← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SMN443WCH — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SMN443WCH →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SMN443WCH?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SMn443WCH · JIS G 3509-2:2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocelový drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
JIS G 3509-2:2003 → JIS G 3509-1:2021
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a její pokračování

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6250–0.8417 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4725–0.5908 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6637 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

Zdroj chemického složení a rozsah použití

Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.

Zdroj: JIS G 3509-2:2003 → JIS G 3509-1:2021 · Tabulka 2 a její pokračování · SMn443RCH · p.7

PrvekHmotnostní podíl / %
C0.40~0.46
Si0.15~0.35
Mn1.35~1.65
P≤0.030
S≤0.030
Ni≤0.25
Cr≤0.35
Cu≤0.30

Meze použitelnosti

G3509-2:2003, článek 3: Výchozí materiál splňuje G3509-1; odkaz v jeho článku 2 není datovaný a používá nejnovější vydání. Jde o větev běžné oceli, nikoli větev se zaručenou prokalitelností H. Dolní mez Si lze snížit dohodou. U webových záznamů s formou válcovaného drátu je nutné samostatně ověřit označení drátu WCH. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: JIS G 3509-2:2003 → JIS G 3509-1:2021 · Tabulka 2 a její pokračováníZobrazit související produkt →

SMn443WCH · JIS G 3509-2-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Forma materiálu
Drát z legované oceli pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3509-1:2003 (odkaz na materiál v článku 9 normy JIS G 3509-2:2003)
Umístění v tabulce
Značky a poznámky 1—2 tabulky 1 hlavního textu, tavbová analýza podle tabulky 2 a poznámky (1) / doplňující poznámky 1—3
Fyzická strana PDF
7、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.6250–0.8417 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4725–0.5908 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6637 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.4 ~ 0.46
Si0.15 ~ 0.35
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 1 hlavního textu JIS G 3509-2:2003 uvádí drát SMn443WCH; článek 9 odkazuje na JIS G 3509-1. Složení bylo zahrnuto podle tavbové analýzy tabulky 2 hlavního textu první části téhož vydání, bez přebírání hodnot mezi vydáními. Tabulka 2 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Výchozí Si je 0.15–0.35%; dolní mez pod 0.15% je možná pouze dohodou dodavatele s odběratelem, nikoli jako výchozí mez. Poznámka 1 tabulky 2 hlavního textu: Pro všechny značky platí nečistoty Cu≤0.30%. Poznámka 2: Al pro zjemnění zrna se přidává pouze dohodou. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku platí pouze při dohodě obou stran podle tabulky 4 normy JIS G 0321. Skutečné značky tohoto vydání se zobrazují odděleně od pozdějších vydání 2005/2010/2021 apod.; ze staršího vydání se neodvozuje současná norma ani skutečné dodací možnosti.

Podmínky složení

Tabulka 1 hlavního textu JIS G 3509-2:2003 uvádí drát SMn443WCH; článek 9 odkazuje na JIS G 3509-1. Složení bylo zahrnuto podle tavbové analýzy tabulky 2 hlavního textu první části téhož vydání, bez přebírání hodnot mezi vydáními. Tabulka 2 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Výchozí Si je 0.15–0.35%; dolní mez pod 0.15% je možná pouze dohodou dodavatele s odběratelem, nikoli jako výchozí mez. Poznámka 1 tabulky 2 hlavního textu: Pro všechny značky platí nečistoty Cu≤0.30%. Poznámka 2: Al pro zjemnění zrna se přidává pouze dohodou. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku platí pouze při dohodě obou stran podle tabulky 4 normy JIS G 0321. Skutečné značky tohoto vydání se zobrazují odděleně od pozdějších vydání 2005/2010/2021 apod.; ze staršího vydání se neodvozuje současná norma ani skutečné dodací možnosti.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 hlavního textu a odkaz v článku 9 druhé části vydání 2003 byly ověřeny; složení bylo zahrnuto po jednotlivých řádcích původní tabulky 2 tavbové analýzy hlavního textu první části téhož vydání.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group