SM490B — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 7. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SM490B →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál SM490B?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SM490B · JIS G 3106-2024
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Konstrukční ocel válcovaná za tepla (plechy, pásy, profily, ploché tyče; konkrétní forma a tloušťka viz podmínky)
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- JIS G 3106:2020
- Umístění v tabulce
- Článek 4 / tabulka 1; článek 5 / tabulka 2, poznámky a-c; příloha JA / tabulka JA.1, poznámky a-c
- Fyzická strana PDF
- 9、10、19
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤50 mm
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, 50 mm<tloušťka≤200 mm
Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 200 mm<tloušťka≤250 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečným podkladem jsou JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a normativní příloha JA, tabulka JA.1. Složení je hmotnostní podíl tavbové analýzy wt%; původní vydání 2024 nebylo ověřeno a shoda s novějším vydáním se nepotvrzuje. Platí pro ocel válcovanou za tepla na svařované konstrukce; pro plechy, pásy, profily a ploché tyče se musí samostatně ověřit tloušťky tabulky 1. Profily lisované za tepla podléhají navíc příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlustý plech dohodnutý dodavatelem a odběratelem; běžná tloušťka tabulky 2 se nesmí směšovat s dohodnutým tlustým plechem tabulky JA.1. Pomlčky ani neuvedené prvky nejsou nula, v případě potřeby lze prvky přidat; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn u SM400A musí podle naměřeného C stejné tavby splňovat Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutého tlustého plechu přílohy JA musí dohodnout dodavatel a odběratel. Pro SM400B je navíc pouze Mn≥0.60%, nesmí se převzít horní mez 1.50% běžné tloušťky. Ceq této normy je specifický vzorec JIS; nástroje IIW/CEV, Pcm a CET webu slouží pouze jako technické odhady v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují normové požadavky na tepelné zpracování, tloušťku a dohody. Oprava JSA z roku 2021, měsíce 5 mění vysvětlující text, nikoli chemické meze tabulky 2 či JA.1 této skupiny.
Podmínky složení
Skutečným podkladem jsou JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a normativní příloha JA, tabulka JA.1. Složení je hmotnostní podíl tavbové analýzy wt%; původní vydání 2024 nebylo ověřeno a shoda s novějším vydáním se nepotvrzuje. Platí pro ocel válcovanou za tepla na svařované konstrukce; pro plechy, pásy, profily a ploché tyče se musí samostatně ověřit tloušťky tabulky 1. Profily lisované za tepla podléhají navíc příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlustý plech dohodnutý dodavatelem a odběratelem; běžná tloušťka tabulky 2 se nesmí směšovat s dohodnutým tlustým plechem tabulky JA.1. Pomlčky ani neuvedené prvky nejsou nula, v případě potřeby lze prvky přidat; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn u SM400A musí podle naměřeného C stejné tavby splňovat Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutého tlustého plechu přílohy JA musí dohodnout dodavatel a odběratel. Pro SM400B je navíc pouze Mn≥0.60%, nesmí se převzít horní mez 1.50% běžné tloušťky. Ceq této normy je specifický vzorec JIS; nástroje IIW/CEV, Pcm a CET webu slouží pouze jako technické odhady v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují normové požadavky na tepelné zpracování, tloušťku a dohody. Oprava JSA z roku 2021, měsíce 5 mění vysvětlující text, nikoli chemické meze tabulky 2 či JA.1 této skupiny.
Původní záznam podmíněné větve
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤50 mm
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, 50 mm<tloušťka≤200 mm
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 200 mm<tloušťka≤250 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | Není uvedeno, nelze považovat za 0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- JA.1-b
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pouze tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem; horní mez Mn je předmětem samostatné dohody obou stran. Tato smluvní horní mez nyní není k dispozici; reverzní vyhledávání ani výpočet neprokazují úplnou shodu s dohodnutým složením.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Aktuálně se používá oficiální originál staršího vydání 2020; vydání 2024 nebylo ověřeno. Nejprve zvolte tloušťku a podmínky dohodnutých tlustých plechů.SM490B · Q/BQB 130-2003
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 130—2003
- Umístění v tabulce
- 4.1.1 / tabulka 3 a poznámky 1–3
- Fyzická strana PDF
- 3、4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Způsob dezoxidace G; použitelné pro tloušťku hotového plechu ≤6 mm
Způsob dezoxidace G; použitelné pro tloušťku hotového plechu >6~12 mm
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.21 |
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Nb | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.
Podmínky složení
Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.
Původní záznam podmíněné větve
Způsob dezoxidace G; použitelné pro tloušťku hotového plechu ≤6 mm
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.21 |
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.5 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Nb | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Fyzická strana zdrojového PDF
- 3
- Číslo řádku zdrojové tabulky
- 14
Způsob dezoxidace G; použitelné pro tloušťku hotového plechu >6~12 mm
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.21 |
| Si | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.9 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Nb | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Fyzická strana zdrojového PDF
- 3
- Číslo řádku zdrojové tabulky
- 15
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Úplná původní tabulka 3 Baosteel, buňky přes více řádků a poznámky byly porovnány řádek po řádku; podmínky se volí podle způsobu dezoxidace a tloušťky hotového plechu.SM490B · JIS G 3106-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Konstrukční ocel válcovaná za tepla (plechy, pásy, profily, ploché tyče; konkrétní forma a tloušťka viz podmínky)
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 3106:2020
- Umístění v tabulce
- Článek 4 / tabulka 1; článek 5 / tabulka 2, poznámky a-c; příloha JA / tabulka JA.1, poznámky a-c
- Fyzická strana PDF
- 9、10、19
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤50 mm
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, 50 mm<tloušťka≤200 mm
Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 200 mm<tloušťka≤250 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečným podkladem jsou JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a normativní příloha JA, tabulka JA.1. Složení je hmotnostní podíl tavbové analýzy wt%; původní vydání 2024 nebylo ověřeno a shoda s novějším vydáním se nepotvrzuje. Platí pro ocel válcovanou za tepla na svařované konstrukce; pro plechy, pásy, profily a ploché tyče se musí samostatně ověřit tloušťky tabulky 1. Profily lisované za tepla podléhají navíc příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlustý plech dohodnutý dodavatelem a odběratelem; běžná tloušťka tabulky 2 se nesmí směšovat s dohodnutým tlustým plechem tabulky JA.1. Pomlčky ani neuvedené prvky nejsou nula, v případě potřeby lze prvky přidat; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn u SM400A musí podle naměřeného C stejné tavby splňovat Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutého tlustého plechu přílohy JA musí dohodnout dodavatel a odběratel. Pro SM400B je navíc pouze Mn≥0.60%, nesmí se převzít horní mez 1.50% běžné tloušťky. Ceq této normy je specifický vzorec JIS; nástroje IIW/CEV, Pcm a CET webu slouží pouze jako technické odhady v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují normové požadavky na tepelné zpracování, tloušťku a dohody. Oprava JSA z roku 2021, měsíce 5 mění vysvětlující text, nikoli chemické meze tabulky 2 či JA.1 této skupiny.
Podmínky složení
Skutečným podkladem jsou JIS G3106:2020, článek 5, tabulka 2 a normativní příloha JA, tabulka JA.1. Složení je hmotnostní podíl tavbové analýzy wt%; původní vydání 2024 nebylo ověřeno a shoda s novějším vydáním se nepotvrzuje. Platí pro ocel válcovanou za tepla na svařované konstrukce; pro plechy, pásy, profily a ploché tyče se musí samostatně ověřit tloušťky tabulky 1. Profily lisované za tepla podléhají navíc příloze JC. Nejde o záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Zvolte tloušťku a zda jde o tlustý plech dohodnutý dodavatelem a odběratelem; běžná tloušťka tabulky 2 se nesmí směšovat s dohodnutým tlustým plechem tabulky JA.1. Pomlčky ani neuvedené prvky nejsou nula, v případě potřeby lze prvky přidat; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Mn u SM400A musí podle naměřeného C stejné tavby splňovat Mn≥2.5×C; horní mez C se nedosazuje pro vytvoření pevné dolní meze Mn. Horní mez Mn dohodnutého tlustého plechu přílohy JA musí dohodnout dodavatel a odběratel. Pro SM400B je navíc pouze Mn≥0.60%, nesmí se převzít horní mez 1.50% běžné tloušťky. Ceq této normy je specifický vzorec JIS; nástroje IIW/CEV, Pcm a CET webu slouží pouze jako technické odhady v uvedeném rozsahu použitelnosti a nenahrazují normové požadavky na tepelné zpracování, tloušťku a dohody. Oprava JSA z roku 2021, měsíce 5 mění vysvětlující text, nikoli chemické meze tabulky 2 či JA.1 této skupiny.
Původní záznam podmíněné větve
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, tloušťka≤50 mm
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
Tabulka 2: Běžně použitelné výrobky, 50 mm<tloušťka≤200 mm
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
Tabulka JA.1: Pouze pro tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem, 200 mm<tloušťka≤250 mm; horní mez Mn je nutné dohodnout ve smlouvě.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | Není uvedeno, nelze považovat za 0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Podmíněné požadavky zdroje
- Poznámka pod čarou
- JA.1-b
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Pouze tlusté plechy dohodnuté dodavatelem a odběratelem; horní mez Mn je předmětem samostatné dohody obou stran. Tato smluvní horní mez nyní není k dispozici; reverzní vyhledávání ani výpočet neprokazují úplnou shodu s dohodnutým složením.
- Automatické vyhodnocení je již implementováno
- Ne
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Byly ověřeny všechny 11 značky tabulky 2 a JA.1 vydání 2020, větve podle tloušťky a poznámky pod čarou; prohlížejte po zvolení podmínek.SM490B · JIS G 3106-2008
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
SM490B · Q/ASB 271-2017
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.008 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
SM490B · Q/ASB 320-2017
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
SM490B · Q/BQB 303-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.18 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.65 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.55 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.