← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

W12CR4V5CO5 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro W12CR4V5CO5 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál W12CR4V5CO5?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

W12Cr4V5Co5 · GB/T 9943-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Rychlořezná nástrojová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 9943-2025
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka a/b
Fyzická strana PDF
7、8

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tavbová analýza podle tabulky 1, nikoli pro ocel přetavenou pod struskou
IIW / CEV:3.1850–3.6767 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):2.1525–2.3983 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:1.7050–1.8800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel přetavenou pod struskou není stanovena dolní mez Si.
IIW / CEV:3.1850–3.6767 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):2.1475–2.3983 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:1.7050–1.8800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C1.5 ~ 1.6
Si0.15 ~ 0.4
Mn0.15 ~ 0.4
Cr3.8 ~ 4.8
V4.5 ~ 5.25
W11.8 ~ 12.8
Co4.75 ~ 5.25
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T9943-2025, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: U elektrostruskové oceli není dolní mez Si, rozsahy ostatních prvků se tím nemění. Poznámka b dovoluje ve smlouvě předepsat zvláštní S pro zlepšení obrobitelnosti; konkrétní hodnoty nejsou uvedeny a obecný zvláštní rozsah S se nedoplňuje. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.2 se řídí tabulkou 2 a automaticky nerozšiřují tavbové meze. Norma pro rychlořezné nástrojové oceli neprokazuje vhodnost drátu pro pěchování za studena ani automatické zařazení mezi dodávané výrobky.

Podmínky složení

GB/T9943-2025, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: U elektrostruskové oceli není dolní mez Si, rozsahy ostatních prvků se tím nemění. Poznámka b dovoluje ve smlouvě předepsat zvláštní S pro zlepšení obrobitelnosti; konkrétní hodnoty nejsou uvedeny a obecný zvláštní rozsah S se nedoplňuje. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.2 se řídí tabulkou 2 a automaticky nerozšiřují tavbové meze. Norma pro rychlořezné nástrojové oceli neprokazuje vhodnost drátu pro pěchování za studena ani automatické zařazení mezi dodávané výrobky.

Původní záznam podmíněné větve

Tavbová analýza podle tabulky 1, nikoli pro ocel přetavenou pod struskou

PrvekPožadavky na složení
C1.5 ~ 1.6
Si0.15 ~ 0.4
Mn0.15 ~ 0.4
Cr3.8 ~ 4.8
V4.5 ~ 5.25
W11.8 ~ 12.8
Co4.75 ~ 5.25
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)

Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel přetavenou pod struskou není stanovena dolní mez Si.

PrvekPožadavky na složení
C1.5 ~ 1.6
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.15 ~ 0.4
Cr3.8 ~ 4.8
V4.5 ~ 5.25
W11.8 ~ 12.8
Co4.75 ~ 5.25
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola tabulky 1 originálu PDF7/8 a poznámek pod čarou
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group