← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SNCM240 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SNCM240 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SNCM240?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SNCM240 · JIS G4053

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocel pro tváření za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
JIS G 4053:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6333–0.8433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4567–0.5683 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4950–0.6225 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.43
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JIS G 4053:2008; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; poznámky pod tabulkou a podmínky použitelnosti viz původní stránka. Cu≤0.30%; Al pro SACM645 podle pokračování tabulky. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: JIS G 4053:2008 · Tabulka 2Zobrazit související produkt →

SNCM240 · JIS G 4053-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4053-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámka a/b k pokračování; článek 5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6333–0.8433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4567–0.5683 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4950–0.6225 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.43
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně JIS G0321, tabulkou 4 a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Pro všechny značky platí zbytkové Cu≤0.30%, nestanovené Mo není nula. Pouze pro SNCM630 lze dohodou obou stran snížit dolní mez Mo na 0.30%; SACM645 musí navíc splňovat Al 0.70–1.20%. Vhodnost pro konkrétní součást pěchovanou za studena se potvrzuje samostatně podle dodacího stavu, globularizace, deformace, povrchové jakosti a zkoušek.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí zvlášť tabulkou 4 v JIS G0321 a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. / Pro všechny značky zbytková Cu≤0.30%; nestanovený Mo nelze počítat jako nulu. / Pouze po dohodě obou stran lze pro SNCM630 snížit dolní mez Mo na 0.30%; SACM645 musí navíc splnit Al 0.70–1.20%. / Vhodnost pro konkrétní součást pěchovanou za studena je nutné samostatně potvrdit podle dodacího stavu, sferoidizace, stupně deformace, jakosti povrchu a zkoušek.

Vysvětlení ověření

Jednotlivé řádky tabulky 2 a poznámky pod čarou japonského originálu 2008 byly ověřeny

SNCM240 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / JIS G4053-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 17, index tabulky 3
Fyzická strana PDF
10
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6333–0.8433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4567–0.5683 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4950–0.6225 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.43
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 10 souboru PDF / tištěná strana 17, JIS G4053-2003. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Údaje o rozsazích výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečné naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

SNCM240 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.11 JIS G4053 (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.11 JIS G4053 (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
20
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6333–0.8433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4567–0.5683 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4950–0.6225 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.38 ~ 0.43
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni0.4 ~ 0.7
Cr0.4 ~ 0.6
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, strana 20 souboru PDF / tištěná strana 18, 7.1.11 JIS G4053 (vydání není uvedeno). Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group