← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SWRM17 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SWRM17 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SWRM17?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SWRM17 · JIS G3505

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3505:2017
Umístění v tabulce
Článek 5 / tabulka 1 a přílohy JA.1-JA.3
Fyzická strana PDF
5、6、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.2000–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1800–0.2600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.2
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Ověřeno podle skutečných tabulek 1 a normativní přílohy JA původního japonského vydání JIS G3505:2017, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro měkký válcovaný ocelový drát k dalšímu zpracování na ocelový drát, pozinkovaný drát a podobné výrobky; nezahrnuje drát pro jádra svařovacích elektrod a automaticky se neztotožňuje s ocelí určenou pro pěchování za studena. Webový výrobek neuvádí použitelný rok; verze podkladu složení tohoto záznamu je 2017, nikoli potvrzení smluvně použitelného roku výrobku. SWRM6/8 mají pro C a Mn pouze horní meze, nestanovená minima se nepřidávají. Si ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají kromě dokončení tavby. Dohodnutý přídavek B se řídí samostatně JA.3. Při předepsané uklidněné oceli se na konec označení přidává K. K označuje podmínku dezoxidace, nikoli svévolně předepsaný obsah Al nebo Si. SWRM2/4 se používají pouze dohodou podle JA.1; SWRM17M/20M pouze dohodou podle JA.2 mění Mn na 0.60—0.90%, bez automatického rozšíření rozsahu Mn běžných 17/20. Při dohodnutém přídavku B podle JA.3 platí B≤70ppm, tedy 0.007wt%; zároveň se musí vykazovat obsah B a poměr B/N. Pro 2/4/6/8/10/12 je B/N 0.4—1.8 a pro 15/17/20/22 0.4—0.9. Samotné splnění maxima B nepotvrzuje dohodnuté podmínky; bez dohody o B se maximum nepoužije. Současná tabulka složení zobrazuje výchozí rozsah bez přídavku B; dohodnuté B/N se ověřuje samostatně podle naměřených B a N tavby či dávky. Nestanovené N se nedoplňuje 0 ani se nevytvářejí značky s příponou B bez podkladu v originálu. Standardní jmenovité průměry zahrnují 6.4mm, nikoli chybných 6.5mm. Úchylky a ovalita pro průměr >25mm se dohodnou; přísnější přesnost JA.4 vyžaduje samostatnou dohodu.

Podmínky složení

Ověřeno podle skutečných tabulek 1 a normativní přílohy JA původního japonského vydání JIS G3505:2017, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro měkký válcovaný ocelový drát k dalšímu zpracování na ocelový drát, pozinkovaný drát a podobné výrobky; nezahrnuje drát pro jádra svařovacích elektrod a automaticky se neztotožňuje s ocelí určenou pro pěchování za studena. Webový výrobek neuvádí použitelný rok; verze podkladu složení tohoto záznamu je 2017, nikoli potvrzení smluvně použitelného roku výrobku. SWRM6/8 mají pro C a Mn pouze horní meze, nestanovená minima se nepřidávají. Si ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají kromě dokončení tavby. Dohodnutý přídavek B se řídí samostatně JA.3. Při předepsané uklidněné oceli se na konec označení přidává K. K označuje podmínku dezoxidace, nikoli svévolně předepsaný obsah Al nebo Si. SWRM2/4 se používají pouze dohodou podle JA.1; SWRM17M/20M pouze dohodou podle JA.2 mění Mn na 0.60—0.90%, bez automatického rozšíření rozsahu Mn běžných 17/20. Při dohodnutém přídavku B podle JA.3 platí B≤70ppm, tedy 0.007wt%; zároveň se musí vykazovat obsah B a poměr B/N. Pro 2/4/6/8/10/12 je B/N 0.4—1.8 a pro 15/17/20/22 0.4—0.9. Samotné splnění maxima B nepotvrzuje dohodnuté podmínky; bez dohody o B se maximum nepoužije. Současná tabulka složení zobrazuje výchozí rozsah bez přídavku B; dohodnuté B/N se ověřuje samostatně podle naměřených B a N tavby či dávky. Nestanovené N se nedoplňuje 0 ani se nevytvářejí značky s příponou B bez podkladu v originálu. Standardní jmenovité průměry zahrnují 6.4mm, nikoli chybných 6.5mm. Úchylky a ovalita pro průměr >25mm se dohodnou; přísnější přesnost JA.4 vyžaduje samostatnou dohodu.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 normy JIS G3505:2017 a označení nízkého obsahu uhlíku / vysokého obsahu manganu / dezoxidace v JA byla ověřena; dohodnutý přídavek B vyžaduje samostatné ověření B/N.Zobrazit související produkt →

SWRM17 · JIS G 3505-2004

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát z nízkouhlíkové měkké oceli
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3505:2004
Umístění v tabulce
Článek 3/4, tabulka 1 hlavního textu a poznámky
Fyzická strana PDF
3、4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.2000–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1800–0.2600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.2
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JIS G 3505:2004, japonský originál, článek 3/4, tabulka 1 hlavního textu uvádí válcovaný drát z měkké oceli SWRM17, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%. Tabulka 1 hlavního textu uvádí pouze C, Mn, P a S. Si není uveden, nepřebírá se z jiného vydání ani nepovažuje za 0. Poznámka tabulky 1: Při požadavku na uklidněnou ocel se za značku přidává K, například SWRM10K. K je přípona podmínky objednávky; všech osm výchozích značek se nepovažuje automaticky za uklidněné oceli. Přílohy 1/2 obsahují zvláštní jakost a odpovídající podmínky ISO vyžadující dohodu; informativní ani dohodnutá ustanovení se nepovažují za výchozí záruky dodávky. Historické vydání 2004 se zobrazuje samostatně, bez odvozování vydání 2017 nebo současných skutečných dodávek.

Podmínky složení

JIS G 3505:2004, japonský originál, článek 3/4, tabulka 1 hlavního textu uvádí válcovaný drát z měkké oceli SWRM17, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%. Tabulka 1 hlavního textu uvádí pouze C, Mn, P a S. Si není uveden, nepřebírá se z jiného vydání ani nepovažuje za 0. Poznámka tabulky 1: Při požadavku na uklidněnou ocel se za značku přidává K, například SWRM10K. K je přípona podmínky objednávky; všech osm výchozích značek se nepovažuje automaticky za uklidněné oceli. Přílohy 1/2 obsahují zvláštní jakost a odpovídající podmínky ISO vyžadující dohodu; informativní ani dohodnutá ustanovení se nepovažují za výchozí záruky dodávky. Historické vydání 2004 se zobrazuje samostatně, bez odvozování vydání 2017 nebo současných skutečných dodávek.

Vysvětlení ověření

Kontrola všech osmi řádků tabulky 1 hlavního textu japonského originálu JIS G 3505:2004 po jednotlivých buňkách; K pouze při požadavku na uklidněnou ocel.

SWRM17 · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
Název dokumentu
WIRE ROD · válcovaný drát
Umístění v tabulce
Tištěná strana 14, tabulka chemického složení v pořadí 1 (místní index tabulky)
Fyzická strana PDF
8
Jednotka
Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
Typ analýzy
Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
Výrobce
POSCO / POSCO (Pohang)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.2000–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1800–0.2600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.2
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 8 souboru PDF / tištěná strana 14, index tabulky 0, řádek 6. Původní číslo vydání není uvedeno; datum vytvoření PDF 2014-12-03 není rokem vydání normy. Údaje o rozsazích výrobce nejsou zárukou dodávky naší společnosti. Podmínka: Poznámka k tabulce dovoluje pro uklidněnou ocel přidat K na konec označení, například SWRM10K; aktuálně se zachovává hlavní značka původní tabulky, bez automatického rozšíření všech aliasů K.

Podmínky složení

Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť. / Poznámka: uklidněná ocel může mít na konci symbolu K, např. SWRM10K; nyní zůstávají hlavní značky původní tabulky, bez automatického rozšíření všech aliasů K.

Vysvětlení ověření

Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.

SWRM17 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / JIS G3505-2004

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 13, index tabulky 1
Fyzická strana PDF
8
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.2000–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1800–0.2600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.2
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 8 / tištěná strana 13, JIS G3505-2004. Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Uklidněná ocel může mít příponu K; jednotlivé značky K nebyly automaticky vytvořeny.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Uklidněná ocel může mít příponu K; jednotlivé značky K nebyly automaticky vytvořeny.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

SWRM17 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.5 JIS G3505 (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.5 JIS G3505 (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
14
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.2000–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1800–0.2600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.2
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, strana 14 souboru PDF / tištěná strana 12, 7.1.5 JIS G3505 (vydání není uvedeno). Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

SWRM17 · JIS G3505 (katalog FHS, rok citované normy není uveden)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Vydání katalogu není uvedeno, archivovaný originál
Název dokumentu
FHSProductManual_WireRod_EN
Fyzická strana PDF
6
Jednotka
wt.%
Typ analýzy
Typ analýzy není stanoven
Výrobce
Formosa Ha Tinh Steel Corporation (FHS)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.2000–0.3000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1800–0.2600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.15 ~ 0.2
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Archiv katalogu výrobce FHS, vydání a roky citovaných norem nejsou uvedeny; strana 6 souboru PDF / tištěná strana 5, 3.1.2. Chemické složení wt.%, typ analýzy není uveden. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky; chybějící údaje se nedoplňují hodnotou 0.

Podmínky složení

Referenční katalog výrobce Typical Specification bez data vydání a roků citovaných norem; nejde o oficiální text normy ani naměřené výsledky tavby / dávky. / Jednotka wt.%; typ analýzy není v originálu vyjasněn. Neuvedené prvky a pomlčky se nenahrazují 0. / 2015/3/21 na stránce je datum fotografie závodu, 15/04/2015 datum příkladu poptávky; žádné není vydáním katalogu. / Skutečně dostupné značky, rozměry, balení a nejnovější normy musí potvrdit výrobce; katalog není současnou zárukou dodání. / Původní text uvádí při předepsání uklidněné oceli příponu K; tato tabulka zachovává pouze uvedené základní značky a automaticky nerozšiřuje značky K.

Vysvětlení ověření

Původní buňky tabulky a příslušné poznámky pod čarou byly ověřeny; meze zbytkových prvků se nepřebírají mezi kapitolami.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group