← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SM570 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SM570 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SM570?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SM570 · JIS G 3106-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Konstrukční ocel válcovaná za tepla (plechy, pásy, profily, ploché tyče; konkrétní forma a tloušťka viz podmínky)
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3106:2020
Umístění v tabulce
Článek 4 / tabulka 1; článek 5 / tabulka 2, poznámky a-c; příloha JA / tabulka JA.1, poznámky a-c
Fyzická strana PDF
9、10、19
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤100 mm; meze pro ploché tyče viz vysvětlení rozsahu tabulky 1.
IIW / CEV:0.0000–0.4633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.2833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 100 mm<tloušťka≤150 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.
IIW / CEV:0.0000–0.1800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mn, Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.1983 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mn, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.1800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mn, Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.18 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.7 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečným podkladem jsou JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a normativní příloha JA, tabulka JA.1. Složení je hmotnostní podíl tavbové analýzy wt%; původní vydání 2024 nebylo ověřeno a shoda s novějším vydáním se nepotvrzuje. Platí pro ocel válcovanou za tepla na svařované konstrukce; pro plechy, pásy, profily a ploché tyče se musí samostatně ověřit tloušťky tabulky 1. Profily lisované za tepla podléhají navíc příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlustý plech dohodnutý dodavatelem a odběratelem; běžná tloušťka tabulky 2 se nesmí směšovat s dohodnutým tlustým plechem tabulky JA.1. Pomlčky ani neuvedené prvky nejsou nula, v případě potřeby lze prvky přidat; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn u SM400A musí podle naměřeného C stejné tavby splňovat Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutého tlustého plechu přílohy JA musí dohodnout dodavatel a odběratel. Pro SM400B je navíc pouze Mn≥0.60%, nesmí se převzít horní mez 1.50% běžné tloušťky. Ceq této normy je specifický vzorec JIS; nástroje IIW/CEV, Pcm a CET webu slouží pouze jako technické odhady v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují normové požadavky na tepelné zpracování, tloušťku a dohody. Oprava JSA z roku 2021, měsíce 5 mění vysvětlující text, nikoli chemické meze tabulky 2 či JA.1 této skupiny. Běžné ploché tyče ≤40 mm; tepelné zpracování a specifické požadavky JIS na Ceq/Pcm se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Skutečným podkladem jsou JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a normativní příloha JA, tabulka JA.1. Složení je hmotnostní podíl tavbové analýzy wt%; původní vydání 2024 nebylo ověřeno a shoda s novějším vydáním se nepotvrzuje. Platí pro ocel válcovanou za tepla na svařované konstrukce; pro plechy, pásy, profily a ploché tyče se musí samostatně ověřit tloušťky tabulky 1. Profily lisované za tepla podléhají navíc příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlustý plech dohodnutý dodavatelem a odběratelem; běžná tloušťka tabulky 2 se nesmí směšovat s dohodnutým tlustým plechem tabulky JA.1. Pomlčky ani neuvedené prvky nejsou nula, v případě potřeby lze prvky přidat; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn u SM400A musí podle naměřeného C stejné tavby splňovat Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutého tlustého plechu přílohy JA musí dohodnout dodavatel a odběratel. Pro SM400B je navíc pouze Mn≥0.60%, nesmí se převzít horní mez 1.50% běžné tloušťky. Ceq této normy je specifický vzorec JIS; nástroje IIW/CEV, Pcm a CET webu slouží pouze jako technické odhady v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují normové požadavky na tepelné zpracování, tloušťku a dohody. Oprava JSA z roku 2021, měsíce 5 mění vysvětlující text, nikoli chemické meze tabulky 2 či JA.1 této skupiny. Běžné ploché tyče ≤40 mm; tepelné zpracování a specifické požadavky JIS na Ceq/Pcm se ověřují samostatně.

Původní záznam podmíněné větve

Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤100 mm; meze pro ploché tyče viz vysvětlení rozsahu tabulky 1.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.18 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.7 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 100 mm<tloušťka≤150 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.18 (dolní mez neuvedena)
MnNení uvedeno, nelze považovat za 0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Podmíněné požadavky zdroje
  • Poznámka pod čarou
    JA.1-b
    Vysvětlení podmínek původního textu
    Pouze tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem; horní mez Mn je předmětem samostatné dohody obou stran. Tato smluvní horní mez nyní není k dispozici; reverzní vyhledávání ani výpočet neprokazují úplnou shodu s dohodnutým složením.
    Automatické vyhodnocení je již implementováno
    Ne

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny všechny 11 značky tabulky 2 a JA.1 vydání 2020, větve podle tloušťky a poznámky pod čarou; prohlížejte po zvolení podmínek.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group