← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

X12NI5 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X12NI5 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál X12NI5?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

X12Ni5 · EN 10269-2013

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10269-2013
Umístění v tabulce
Tabulka1, oceli k zušlechťování a poznámky a/b/c
Fyzická strana PDF
17、19

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0942–0.2942 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1487–0.3613 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.8
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Ni4.75 ~ 5.25
V≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.

Podmínky složení

EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola ocelí k zušlechťování v tabulce 1 oficiálního anglického originálu a příslušných poznámek pod čarou

X12Ni5 · NF EN 10269:1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
NF EN 10269:1999
Umístění v tabulce
EN 10269:1999 Tabulka1 a poznámky pod čarou 1, 2
Fyzická strana PDF
2、22、23

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0942–0.2942 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1487–0.3613 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.8
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Ni4.75 ~ 5.25
V≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.

Podmínky složení

Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
    WhatsApp Technický dotaz →
    Použití obrázků a obsahu · Creation Group