← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

XG10B42 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro XG10B42 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál XG10B42?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

XG10B42 · Q/XG 232-2021

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/XG 232-2021
Umístění v tabulce
Tabulka 1, řádek 17
Fyzická strana PDF
3
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5000–0.7067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4340–0.5717 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4600–0.5900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.4 ~ 0.47
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.003
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly wt%; Q/XG 232-2021, tabulka 1, tavbová analýza; místní PDF strana 3. Sloučené buňky tabulky 1: P≤0.030%, S≤0.030% a B 0.0008%~0.0030% platí pro všech 17 řádků. Článek 4.1.2: Zbytkové Ni a Cu mají každý ≤0.20%, platí Cr≤0.30%. Dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují podle GB/T 222; tavbový rozsah není přímo zaručeným výrobkovým rozsahem. Článek 4.1.3 dovoluje dohodou obou stran jiné složení, které se automaticky nepřidává do tabulky 1. Podniková norma válcovaného drátu Xinggang nepotvrzuje skladovou dostupnost společnosti ani náhradu schválenou pro projekt. Článek 4.4.3: Při požadavku vyšší či zvýšené úrovně zkoušky pěchováním za studena se tělesa značek s C≥0.30% musí nejprve žíhat na globulární karbidy.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly wt%; Q/XG 232-2021, tabulka 1, tavbová analýza; místní PDF strana 3. Sloučené buňky tabulky 1: P≤0.030%, S≤0.030% a B 0.0008%~0.0030% platí pro všech 17 řádků. Článek 4.1.2: Zbytkové Ni a Cu mají každý ≤0.20%, platí Cr≤0.30%. Dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují podle GB/T 222; tavbový rozsah není přímo zaručeným výrobkovým rozsahem. Článek 4.1.3 dovoluje dohodou obou stran jiné složení, které se automaticky nepřidává do tabulky 1. Podniková norma válcovaného drátu Xinggang nepotvrzuje skladovou dostupnost společnosti ani náhradu schválenou pro projekt. Článek 4.4.3: Při požadavku vyšší či zvýšené úrovně zkoušky pěchováním za studena se tělesa značek s C≥0.30% musí nejprve žíhat na globulární karbidy.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
    Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky

      Vysvětlení ověření

      Kontrola jednotlivých řádků tabulky 1 originálu Q/XG 232-2021 na straně 3; sloučené buňky a zbytkové prvky podle článku 4.1.2 byly ověřeny.
      WhatsApp Technický dotaz →
      Použití obrázků a obsahu · Creation Group