← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

X46CR13 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 8. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X46CR13 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál X46CR13?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

X46Cr13 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Martenzitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarou

X46Cr13 · NF EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Martenzitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Meze použitelnosti

NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X46Cr13 · ISO 15510-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 15510-2014
Umístění v tabulce
Řádek této značky v tabulce1; poznámka a a příslušné poznámky pod čarou (originál publikační platformy)
Fyzická strana PDF
15

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Meze použitelnosti

ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.

Podmínky složení

ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.

Vysvětlení ověření

Řádek této značky v tabulce 1 byl ověřen podle oficiálního PDF; pro příslušné původní poznámky pod čarou jsou zvlášť uloženy důkazy čtení na publikační platformě. Úplný text normy a mechanické vlastnosti je nutné ověřit samostatně.

X46Cr13 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、9、10

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.

Původní záznam podmíněné větve

Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr12.5 ~ 14.5

Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr12.5 ~ 14.5

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarou

X46Cr13 · EN 10088-3-2005

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Martenzitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.55
Cr12.5 ~ 14.5
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X46Cr13 · NF EN 10088-2-2005

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Martenzitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Cr12.5 ~ 14.5
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X46Cr13 · ISO TS 15510-2003

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Martenzitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Cr12.5 ~ 14.5
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X46Cr13 · NF A 35-565

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Ložisková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.43 ~ 0.5
Cr12.5 ~ 14.5
Mn≤ 1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group