← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SNC415H — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SNC415H →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SNC415H?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SNC415H · JIS G 4052-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4052-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámka a/b, článek 1/5
Fyzická strana PDF
3、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3300–0.5933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1725–0.3108 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1988–0.3550 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.11 ~ 0.18
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.7
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni1.95 ~ 2.5
Cr0.2 ~ 0.55
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JIS G4052:2008, oficiální japonský původní text, tabulka 2 a poznámky a/b; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. H v označení značek znamená zaručené pásmo prokalitelnosti; značky se neslučují se značkami bez H. Tabulka 2, poznámka a: zbytkové Cu≤.30% pro všechny značky; pro neuvedené prvky jako Mo se nevytváří jednotná horní mez ani se nepovažují za nulu. Poznámka b: Při dohodě obou stran o výrobkové analýze se zkouší podle 8.1, dovolené úchylky podle JIS G0321, tabulky 4; nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Jde o konstrukční ocel tvářenou za tepla, například válcováním či kováním, obvykle dále kovanou, obráběnou a tepelně zpracovanou; složení samo nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodávku. Tabulky prokalitelnosti 10–33, velikost austenitického zrna a jiné technické podmínky se ověřují samostatně; tato úprava doplňuje chemické složení.

Podmínky složení

JIS G4052:2008, oficiální japonský původní text, tabulka 2 a poznámky a/b; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. H v označení značek znamená zaručené pásmo prokalitelnosti; značky se neslučují se značkami bez H. Tabulka 2, poznámka a: zbytkové Cu≤.30% pro všechny značky; pro neuvedené prvky jako Mo se nevytváří jednotná horní mez ani se nepovažují za nulu. Poznámka b: Při dohodě obou stran o výrobkové analýze se zkouší podle 8.1, dovolené úchylky podle JIS G0321, tabulky 4; nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Jde o konstrukční ocel tvářenou za tepla, například válcováním či kováním, obvykle dále kovanou, obráběnou a tepelně zpracovanou; složení samo nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodávku. Tabulky prokalitelnosti 10–33, velikost austenitického zrna a jiné technické podmínky se ověřují samostatně; tato úprava doplňuje chemické složení.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 24 značek tabulky 2 japonského originálu a poznámek pod čarou

SNC415H · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / JIS G4052-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 18, index tabulky 0
Fyzická strana PDF
11
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3300–0.5933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1725–0.3108 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1988–0.3550 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.11 ~ 0.18
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.7
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni1.95 ~ 2.5
Cr0.2 ~ 0.55
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 11 souboru PDF / tištěná strana 18, JIS G4052-2003. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Údaje o rozsazích výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečné naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

SNC415H · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.10 JIS G4052 (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.10 JIS G4052 (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
19
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3300–0.5933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1725–0.3108 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1988–0.3550 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.11 ~ 0.18
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.7
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni1.95 ~ 2.5
Cr0.2 ~ 0.55
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, strana 19 souboru PDF / tištěná strana 17, 7.1.10 JIS G4052 (vydání není uvedeno). Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group