← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SM520C — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SM520C →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SM520C?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SM520C · JIS G 3106-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Konstrukční ocel válcovaná za tepla (plechy, pásy, profily, ploché tyče; konkrétní forma a tloušťka viz podmínky)
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3106:2020
Umístění v tabulce
Článek 4 / tabulka 1; článek 5 / tabulka 2, poznámky a-c; příloha JA / tabulka JA.1, poznámky a-c
Fyzická strana PDF
9、10、19
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤100 mm; meze pro ploché tyče viz vysvětlení rozsahu tabulky 1.
IIW / CEV:0.0000–0.4750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.3008 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.3650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 100 mm<tloušťka≤150 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.
IIW / CEV:0.0000–0.2000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mn, Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.2183 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mn, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.2000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mn, Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.65 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Skutečným podkladem je JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a tabulka JA.1 normativní přílohy JA. Složení je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; originál vydání 2024 dosud nebyl ověřen a shoda s novějším vydáním se tím nepotvrzuje. Platí pro ocelové výrobky válcované za tepla pro svařované konstrukce. Plechy, pásy, profily a ploché tyče vyžadují samostatnou kontrolu tloušťky tabulky 1; profily protlačované za tepla navíc podléhají příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem; tabulka 2 běžných tlouštěk a tabulka JA.1 dohodnutých tlustých plechů se nesmějí zaměňovat. Pomlčky a neuvedené prvky neznamenají nulový obsah; podle potřeby je lze přidat. Z chybějících údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn značky SM400A musí podle naměřeného C téže tavby splnit Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutých tlustých plechů přílohy JA musí být dohodnuta dodavatelem a odběratelem. Pro SM400B je samostatně stanoveno pouze Mn≥0.60%; běžná horní mez 1.50% se nesmí přebírat. Ceq této normy je zvláštní vzorec JIS. Nástroje webu IIW/CEV, Pcm, CET slouží pouze pro technický odhad v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují požadavky normy na tepelné zpracování, tloušťku a dohodu. Opravný list JSA z roku 2021, měsíc 5, mění výkladový text, nikoli chemické meze tabulky 2 nebo tabulky JA.1 této skupiny. Běžné ploché tyče≤40 mm, dohodou až 50 mm; dohodnuté ploché tyče automaticky nepoužívají tabulku JA.1 určenou pouze pro tlusté plechy.

Podmínky složení

Skutečným podkladem je JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a tabulka JA.1 normativní přílohy JA. Složení je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; originál vydání 2024 dosud nebyl ověřen a shoda s novějším vydáním se tím nepotvrzuje. Platí pro ocelové výrobky válcované za tepla pro svařované konstrukce. Plechy, pásy, profily a ploché tyče vyžadují samostatnou kontrolu tloušťky tabulky 1; profily protlačované za tepla navíc podléhají příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem; tabulka 2 běžných tlouštěk a tabulka JA.1 dohodnutých tlustých plechů se nesmějí zaměňovat. Pomlčky a neuvedené prvky neznamenají nulový obsah; podle potřeby je lze přidat. Z chybějících údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn značky SM400A musí podle naměřeného C téže tavby splnit Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutých tlustých plechů přílohy JA musí být dohodnuta dodavatelem a odběratelem. Pro SM400B je samostatně stanoveno pouze Mn≥0.60%; běžná horní mez 1.50% se nesmí přebírat. Ceq této normy je zvláštní vzorec JIS. Nástroje webu IIW/CEV, Pcm, CET slouží pouze pro technický odhad v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují požadavky normy na tepelné zpracování, tloušťku a dohodu. Opravný list JSA z roku 2021, měsíc 5, mění výkladový text, nikoli chemické meze tabulky 2 nebo tabulky JA.1 této skupiny. Běžné ploché tyče≤40 mm, dohodou až 50 mm; dohodnuté ploché tyče automaticky nepoužívají tabulku JA.1 určenou pouze pro tlusté plechy.

Původní záznam podmíněné větve

Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤100 mm; meze pro ploché tyče viz vysvětlení rozsahu tabulky 1.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.65 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 100 mm<tloušťka≤150 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
MnNení uvedeno, nelze považovat za 0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Podmíněné požadavky zdroje
  • Poznámka pod čarou
    JA.1-b
    Vysvětlení podmínek původního textu
    Pouze tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem; horní mez Mn je předmětem samostatné dohody obou stran. Tato smluvní horní mez nyní není k dispozici; reverzní vyhledávání ani výpočet neprokazují úplnou shodu s dohodnutým složením.
    Automatické vyhodnocení je již implementováno
    Ne

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny všechny 11 značky tabulky 2 a JA.1 vydání 2020, větve podle tloušťky a poznámky pod čarou; prohlížejte po zvolení podmínek.

SM520C · Q/BQB 130-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel ve formě bram
Forma materiálu
Předvalkované bramy určené k dalšímu válcování
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 130—2003
Umístění v tabulce
4.1.1 / tabulka 3 a poznámky 1–3
Fyzická strana PDF
3、4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Způsob dezoxidace G; použitelné pro tloušťku hotového plechu 1.6~6 mm
IIW / CEV:0.2617–0.4350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1625–0.2858 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2050–0.3450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.12 ~ 0.21
Si≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mn0.85 ~ 1.35
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Nb≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Podmínky složení

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Původní záznam podmíněné větve

Způsob dezoxidace G; použitelné pro tloušťku hotového plechu 1.6~6 mm

PrvekPožadavky na složení
C0.12 ~ 0.21
Si≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mn0.85 ~ 1.35
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Nb≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
3
Číslo řádku zdrojové tabulky
20

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Úplná původní tabulka 3 Baosteel, buňky přes více řádků a poznámky byly porovnány řádek po řádku; podmínky se volí podle způsobu dezoxidace a tloušťky hotového plechu.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group