SAE/AISI 4042(IFI-4042) — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SAE/AISI 4042(IFI-4042) →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál SAE/AISI 4042(IFI-4042)?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SAE/AISI 4042(IFI-4042) · ASTM F2282-18
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM F2282-18
- Umístění v tabulce
- Tabulka 7; tabulky 6/9; poznámky; S1/S2
- Fyzická strana PDF
- 3、4、5、10
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza, nikoli kontrolní analýza výrobku
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.4 ~ 0.45 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| Mo | 0.2 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.009 (dolní mez neuvedena) |
| B | ≤ 0.0007 (dolní mez neuvedena) |
| Ti | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.3 |
Meze použitelnosti
ASTM F2282—18, původní tabulky „Table4/7“ a „Table6/9“; tavbová analýza („heat“) v hmotnostních podílech wt%, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky. Číslování IFI a skupiny /A, /B zůstávají podle této tabulky oddělené; nepředpokládá se rovnocennost se stejně číslovanými značkami SAE. /B není označení boru uprostřed čísla. Zbytkové horní meze „Table9“ platí pouze pro prvky bez stanoveného legujícího rozsahu a nemohou přepsat legující rozsahy Ni/Cr/Mo v „Table7“. „Table6“ Si se řídí skutečným způsobem dezoxidace. Požadavky na jemné zrno, protokol o zrnu a obsah Al podle 7.2 / dohoda S2 se ověřují samostatně; samotné označení dezoxidace neprokazuje vyhovující zrno. Nejsou-li B a Ti záměrně přidány, platí B≤0.0007%, Ti≤0.01%. Pro ocel 10B platí poznámky B0.0008–0.003%, Ti≥0.01% v „Table4“; neuvedená horní mez Ti se nedoplňuje. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle „Table5/8“ a podmínky 6.4 přímo nerozšiřují výchozí meze tavbové analýzy („heat“). S1 dovoluje rozšířit zbytkovou mez Cr na 0.20 nebo Mo na 0.06 pouze při požadavku v objednávce; snížení zbytkových mezí vyžaduje dohodu a v této skupině se automaticky nepoužívá. Originál S2 výslovně odkazuje na pravidlo zjemnění zrna Nb/V normy A29/A29M—15; vyžaduje požadavek v objednávce a skutečně naměřený C / prvky z téže tavby a dávky. Nenahrazuje se novějším vydáním A29. Text SAE/AISI v původním názvu webu je pouze stávajícím produktovým štítkem; značka původní tabulky složení je IFI-4042 a neprohlašuje se tím rovnocennost s normami SAE/AISI.
Podmínky složení
ASTM F2282—18, původní tabulky „Table4/7“ a „Table6/9“; tavbová analýza („heat“) v hmotnostních podílech wt%, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky. Číslování IFI a skupiny /A, /B zůstávají podle této tabulky oddělené; nepředpokládá se rovnocennost se stejně číslovanými značkami SAE. /B není označení boru uprostřed čísla. Zbytkové horní meze „Table9“ platí pouze pro prvky bez stanoveného legujícího rozsahu a nemohou přepsat legující rozsahy Ni/Cr/Mo v „Table7“. „Table6“ Si se řídí skutečným způsobem dezoxidace. Požadavky na jemné zrno, protokol o zrnu a obsah Al podle 7.2 / dohoda S2 se ověřují samostatně; samotné označení dezoxidace neprokazuje vyhovující zrno. Nejsou-li B a Ti záměrně přidány, platí B≤0.0007%, Ti≤0.01%. Pro ocel 10B platí poznámky B0.0008–0.003%, Ti≥0.01% v „Table4“; neuvedená horní mez Ti se nedoplňuje. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle „Table5/8“ a podmínky 6.4 přímo nerozšiřují výchozí meze tavbové analýzy („heat“). S1 dovoluje rozšířit zbytkovou mez Cr na 0.20 nebo Mo na 0.06 pouze při požadavku v objednávce; snížení zbytkových mezí vyžaduje dohodu a v této skupině se automaticky nepoužívá. Originál S2 výslovně odkazuje na pravidlo zjemnění zrna Nb/V normy A29/A29M—15; vyžaduje požadavek v objednávce a skutečně naměřený C / prvky z téže tavby a dávky. Nenahrazuje se novějším vydáním A29. Text SAE/AISI v původním názvu webu je pouze stávajícím produktovým štítkem; značka původní tabulky složení je IFI-4042 a neprohlašuje se tím rovnocennost s normami SAE/AISI.