SAE1045 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SAE1045 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál SAE1045?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SAE1045 · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 48, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 10
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.48 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 48; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 48; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.Zobrazit související produkt →SAE 1045 · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 3
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.42 ~ 0.48 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 3, strana 3 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.