← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

X2CRNIN 18-10 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X2CRNIN 18-10 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál X2CRNIN 18-10?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

X2CrNiN 18-10 · DIN EN 10269-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10269-2013
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a–c

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí obsah síry podle tabulky 1
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Meze použitelnosti

DIN EN 10269:2014-02 přebírá EN 10269:2013; složení tohoto záznamu vychází z EN 10269:2013, tabulky 1 a poznámek pod čarou; skutečně čteným zdrojem je oficiální převzetí BS. Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle tabulky 2. Dohoda o síře podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování se rozlišují. Norma zahrnuje oceli a slitiny niklu pro spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; automaticky nepotvrzuje vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty se nepovažují za nulu.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; úchylky výrobkové analýzy ověřit zvlášť v tabulce 2. / Dohoda o obsahu síry podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování jsou odděleny. / Norma zahrnuje oceli a niklové slitiny pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; nelze automaticky předpokládat vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovený obsah není nula.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí obsah síry podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vztah převzetí a původní složení tabulky 1 odpovídající normy EN byly ověřeny; úplný hlavní text DIN nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X2CrNiN 18-10 · DIN EN 10269-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10269-2013
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a–c

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí obsah síry podle tabulky 1
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Meze použitelnosti

DIN EN 10269:2014-02 přebírá EN 10269:2013; složení tohoto záznamu vychází z EN 10269:2013, tabulky 1 a poznámek pod čarou; skutečně čteným zdrojem je oficiální převzetí BS. Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle tabulky 2. Dohoda o síře podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování se rozlišují. Norma zahrnuje oceli a slitiny niklu pro spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot; automaticky nepotvrzuje vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty se nepovažují za nulu.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; úchylky výrobkové analýzy ověřit zvlášť v tabulce 2. / Dohoda o obsahu síry podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování jsou odděleny. / Norma zahrnuje oceli a niklové slitiny pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; nelze automaticky předpokládat vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovený obsah není nula.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí obsah síry podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vztah převzetí a původní složení tabulky 1 odpovídající normy EN byly ověřeny; úplný hlavní text DIN nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X2CrNiN 18-10 · EN 10269-2013

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10269-2013
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a–c

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí obsah síry podle tabulky 1
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle tabulky 2. Dohoda o síře podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené poznámkou b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování zůstávají odděleny. Norma zahrnuje oceli a slitiny niklu pro spojovací součásti používané za vysokých a nízkých teplot a automaticky nepotvrzuje vhodnost všech značek nebo dodacích stavů pro pěchování za studena. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; úchylky výrobkové analýzy ověřit zvlášť v tabulce 2. / Dohoda o obsahu síry podle tabulky 1, poznámky b platí pouze pro značky označené b; výchozí rozsah a rozsahy pro obrábění / svařování jsou odděleny. / Norma zahrnuje oceli a niklové slitiny pro spojovací součásti za vysokých i nízkých teplot; nelze automaticky předpokládat vhodnost všech značek či dodacích stavů pro pěchování za studena. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovený obsah není nula.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí obsah síry podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Dohodnuto při poptávce a objednání pro zlepšení obrobitelnosti: S 0.015–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.03
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Dohodnuto při poptávce a objednání pro svařitelnost: S 0.008–0.030%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S0.008 ~ 0.03
Cr17.5 ~ 19.5
Ni8.5 ~ 11.5
N0.12 ~ 0.22

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Kontrola tabulky 1 anglického originálu a poznámek pod čarou

X2CrNiN 18-10 · DIN 17440-1972

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr17 ~ 19
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.2
Ni9 ~ 11.5
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X2CrNiN 18-10 · EN 10217-7-2021

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 19.5
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Ni8.5 ~ 11.5
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

X2CrNiN 18-10 · EN 10250-4-1999

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr17 ~ 19.5
Mn≤ 2 (dolní mez neuvedena)
N0.12 ~ 0.22
Ni8.5 ~ 11.5
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group