TP304L — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro TP304L →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál TP304L?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
TP304L · ASME SA-814/SA-814M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASME SA-814/SA-814M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2, poznámky A–H; 5.1/5.2; prohlášení totožnosti PDF1
- Fyzická strana PDF
- 1、4、5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžná podmínka C≤.030% podle tabulky 2
Poznámka D: Pro trubky vyžadující více průchodů tažením, s vnějším průměrem <12.7mm nebo tenkou stěnou (průměrná <1.2mm / minimální <1mm), se používá C≤.040%; je nutné potvrdit všechny podmínky.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 8.0 ~ 13.0 |
| Cr | 18.0 ~ 20.0 |
Meze použitelnosti
Slitina pro složení: S30403; hmotnostní podíly wt% podle tabulky 2. Kromě výslovných rozsahů jde o maxima; výpustky se nedoplňují nulou. Skutečně byl čten ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí shodu s ASTM A814/A814M-15(2019). Metoda analýzy N se dohodne mezi dodavatelem a odběratelem. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle A480/A480M se ověřují samostatně a nepřimíchávají do této tabulky. Norma platí pro za studena zpracované svařované korozivzdorné trubky; neznamená automatické schválení pro výrobky pěchované za studena.
Podmínky složení
Tabulka 2, hmotnostní podíly wt%; kromě výslovných rozsahů jde o maxima, výpustky nejsou nula. / Skutečně čteno ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí totožnost s ASTM A814/A814M-15(2019). / Metodu analýzy N dohodnou dodavatel a odběratel; výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle A480/A480M, bez sloučení s touto tabulkou. / Norma platí pro svařované trubky z korozivzdorné oceli zpracované za studena, nikoli automatické schválení výrobku pro pěchování za studena.
Původní záznam podmíněné větve
Běžná podmínka C≤.030% podle tabulky 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 8.0 ~ 13.0 |
| Cr | 18.0 ~ 20.0 |
Poznámka D: Pro trubky vyžadující více průchodů tažením, s vnějším průměrem <12.7mm nebo tenkou stěnou (průměrná <1.2mm / minimální <1mm), se používá C≤.040%; je nutné potvrdit všechny podmínky.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 2.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 8.0 ~ 13.0 |
| Cr | 18.0 ~ 20.0 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Ověřeno podle tabulky chemického složení normy a poznámek pod čarouTP304L · ASTM A943/A943M-2001
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Austenitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 18 ~ 20 |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 8 ~ 11 |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.75 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
TP304L · YB /T 4323-2013
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Austenitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 18 ~ 20 |
| Mn | ≤ 2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | 8 ~ 13 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.75 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.