S44400 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S44400 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál S44400?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
S44400 · SAE J405-1998
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J405 JUN1998
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
- Fyzická strana PDF
- 1、5、5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 17.5 ~ 19.5 |
| Ni | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 1.75 ~ 2.5 |
| N | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| TiNb | ≤ 0.8 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá. Ti+Nb≥0.2+4×(C+N); Posuzuje se společně podle naměřeného složení stejné tavby či dávky, nikoli nezávislou kombinací maxim jednotlivých prvků. Ti+Nb je součet; jeho dolní a horní meze se nepřiřazují samostatně Ti a Nb. Jednotlivé rozsahy se zachovávají pouze při výslovném uvedení v tabulce.
Podmínky složení
Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá. Ti+Nb≥0.2+4×(C+N); Posuzuje se společně podle naměřeného složení stejné tavby či dávky, nikoli nezávislou kombinací maxim jednotlivých prvků. Ti+Nb je součet; jeho dolní a horní meze se nepřiřazují samostatně Ti a Nb. Jednotlivé rozsahy se zachovávají pouze při výslovném uvedení v tabulce.
Kombinovaná omezení
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
- Ti
- Nb
- Omezení součtu prvků
- Dotčené prvky
- Ti
- Nb
- Horní mez
- 0.8
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Ti+Nb≥0.2+4×(C+N)
- Koeficient prvku
- Ti
- 1
- Nb
- 1
- C
- -4
- N
- -4
- Dolní mez
- 0.2
Vysvětlení ověření
Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.S44400 · ASTM A240/A240M-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Feritické a martenzitické korozivzdorné oceli
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Záznam původního textu normy
- Vydání normy
- ASTM A240/A240M-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
- Fyzická strana PDF
- 1、5、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 17.5 ~ 19.5 |
| Ni | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | 1.75 ~ 2.5 |
| N | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: (Ti+Cb)[0.20+4(C+N)] min, 0.80 max; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.
Podmínky složení
Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: (Ti+Cb)[0.20+4(C+N)] min, 0.80 max; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.
Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Koeficient prvku
- Ti
- 1
- Nb
- 1
- C
- -4
- N
- -4
- Dolní mez
- 0.2
- Horní mez
- Není uvedeno
- Požadavek
- Ti+Nb≥0.2+4(C+N)
- Koeficient prvku
- Ti
- 1
- Nb
- 1
- Dolní mez
- Není uvedeno
- Horní mez
- 0.8
- Požadavek
- Ti+Nb≤0.8
- Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
- Nb
- Ti