SCM440 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 14. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SCM440 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál SCM440?
Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SCM440 · JIS G4053
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Ocel pro tváření za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
- Vydání normy
- JIS G 4053-2008
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámka a/b k pokračování; článek 5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení podle JIS G 4053-2008; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí zvlášť tabulkou 4 v JIS G0321 a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. / Pro všechny značky zbytková Cu≤0.30%; nestanovený Mo nelze počítat jako nulu. / Pouze po dohodě obou stran lze pro SNCM630 snížit dolní mez Mo na 0.30%; SACM645 musí navíc splnit Al 0.70–1.20%. / Vhodnost pro konkrétní součást pěchovanou za studena je nutné samostatně potvrdit podle dodacího stavu, sferoidizace, stupně deformace, jakosti povrchu a zkoušek.
Vysvětlení ověření
Složení podle JIS G 4053-2008; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →SCM440 · JIS G 4053-2008
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 4053-2008
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámka a/b k pokračování; článek 5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně JIS G0321, tabulkou 4 a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Pro všechny značky platí zbytkové Cu≤0.30%, nestanovené Mo není nula. Pouze pro SNCM630 lze dohodou obou stran snížit dolní mez Mo na 0.30%; SACM645 musí navíc splňovat Al 0.70–1.20%. Vhodnost pro konkrétní součást pěchovanou za studena se potvrzuje samostatně podle dodacího stavu, globularizace, deformace, povrchové jakosti a zkoušek.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí zvlášť tabulkou 4 v JIS G0321 a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. / Pro všechny značky zbytková Cu≤0.30%; nestanovený Mo nelze počítat jako nulu. / Pouze po dohodě obou stran lze pro SNCM630 snížit dolní mez Mo na 0.30%; SACM645 musí navíc splnit Al 0.70–1.20%. / Vhodnost pro konkrétní součást pěchovanou za studena je nutné samostatně potvrdit podle dodacího stavu, sferoidizace, stupně deformace, jakosti povrchu a zkoušek.
Vysvětlení ověření
Jednotlivé řádky tabulky 2 a poznámky pod čarou japonského originálu 2008 byly ověřenySCM440 · JIS G 4053-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- JIS G 4053-2008
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámka a/b k pokračování; článek 5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje JIS G 4053-2008; původní záznam označoval JIS G 4053-2016, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně JIS G0321, tabulkou 4 a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Pro všechny značky platí zbytkové Cu≤0.30%; nestanovené Mo není nula. Pouze pro SNCM630 lze dohodou obou stran snížit dolní mez Mo na 0.30%; SACM645 musí navíc splňovat Al 0.70–1.20%. Vhodnost pro konkrétní součást pěchovanou za studena se potvrzuje samostatně podle dodacího stavu, globularizace, deformace, povrchové jakosti a zkoušek.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí zvlášť tabulkou 4 v JIS G0321 a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. / Pro všechny značky zbytková Cu≤0.30%; nestanovený Mo nelze počítat jako nulu. / Pouze po dohodě obou stran lze pro SNCM630 snížit dolní mez Mo na 0.30%; SACM645 musí navíc splnit Al 0.70–1.20%. / Vhodnost pro konkrétní součást pěchovanou za studena je nutné samostatně potvrdit podle dodacího stavu, sferoidizace, stupně deformace, jakosti povrchu a zkoušek.
Vysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje JIS G 4053-2008. Původní záznam uvádí JIS G 4053-2016; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.SCM440 · JIS G 4105-1979
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 4105-1979
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky 1/2; starší symboly podle tabulky 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.85 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Japonský výňatek, článek 4, tabulka 2: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka 1: Nečistota Ni ≤0.25% a Cu≤0.30%. Poznámka 2: Při výrobkové analýze předepsané objednatelem se úchylky řídí JIS G0321, tabulkou 3; tavbové meze nejsou výrobkové úchylky. Zdroj je výňatek normy; výroba, tvar, zkoušky, kontrola a další požadavky odkazují na JIS G4102, neviděné články nejsou považovány za ověřené. Stará označení tabulky 1 jsou pouze historické vyhledávací aliasy, nikoli bezpodmínečná náhrada mezi normami. Norma pro chrom-molybdenovou ocel pro strojní konstrukce; konkrétní dodací stav pro pěchování za studena a vhodnost pro součást vyžadují samostatné potvrzení.
Podmínky složení
Japonský výňatek, článek 4, tabulka 2: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka 1: Nečistota Ni ≤0.25% a Cu≤0.30%. Poznámka 2: Při výrobkové analýze předepsané objednatelem se úchylky řídí JIS G0321, tabulkou 3; tavbové meze nejsou výrobkové úchylky. Zdroj je výňatek normy; výroba, tvar, zkoušky, kontrola a další požadavky odkazují na JIS G4102, neviděné články nejsou považovány za ověřené. Stará označení tabulky 1 jsou pouze historické vyhledávací aliasy, nikoli bezpodmínečná náhrada mezi normami. Norma pro chrom-molybdenovou ocel pro strojní konstrukce; konkrétní dodací stav pro pěchování za studena a vhodnost pro součást vyžadují samostatné potvrzení.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 10 značek tabulky 2 japonského výňatku a poznámekSCM440 · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 89, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 12
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.3 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 89; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 89; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.SCM440 · Q/320582 SGY503-2024 (vydání 1)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Vydání 1 z roku 2024; vydáno 2024-04-26, účinné od 2024-05-01
- Název dokumentu
- Ocelový válcovaný drát válcovaný za tepla pro pěchování automobilových spojovacích prvků za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 6
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Jiangsu Shagang Group Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.75 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shagang Q/320582 SGY503-2024 (vydání 1), tabulka 1, řádek 51 (strana 6 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Původní značky a hodnoty tohoto vydání se zobrazují samostatně. Objednávku a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně; nejde o příslib dodávky Creation Group.
Podmínky složení
Vydání 1 z roku 2024, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčky nejsou nula. / Článek 6.1.3: zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.05%; zvláštní ustanovení tabulky 1 se řídí příslušnou značkou. / AlT je dolní mez celkového hliníku, B má vlastní sloupec, Ti, V apod. jsou v poznámkách; přípony značek přesně podle tabulky tohoto vydání. / Tabulka 2: kyslík ≤30×10⁻⁶, dusík ≤70×10⁻⁶; nebyly sloučeny s poli legujících prvků v hmotnostních podílech wt%. / Naměřená tvrdost a mechanické údaje podle 6.10/6.11 nejsou podkladem dodání, všeobecné vlastnosti nebyly doplněny.
Vysvětlení ověření
Z původní tabulky 1 výrobce, rok 2024, vydání 1, byl přímo extrahován černý text a porovnán řádek po řádku. Modrý veřejný vodoznak byl vyloučen z extrahované vrstvy.SCM440 · Q/ZNGF 01.7—2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Vydání 2023; vydáno 2023-09-21, účinné od 2023-10-01; nahrazuje Q/SG18—2022
- Název dokumentu
- Válcovaný drát z oceli pro pěchování a protlačování za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 6
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023, tabulka 1, řádek 64 (strana 6 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Poznámky, dodací postup a objednávku je nutné potvrdit podle příslušného vydání; údaje nepředstavují příslib dodávky Creation Group.
Podmínky složení
Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu. / Článek 6.1.4: zbytkové (nečistoty) Cr, Ni, Cu každý ≤0.20%; u záměrně přidávaného Cr platí limit příslušného řádku, nikoli zbytková horní mez. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zkouška pěchováním za studena pro běžnou třídu je 1/2, vyšší a vysokou třídu je nutné uvést ve smlouvě.
Vysvětlení ověření
Všech 69 řádků tabulky 1 a poznámky a/b/c vydání 2023 byly porovnány řádek po řádku. Přípony technologického postupu -1/-2/-3 jsou odlišeny od písmen poznámek.SCM440 · Q/XG 231-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/XG 231-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, řádek 64
- Fyzická strana PDF
- 5
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.85 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly wt%; Q/XG 231-2023, tabulka 1, tavbová analýza; místní PDF strana 5. Dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují podle GB/T 222; tavbový rozsah není přímo zaručeným výrobkovým rozsahem. Článek 5.1.4: Zbytkové Cr, Ni a Cu bez samostatného rozsahu mají každý ≤0.20%. Článek 5.1.3 dovoluje dohodou obou stran jiné značky či složení, bez automatického zahrnutí do tabulky 1. Jde o podnikovou normu válcovaného drátu Xinggang, nikoli skladovou dostupnost společnosti či náhradu schválenou pro projekt. Tabulka 1, poznámka 1: SCM435/SCM440 odkazuje na JIS G4053; tento záznam zachovává tavbové složení a dodací podmínky válcovaného drátu Q/XG 231-2023. Článek 5.4: Při požadavku vyšší či zvýšené úrovně zkoušky pěchováním za studena se značky s C≥0.30% musí nejprve žíhat na globulární karbidy.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly wt%; Q/XG 231-2023, tabulka 1, tavbová analýza; místní PDF strana 5. Dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují podle GB/T 222; tavbový rozsah není přímo zaručeným výrobkovým rozsahem. Článek 5.1.4: Zbytkové Cr, Ni a Cu bez samostatného rozsahu mají každý ≤0.20%. Článek 5.1.3 dovoluje dohodou obou stran jiné značky či složení, bez automatického zahrnutí do tabulky 1. Jde o podnikovou normu válcovaného drátu Xinggang, nikoli skladovou dostupnost společnosti či náhradu schválenou pro projekt. Tabulka 1, poznámka 1: SCM435/SCM440 odkazuje na JIS G4053; tento záznam zachovává tavbové složení a dodací podmínky válcovaného drátu Q/XG 231-2023. Článek 5.4: Při požadavku vyšší či zvýšené úrovně zkoušky pěchováním za studena se značky s C≥0.30% musí nejprve žíhat na globulární karbidy.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
Vysvětlení ověření
Q/XG 231-2023, tabulka 1 původního textu na stranách 4–5 souboru PDF byla porovnána řádek po řádku; sloučené buňky a horní meze zbytkových prvků podle 5.1.4 byly ověřenySCM440 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / JIS G4053-2003
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
- Název dokumentu
- Válcovaný drát Nippon Steel
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 17, index tabulky 2
- Fyzická strana PDF
- 10
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 10 souboru PDF / tištěná strana 17, JIS G4053-2003. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Údaje o rozsazích výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečné naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.
Podmínky složení
Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek.
Vysvětlení ověření
Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.SCM440 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.11 JIS G4053 (vydání citované normy není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
- Název dokumentu
- Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
- Umístění v tabulce
- 7.1.11 JIS G4053 (vydání není uvedeno)
- Fyzická strana PDF
- 20
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, strana 20 souboru PDF / tištěná strana 18, 7.1.11 JIS G4053 (vydání není uvedeno). Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.
Podmínky složení
Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.SCM440 · CNS 3229(G3063) Chrommolybdenová ocel pro strojní konstrukce
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.85 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
SCM440 · Q/ASB 234-2018
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.85 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
SCM440 · Q/OHAB 113-2020
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
SCM440 · Q/XG 114-2016
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.85 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.