← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SCM445H1RCH — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SCM445H1RCH →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SCM445H1RCH?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SCM445H1RCH · JIS G 3509-1-2021

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Výchozí válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena; JA.1 je zvláštní označení prokalitelnosti dohodou.
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3509-1:2021
Umístění v tabulce
Článek 4 / tabulka 1; článek 6 / tabulka 2 včetně poznámky o zbytkové Cu; příloha JA.1, podmíněné označení přebírá složení HRCH
Fyzická strana PDF
6、7、8、36、37、38
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.7117–1.0050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5050–0.6542 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5325–0.7037 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.42 ~ 0.49
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.55 ~ 0.95
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.85 ~ 1.25
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo0.15 ~ 0.35

Meze použitelnosti

Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka je zvláštním označením prokalitelnosti normativní přílohy JA.1, které vyžaduje dohodu. H1 představuje horních 75% příslušného pásma HRCH, H2 dolních 75%, nikoli číslo ohřívacího postupu ani pevnou dodací tvrdost. Složení používá příslušné HRCH tabulky 2 tohoto vydání; původní dolní a horní meze prokalitelnosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány a používají se podle skutečné dohody; samotné složení nepotvrzuje záruku H1/H2.

Podmínky složení

Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka je zvláštním označením prokalitelnosti normativní přílohy JA.1, které vyžaduje dohodu. H1 představuje horních 75% příslušného pásma HRCH, H2 dolních 75%, nikoli číslo ohřívacího postupu ani pevnou dodací tvrdost. Složení používá příslušné HRCH tabulky 2 tohoto vydání; původní dolní a horní meze prokalitelnosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány a používají se podle skutečné dohody; samotné složení nepotvrzuje záruku H1/H2.

Vysvětlení ověření

Samostatné řádky složení a poznámka k Cu v tabulce 2 oficiálního japonského vydání 2021 byly ověřeny. JA.1 je dohodnuté označení, přebírá složení příslušné značky HRCH. Původní tabulka prokalitelnosti po jednotlivých vzdálenostech byla pro tento záznam ověřena a zahrnuta; použije se podle uvedených skutečně dohodnutých podmínek.

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

JIS G3509-1:2021 · Japonský originál JIS G3509-1:2021 · JA.1, 7.3, 9.2.3 a tabulka 23 · Strany PDF: 9, 11, 12, 29, 37

H1RCH Dodatečné dohodnuté pásmo prokalitelnosti (JA.1, vyžaduje dohodu při objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 845.0 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); teplota normalizačního žíhání zkušebního tělesa 870 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.55863
35763
55762
7.05662
95561
115461
13.05461
155360
205059
25.04758
304357
354256
404055
454055
503954
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group