SCM418HRCH — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SCM418HRCH →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál SCM418HRCH?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SCM418HRCH · JIS G 3509-1-2021
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Výchozí válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena; kategorie se zaručenou prokalitelností HRCH
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 3509-1:2021
- Umístění v tabulce
- Článek 4 / tabulka 1; článek 6 / tabulka 2 včetně poznámky o zbytkové Cu
- Fyzická strana PDF
- 6、7、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.21 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.55 ~ 0.95 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka HRCH zahrnuje záruku prokalitelnosti a ověřuje se v předepsaných vzdálenostech podle 7.3 a tabulek 8—29. Původní tvrdosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány; je nutné zvolit skutečné podmínky prokalitelnosti níže, samotná chemická tabulka nepotvrzuje celkovou shodu.
Podmínky složení
Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka HRCH zahrnuje záruku prokalitelnosti a ověřuje se v předepsaných vzdálenostech podle 7.3 a tabulek 8—29. Původní tvrdosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány; je nutné zvolit skutečné podmínky prokalitelnosti níže, samotná chemická tabulka nepotvrzuje celkovou shodu.
Vysvětlení ověření
Samostatné řádky složení a poznámka k Cu v tabulce 2 oficiálního japonského vydání 2021 byly ověřeny; rozdílné rozsahy složení pro HRCH a běžné RCH zůstávají zachovány.Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
JIS G3509-1:2021 · Japonský originál JIS G3509-1:2021 · Tabulka 18, 7.3, 9.2.3 · Strany PDF: 9, 11, 12, 24
- 7.3: Příslušné značky HRCH se ověřují podle mezí HRC v určených vzdálenostech původní tabulky hlavního textu.
- Pomlčka v původní tabulce zachovává nestanovené dolní a horní meze; chybějící údaje se nepovažují za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se automaticky neinterpoluje ani neextrapoluje.
- 7.3/JA.1: U vzdáleností neuvedených v původní tabulce lze vycházet z původního grafu, avšak horní a dolní meze musí dodavatel a odběratel samostatně dohodnout. Křivky v grafu nejsou automaticky přejímacími hodnotami.
- 9.2.3b připouští na základě dohody interpolaci mezi sousedními skutečně naměřenými výsledky zkoušky; neopravňuje k interpolaci hranic neuvedených v normě.
- 9.2.3a: Příprava tělesa a zkouška podle JIS G0561, zkušební jednotku tvoří stejná tavba, nejméně 1 zkušební těleso. Nestanovuje-li kupující jiné požadavky, počet těles určuje výrobce.
- Původní označení „烧ならし“ znamená normalizační žíhání zkušebního tělesa a „烧入れ“ kalení zkušebního tělesa. Teploty jsou zkušebními podmínkami tělesa, nikoli doporučením výrobního postupu. Soubor neuvádí tolerance teploty; svévolné tolerance se znaménkem ± se nedoplňují.
- HRC označuje tvrdost zkušebního tělesa v určené vzdálenosti při Jominyho zkoušce; nevyjadřuje tvrdost celého hotového výrobku, dodací možnosti ani vlastnosti dílu.
- Hodnoty H1/H2 se přebírají přímo z původní tabulky přílohy; nepřepočítávají se vzorcem 75% ani se jím neopravují původní tabulkové hodnoty.
HRCH Pásmo prokalitelnosti hlavního textu (7.3)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 925.0 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); teplota normalizačního žíhání zkušebního tělesa 925.0 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 39.0 | 47 |
| 3 | 37.0 | 47.0 |
| 5 | 31.0 | 45 |
| 7 | 27 | 41 |
| 9.0 | 24.0 | 38 |
| 11 | 22.0 | 35 |
| 13 | 21.0 | 33 |
| 15.0 | 20 | 32 |
| 20.0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 30 |
| 25.0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 28 |
| 30 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 27.0 |
| 35 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 27.0 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 26.0 |
| 45 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 26 |
| 50 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 25.0 |
SCM418HRCH · JIS G 3509-1-2003
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena (RCH/HRCH)
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 3509-1:2003
- Umístění v tabulce
- Značky a poznámky 1—2 tabulky 1 hlavního textu, tavbová analýza podle tabulky 2 a poznámky (1) / doplňující poznámky 1—3
- Fyzická strana PDF
- 7、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.21 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.55 ~ 0.95 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
JIS G 3509-1:2003, anglický originál, tabulka 1 hlavního textu uvádí SCM418HRCH, zařazeno jako chrommolybdenová ocel. Formou výrobku tohoto záznamu je válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena. Tabulka 2 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Výchozí Si je 0.15–0.35%; dolní mez pod 0.15% je možná pouze dohodou dodavatele s odběratelem, nikoli jako výchozí mez. Poznámka 1 tabulky 2 hlavního textu: Pro všechny značky platí nečistoty Cu≤0.30%. Poznámka 2: Al pro zjemnění zrna se přidává pouze dohodou. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku platí pouze při dohodě obou stran podle tabulky 4 normy JIS G 0321. Skutečné značky tohoto vydání se zobrazují odděleně od pozdějších vydání 2005/2010/2021 apod.; ze staršího vydání se neodvozuje současná norma ani skutečné dodací možnosti. Tabulka 1, poznámka 1: HRCH je kategorie se zaručenou prokalitelností. Konkrétní pásma prokalitelnosti a podmínky objednávky je nutné ověřit samostatně; chemické složení není dodací tvrdostí.
Podmínky složení
JIS G 3509-1:2003, anglický originál, tabulka 1 hlavního textu uvádí SCM418HRCH, zařazeno jako chrommolybdenová ocel. Formou výrobku tohoto záznamu je válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena. Tabulka 2 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Výchozí Si je 0.15–0.35%; dolní mez pod 0.15% je možná pouze dohodou dodavatele s odběratelem, nikoli jako výchozí mez. Poznámka 1 tabulky 2 hlavního textu: Pro všechny značky platí nečistoty Cu≤0.30%. Poznámka 2: Al pro zjemnění zrna se přidává pouze dohodou. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku platí pouze při dohodě obou stran podle tabulky 4 normy JIS G 0321. Skutečné značky tohoto vydání se zobrazují odděleně od pozdějších vydání 2005/2010/2021 apod.; ze staršího vydání se neodvozuje současná norma ani skutečné dodací možnosti. Tabulka 1, poznámka 1: HRCH je kategorie se zaručenou prokalitelností. Konkrétní pásma prokalitelnosti a podmínky objednávky je nutné ověřit samostatně; chemické složení není dodací tvrdostí.
Vysvětlení ověření
Kontrola jednotlivých řádků tabulky 1 a tabulky 2 v hlavním textu anglického originálu z roku 2003; značka SCM418HRCH.SCM418HRCH · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.8 JIS G3509-1 (vydání citované normy není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
- Název dokumentu
- Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
- Umístění v tabulce
- 7.1.8 JIS G3509-1 (vydání není uvedeno)
- Fyzická strana PDF
- 16
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.15 ~ 0.21 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.55 ~ 0.95 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.85 ~ 1.25 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 16 / tištěná strana 14, 7.1.8 JIS G3509-1 (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Poznámka přesahující na další stránku dovoluje dohodou snížit dolní mez Si pod 0.15 a přidat Al pro zjemnění zrna; nyní platí rozsah Si hlavní tabulky a meze Al se svévolně nedoplňují.
Podmínky složení
Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Poznámka přes stránky: lze dohodnout dolní mez Si pod 0.15 a přidat Al ke zjemnění zrna. Nyní platí rozsah Si hlavní tabulky, bez svévolného doplnění limitu Al.