X40CRMOVN16-2 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X40CRMOVN16-2 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál X40CRMOVN16-2?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
X40CrMoVN16-2 · ISO 683-17-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ložisková ocel
- Podkategorie
- Ložisková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Složení pro tavbovou analýzu podle normy
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 683-17-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky a–k
- Fyzická strana PDF
- 15、16
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; analýza kyslíku samostatně podle volby výrobce
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbové složení původní tabulky
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohodnutá obrobitelnost: S≤0.030%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 15.0 ~ 16.5 |
| Mo | 1.5 ~ 1.9 |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.2 ~ 0.4 |
| N | 0.16 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
ISO 683-17-2014, původní tabulka 3 a poznámky pod čarou byly ověřeny; tabulka 3 původního vydání uvádí tavbovou analýzu, hmotnostní podíly wt%. Nestanovené prvky se nepovažují za 0; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah.
Podmínky složení
Původní tabulka 3, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky nejsou 0. Výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. / Neuvedené prvky se kromě dokončení tavby nesmějí bez souhlasu kupujícího záměrně přidávat. / Poznámka b dovoluje malé úchylky pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; C nesmí překročit ±0.01%, ostatní tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se automaticky neuvolňuje. / Kategorie ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodání. / Pouze tento řádek je v tabulce označen e: při přednostní obrobitelnosti lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí podmínky. / Platnost tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyla ověřena pro každý vzorec; zobrazuje se pouze složení bez automatického uhlíkového ekvivalentu z normových rozsahů.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Tavbová analýza z původní tabulky 3, hmotnostní podíly wt%; nestanovené prvky se nepovažují za 0. Odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4, bez rozšíření výchozího rozsahu tavbové analýzy.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, s výjimkou přídavků k dokončení tavby.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: malé odchylky jsou přípustné pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; odchylka pro C nesmí překročit ±0.01% a ostatní odchylky nesmí překročit hodnoty v tabulce 4. Výchozí rozsahy tavbové analýzy se automaticky nerozšiřují.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 4 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Zařazení mezi ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodávku.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 5 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pouze tento řádek tabulky označený e: je-li hlavním kritériem obrobitelnost, lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí požadavek.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 6 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbové složení původní tabulky
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 15.0 ~ 16.5 |
| Mo | 1.5 ~ 1.9 |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.2 ~ 0.4 |
| N | 0.16 ~ 0.25 |
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohodnutá obrobitelnost: S≤0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 15.0 ~ 16.5 |
| Mo | 1.5 ~ 1.9 |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.2 ~ 0.4 |
| N | 0.16 ~ 0.25 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tato skupina byla porovnána s německými původními obrazy DIN2015 a anglickými původními obrazy ISO2014. Samostatné zdroje jednotlivých vydání zůstávají zachovány; opravena starší označení / hodnoty a rozsah použitelnosti poznámek.X40CrMoVN16-2 · EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、9、10
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.35 ~ 0.5 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 14.0 ~ 16.0 |
| Mo | 1.0 ~ 2.5 |
| Ni | ≤ 0.5 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| N | 0.1 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarouX40CrMoVN16-2 · DIN EN ISO 683-17-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ložisková ocel
- Podkategorie
- Ložisková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Složení pro tavbovou analýzu podle normy
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- DIN EN ISO 683-17:2015-02
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–k
- Fyzická strana PDF
- 19
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; analýza kyslíku samostatně podle volby výrobce
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbové složení původní tabulky
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohodnutá obrobitelnost: S≤0.030%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 15.0 ~ 16.5 |
| Mo | 1.5 ~ 1.9 |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.2 ~ 0.4 |
| N | 0.16 ~ 0.25 |
Meze použitelnosti
Tabulka 3 originálu DIN EN ISO 683-17:2015-02 a poznámky pod čarou byly ověřeny. Tabulka 3 původního vydání uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky se nepovažují za 0. Odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu.
Podmínky složení
Původní tabulka 3, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; nestanovené prvky nejsou 0. Výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 4 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. / Neuvedené prvky se kromě dokončení tavby nesmějí bez souhlasu kupujícího záměrně přidávat. / Poznámka b dovoluje malé úchylky pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; C nesmí překročit ±0.01%, ostatní tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se automaticky neuvolňuje. / Kategorie ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodání. / Pouze tento řádek je v tabulce označen e: při přednostní obrobitelnosti lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí podmínky. / Platnost tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyla ověřena pro každý vzorec; zobrazuje se pouze složení bez automatického uhlíkového ekvivalentu z normových rozsahů.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Tavbová analýza z původní tabulky 3, hmotnostní podíly wt%; nestanovené prvky se nepovažují za 0. Odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4, bez rozšíření výchozího rozsahu tavbové analýzy.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, s výjimkou přídavků k dokončení tavby.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: malé odchylky jsou přípustné pouze u značek s požadavkem na prokalitelnost, s výjimkou P/S; odchylka pro C nesmí překročit ±0.01% a ostatní odchylky nesmí překročit hodnoty v tabulce 4. Výchozí rozsahy tavbové analýzy se automaticky nerozšiřují.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 4 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Zařazení mezi ložiskové oceli nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické vlastnosti ani dodávku.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 5 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pouze tento řádek tabulky označený e: je-li hlavním kritériem obrobitelnost, lze dohodnout S≤0.030%; bez dohody platí výchozí požadavek.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 6 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Podmínky použitelnosti tří vzorců svařovacího uhlíkového ekvivalentu pro jednotlivé skupiny ložiskových ocelí dosud nebyly potvrzeny vzorec po vzorci. Zobrazuje se pouze složení, uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se automaticky neuvádí.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbové složení původní tabulky
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 15.0 ~ 16.5 |
| Mo | 1.5 ~ 1.9 |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.2 ~ 0.4 |
| N | 0.16 ~ 0.25 |
Výchozí tavbové složení původní tabulky; dohodnutá obrobitelnost: S≤0.030%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.37 ~ 0.45 |
| Si | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.6 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 15.0 ~ 16.5 |
| Mo | 1.5 ~ 1.9 |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| V | 0.2 ~ 0.4 |
| N | 0.16 ~ 0.25 |