.

Vysvětlení ověření

Původní text cílového vydání 2025 nebyl získán; současné hodnoty jsou zobrazeny pouze podle původní tabulky Y40Mn starého vydání 2008, nikoli pro přejímku podle 2025.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group