← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SWRCHB331 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SWRCHB331 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SWRCHB331?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SWRCHB331 · JIS G 3508-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Podkategorie
Ocel legovaná borem
Forma materiálu
Výchozí válcovaný drát z borové oceli pro pěchování za studena (SWRCHB)
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3508-1:2005
Umístění v tabulce
Hlavní text, tabulka 1 / tabulka 2 a poznámky 1—3
Fyzická strana PDF
3、4、5、6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 2 hlavního textu 2005: B≥0.0008%, Si0.10—0.35%
IIW / CEV:0.3967–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.3223 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; pro B není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Pouze při dohodnutém použití poznámky 2 k tabulce 2: B≥0.0005%; Si nadále podle výchozího rozsahu, dohodu o nízkém Si je nutné ověřit samostatně
IIW / CEV:0.3967–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.3208 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; pro B není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.34
Si0.1 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0008 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečným podkladem je původní japonské vydání JIS G3508-1:2005, nikoli závěr ověření oficiálního původního textu vydání 2010. Jde o výchozí válcovaný drát SWRCHB; dodací stav, mechanické vlastnosti a příslušná norma zpracovaného drátu SWCHB se potvrzují samostatně, bez automatické zaměnitelnosti či nového závazku dodávky. B má pouze dolní mez ≥0.0008%, původní tabulka nestanoví horní mez a nesmí se doplnit obecné maximum boru. Neuvedené prvky nejsou 0. Poznámka tabulky 2 hlavního textu: Cr≤0.20%, nečistoty Cu≤0.30% a Ni≤0.20%. Výchozí Si je 0.10—0.35%; konkrétní požadavek Si pod 0.10% se stanoví pouze samostatnou dohodou. B≥0.0005% je pouze dohodnutá možnost tabulky 2, poznámky 2 a nenahrazuje výchozí ≥0.0008%; současné chemické podmínky ji dovolují zvolit samostatně. Průměrná hloubka oduhličení podle 6.1 platí pouze při zkoušce předepsané kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.15mm, pro 15<d≤25mm ≤0.03/0.20mm, pro 25<d≤32mm ≤0.04/0.25mm; d>32mm podle dohody. Prokalitelnost podle 6.2 platí pouze při předepsání zkušební vzdálenosti a dolní i horní meze kupujícím podle tabulek 6—17 tohoto vydání. Konkrétní pásma tvrdosti Jominy dosud nebyla zapsána po jednotlivých buňkách, nejde o pevnou dodací tvrdost a nevytvářejí se značky s příponou H. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrchové třídy a rozměrová přesnost vyžadují samostatnou dohodu. Zrnitost a nekovové vměstky předepisuje kupující, meze se dohodnou oběma stranami.

Podmínky složení

Skutečným podkladem je původní japonské vydání JIS G3508-1:2005, nikoli závěr ověření oficiálního původního textu vydání 2010. Jde o výchozí válcovaný drát SWRCHB; dodací stav, mechanické vlastnosti a příslušná norma zpracovaného drátu SWCHB se potvrzují samostatně, bez automatické zaměnitelnosti či nového závazku dodávky. B má pouze dolní mez ≥0.0008%, původní tabulka nestanoví horní mez a nesmí se doplnit obecné maximum boru. Neuvedené prvky nejsou 0. Poznámka tabulky 2 hlavního textu: Cr≤0.20%, nečistoty Cu≤0.30% a Ni≤0.20%. Výchozí Si je 0.10—0.35%; konkrétní požadavek Si pod 0.10% se stanoví pouze samostatnou dohodou. B≥0.0005% je pouze dohodnutá možnost tabulky 2, poznámky 2 a nenahrazuje výchozí ≥0.0008%; současné chemické podmínky ji dovolují zvolit samostatně. Průměrná hloubka oduhličení podle 6.1 platí pouze při zkoušce předepsané kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.15mm, pro 15<d≤25mm ≤0.03/0.20mm, pro 25<d≤32mm ≤0.04/0.25mm; d>32mm podle dohody. Prokalitelnost podle 6.2 platí pouze při předepsání zkušební vzdálenosti a dolní i horní meze kupujícím podle tabulek 6—17 tohoto vydání. Konkrétní pásma tvrdosti Jominy dosud nebyla zapsána po jednotlivých buňkách, nejde o pevnou dodací tvrdost a nevytvářejí se značky s příponou H. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrchové třídy a rozměrová přesnost vyžadují samostatnou dohodu. Zrnitost a nekovové vměstky předepisuje kupující, meze se dohodnou oběma stranami.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 2 hlavního textu 2005: B≥0.0008%, Si0.10—0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.34
Si0.1 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0008 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Pouze při dohodnutém použití poznámky 2 k tabulce 2: B≥0.0005%; Si nadále podle výchozího rozsahu, dohodu o nízkém Si je nutné ověřit samostatně

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.34
Si0.1 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0005 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Nutná dohoda
Ano

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny tabulka 1 / tabulka 2 a poznámky 1—3 hlavního textu skutečného japonského vydání 2005; výchozí a dohodnuté podmínky složení zůstávají zachovány.

SWRCHB331 · JIS G 3508-1-2010

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Podkategorie
Ocel legovaná borem
Forma materiálu
Výchozí válcovaný drát z borové oceli pro pěchování za studena (SWRCHB)
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3508-1:2010
Umístění v tabulce
Hlavní text článku 3/5, tabulka 1, tabulka 2 a poznámky pod čarou
Fyzická strana PDF
4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 2 hlavního textu 2010: B≥0.0008%, Si0.10—0.35%
IIW / CEV:0.3967–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.3223 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; pro B není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Pouze při dohodnutém použití poznámky 2 k tabulce 2: B≥0.0005%; Si nadále podle výchozího rozsahu, dohodu o nízkém Si je nutné ověřit samostatně
IIW / CEV:0.3967–0.5800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.3208 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; pro B není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3500–0.4700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.34
Si0.1 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0008 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JIS G 3508-1:2010, japonský originál, článek 3 hlavního textu, jedna z 12 oficiálních značek válcovaného drátu tabulky 1; tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%. Tabulka 2 hlavního textu má výchozí B≥0.0008% bez horní meze; B≥0.0005% platí pouze dohodou obou stran a nenahrazuje výchozí hodnotu. Výchozí Si 0.10—0.35% podle tabulky 2; Si pod 0.10% vyžaduje samostatnou dohodu obou stran. Pro všechny oceli tabulky 2 platí Cu≤0.30%, Ni≤0.20%, Cr≤0.20%; tyto meze se nepřebírají do informativní přílohy JB. Oduhličení podle článku 6.1 a prokalitelnost podle článku 6.2 platí pouze na požadavek kupujícího. Pásma tvrdosti po jednotlivých vzdálenostech tabulek 6—17 dosud nejsou strukturována a nesmějí se považovat za pevnou dodací tvrdost. Tento záznam je výchozí válcovaný drát SWRCHB; drát SWCHB vyžaduje samostatné ověření výrobkové normy, stavu a smlouvy.

Podmínky složení

JIS G 3508-1:2010, japonský originál, článek 3 hlavního textu, jedna z 12 oficiálních značek válcovaného drátu tabulky 1; tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%. Tabulka 2 hlavního textu má výchozí B≥0.0008% bez horní meze; B≥0.0005% platí pouze dohodou obou stran a nenahrazuje výchozí hodnotu. Výchozí Si 0.10—0.35% podle tabulky 2; Si pod 0.10% vyžaduje samostatnou dohodu obou stran. Pro všechny oceli tabulky 2 platí Cu≤0.30%, Ni≤0.20%, Cr≤0.20%; tyto meze se nepřebírají do informativní přílohy JB. Oduhličení podle článku 6.1 a prokalitelnost podle článku 6.2 platí pouze na požadavek kupujícího. Pásma tvrdosti po jednotlivých vzdálenostech tabulek 6—17 dosud nejsou strukturována a nesmějí se považovat za pevnou dodací tvrdost. Tento záznam je výchozí válcovaný drát SWRCHB; drát SWCHB vyžaduje samostatné ověření výrobkové normy, stavu a smlouvy.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 2 hlavního textu 2010: B≥0.0008%, Si0.10—0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.34
Si0.1 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0008 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Pouze při dohodnutém použití poznámky 2 k tabulce 2: B≥0.0005%; Si nadále podle výchozího rozsahu, dohodu o nízkém Si je nutné ověřit samostatně

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.34
Si0.1 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0005 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Nutná dohoda
Ano

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků tabulky 1 a tabulky 2 hlavního textu japonského originálu 2010 a poznámek pod čarou; stejnojmenné záznamy 2005 slouží pouze k porovnání vydání.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group