← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S355J2WP — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S355J2WP →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S355J2WP?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S355J2WP · EN 10025-5-2004

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Ploché a dlouhé výrobky z konstrukčních ocelí válcovaných za tepla se zvýšenou odolností proti atmosférické korozi; omezení forem a rozměrů původní tabulky viz vysvětlení
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10025-5:2004
Umístění v tabulce
Tabulky 1/2/3; 6.2/6.3/7.2
Fyzická strana PDF
1、5、9、15、16、17
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Analýza vzorku z pánve

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / úplné uklidnění FF a dostatečné vázání dusíku je nutné ověřit samostatně
IIW / CEV:0.0767–0.6407 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0275–0.3078 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0275–0.3262 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / úplné uklidnění FF a dostatečné vázání dusíku je nutné ověřit samostatně
IIW / CEV:0.0767–0.6407 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0275–0.3078 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0275–0.3262 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P0.06 ~ 0.15
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.3 ~ 1.25
Cu0.25 ~ 0.55
Ni≤ 0.65 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Nb0.015 ~ 0.06
V0.02 ~ 0.12
Ti0.02 ~ 0.1

Meze použitelnosti

Podle oficiálního hlavního textu EN10025-5:2004 (vydal DIN EN10025-5:2005-02); tento záznam obsahuje údaje vydání 2004, nikoli podklad pro vydání 2019. Platí pro ploché a dlouhé výrobky z konstrukční oceli odolné proti atmosférické korozi, válcované za tepla; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena ani záruku dodávky společnosti. Chemická tabulka 2 je tavbová analýza; výrobková analýza tabulky 3 se vede samostatně a ověřuje při požadavku objednávky, výrobkové meze nerozšiřují tavbovou analýzu. P/S dlouhých výrobků mohou být každý o 0.005% vyšší než tabulka 2; ploché a dlouhé výrobky proto mají oddělené chemické podmínky, výjimka se nepoužije automaticky na ploché výrobky. FN nedovoluje neuklidněnou ocel; FF je plně uklidněná ocel s dostatkem prvků vázajících dusík, Al≥0.020% je příklad originálu. Jiné prvky vázající dusík a doklady o kontrole se také ověřují. Pro řádek FF platí tabulka 2, poznámka c: Použije se alespoň jeden z Al≥0.020, Nb0.015–0.060, V0.02–0.12 a Ti0.02–0.10 nebo jejich kombinace. Při kombinaci musí alespoň jeden dosáhnout uvedené dolní meze, nikoli všechny současně. Současné automatické reverzní hledání tento metalurgický kombinační požadavek neověřuje; pro FN se požadavek výchozím způsobem nevnucuje. FN má výchozí horní mez N 0.009%; pouze pro S235J0W/S355J0W platí poznámka d, při zvýšení nejvýše na 0.012% se za každé zvýšení o 0.001%N musí snížit maximum P o 0.005%. Výjimku z horní meze N lze použít pouze při dokladu o kontrole prokazujícím celkový Al≥0.020% nebo dostatek jiných prvků vázajících dusík, nikoli výchozím zrušením meze. 7.2.3 uvádí tavbová maxima CEV: Pro S235 0.44% a pro S355 0.52%. Vzorec byl ověřen podle oficiální anglické ukázky EN10025-1:2004, 7.2.3: CEV=C+Mn/6+(Cr+Mo+V)/5+(Ni+Cu)/15. Doklad o kontrole musí uvádět všechny prvky vzorce; chybějící nejsou 0. Jde o tavbové meze; obálka nezávislých prvků ani reverzní hledání jednotlivých prvků nepotvrzují shodu CEV. Dodací a zkušební stavy po válcování za tepla, normalizaci / normalizačním válcování a další se potvrzují podle 6.3 a 7.3.1; výsledky normalizovaného tělesa nemusí představovat vlastnosti původního dodacího stavu. Tabulka 4 uvádí u 100mm v obou sloupcích Rm zahrnutí 100mm, hranice originálu se překrývá. Pro podmínku 100mm se nyní automaticky neuvádí Rm; údaje ReH / tažnosti zůstávají zachovány a pro Rm je nutné ověřit použitelnou opravu a dohodu. Rázové zkoušky tabulky 5 jsou podélné; rázové požadavky WP se ověřují pouze při dohodě objednávky. Tělesa ≤12mm a snížení hodnot se ověřují samostatně podle EN10025-1:2004, energie původní tabulky se nepoužije na všechny tenké výrobky.

Podmínky složení

Podle oficiálního hlavního textu EN10025-5:2004 (vydal DIN EN10025-5:2005-02); tento záznam obsahuje údaje vydání 2004, nikoli podklad pro vydání 2019. Platí pro ploché a dlouhé výrobky z konstrukční oceli odolné proti atmosférické korozi, válcované za tepla; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena ani záruku dodávky společnosti. Chemická tabulka 2 je tavbová analýza; výrobková analýza tabulky 3 se vede samostatně a ověřuje při požadavku objednávky, výrobkové meze nerozšiřují tavbovou analýzu. P/S dlouhých výrobků mohou být každý o 0.005% vyšší než tabulka 2; ploché a dlouhé výrobky proto mají oddělené chemické podmínky, výjimka se nepoužije automaticky na ploché výrobky. FN nedovoluje neuklidněnou ocel; FF je plně uklidněná ocel s dostatkem prvků vázajících dusík, Al≥0.020% je příklad originálu. Jiné prvky vázající dusík a doklady o kontrole se také ověřují. Pro řádek FF platí tabulka 2, poznámka c: Použije se alespoň jeden z Al≥0.020, Nb0.015–0.060, V0.02–0.12 a Ti0.02–0.10 nebo jejich kombinace. Při kombinaci musí alespoň jeden dosáhnout uvedené dolní meze, nikoli všechny současně. Současné automatické reverzní hledání tento metalurgický kombinační požadavek neověřuje; pro FN se požadavek výchozím způsobem nevnucuje. FN má výchozí horní mez N 0.009%; pouze pro S235J0W/S355J0W platí poznámka d, při zvýšení nejvýše na 0.012% se za každé zvýšení o 0.001%N musí snížit maximum P o 0.005%. Výjimku z horní meze N lze použít pouze při dokladu o kontrole prokazujícím celkový Al≥0.020% nebo dostatek jiných prvků vázajících dusík, nikoli výchozím zrušením meze. 7.2.3 uvádí tavbová maxima CEV: Pro S235 0.44% a pro S355 0.52%. Vzorec byl ověřen podle oficiální anglické ukázky EN10025-1:2004, 7.2.3: CEV=C+Mn/6+(Cr+Mo+V)/5+(Ni+Cu)/15. Doklad o kontrole musí uvádět všechny prvky vzorce; chybějící nejsou 0. Jde o tavbové meze; obálka nezávislých prvků ani reverzní hledání jednotlivých prvků nepotvrzují shodu CEV. Dodací a zkušební stavy po válcování za tepla, normalizaci / normalizačním válcování a další se potvrzují podle 6.3 a 7.3.1; výsledky normalizovaného tělesa nemusí představovat vlastnosti původního dodacího stavu. Tabulka 4 uvádí u 100mm v obou sloupcích Rm zahrnutí 100mm, hranice originálu se překrývá. Pro podmínku 100mm se nyní automaticky neuvádí Rm; údaje ReH / tažnosti zůstávají zachovány a pro Rm je nutné ověřit použitelnou opravu a dohodu. Rázové zkoušky tabulky 5 jsou podélné; rázové požadavky WP se ověřují pouze při dohodě objednávky. Tělesa ≤12mm a snížení hodnot se ověřují samostatně podle EN10025-1:2004, energie původní tabulky se nepoužije na všechny tenké výrobky.

Původní záznam podmíněné větve

Ploché výrobky / tavbová analýza tabulky 2 / úplné uklidnění FF a dostatečné vázání dusíku je nutné ověřit samostatně

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P0.06 ~ 0.15
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr0.3 ~ 1.25
Cu0.25 ~ 0.55
Ni≤ 0.65 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Nb0.015 ~ 0.06
V0.02 ~ 0.12
Ti0.02 ~ 0.1
Kombinovaná omezení
Podmíněná dolní mez složení
  • Al
  • Nb
  • V
  • Ti
Podmíněné požadavky zdroje
  • Poznámka pod čarou
    Tabulka 2c/6.2.2
    Vysvětlení podmínek původního textu
    FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
    Automatické vyhodnocení je již implementováno
    Ne
  • Poznámka pod čarou
    7.2.3
    Vysvětlení podmínek původního textu
    Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.52%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
    Automatické vyhodnocení je již implementováno
    Ne
Typ analýzy
Analýza vzorku z pánve
Rozsah forem výrobků
Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
12
Forma dlouhých výrobků
Maximální rozměr profilů (mm)
40
Maximální rozměr tyčí (mm)
Není uvedeno
Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
Není uvedeno

Dlouhé výrobky (P/S každý +0.005%, pouze formy a rozměry povolené původní tabulkou) / tavbová analýza tabulky 2 / úplné uklidnění FF a dostatečné vázání dusíku je nutné ověřit samostatně

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P0.06 ~ 0.155
S≤ 0.034999999999999996 (dolní mez neuvedena)
Cr0.3 ~ 1.25
Cu0.25 ~ 0.55
Ni≤ 0.65 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Nb0.015 ~ 0.06
V0.02 ~ 0.12
Ti0.02 ~ 0.1
Kombinovaná omezení
Podmíněná dolní mez složení
  • Al
  • Nb
  • V
  • Ti
Podmíněné požadavky zdroje
  • Poznámka pod čarou
    Tabulka 2c/6.2.2
    Vysvětlení podmínek původního textu
    FF vyžaduje alespoň jeden prvek nebo kombinaci Al/Nb/V/Ti a alespoň jeden musí dosáhnout stanovené dolní meze. Pro FN se tento požadavek automaticky neukládá; při použití výjimky N je nutný samostatný důkaz vázání dusíku.
    Automatické vyhodnocení je již implementováno
    Ne
  • Poznámka pod čarou
    7.2.3
    Vysvětlení podmínek původního textu
    Pro tutéž tavbu platí CEV≤0.52%; původní vzorec v článku 7.2.3 normy EN10025-1:2004 byl ověřen. Stále jsou nutné všechny prvky vzorce z téže tavby a doklad o kontrole; aktuální reverzní vyhledávání to automaticky neprokazuje.
    Automatické vyhodnocení je již implementováno
    Ne
Typ analýzy
Analýza vzorku z pánve
Rozsah forem výrobků
Maximální tloušťka plochých výrobků (mm)
12
Forma dlouhých výrobků
Maximální rozměr profilů (mm)
40
Maximální rozměr tyčí (mm)
Není uvedeno
Maximální rozměr válcovaného drátu (mm)
Není uvedeno

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tavbové složení tabulky 2 a rozsah tabulky 1 normy EN10025-5:2004 byly ověřeny. Forma výrobku, N–P a podmínky vázání dusíku zůstávají oddělené. Odkaz vzorce CEV na 7.2.3 byl ověřen; 100mm Rm a obecné odkazy na odběr vzorků / rázové zkoušky je stále nutné ověřit.

Požadavky na složení při kontrolní analýze výrobku

C
Dolní mez
Není uvedeno
Horní mez
0.15
Si
Dolní mez
Není uvedeno
Horní mez
0.8
Mn
Dolní mez
Není uvedeno
Horní mez
1.1
P
Dolní mez
0.05
Horní mez
0.16
S
Dolní mez
Není uvedeno
Horní mez
0.035
Cr
Dolní mez
0.25
Horní mez
1.35
Cu
Dolní mez
0.2
Horní mez
0.6
Ni
Dolní mez
Není uvedeno
Horní mez
0.7
Al
Dolní mez
0.02
Horní mez
Není uvedeno
Nb
Dolní mez
0.01
Horní mez
0.065
V
Dolní mez
0.01
Horní mez
0.14
Ti
Dolní mez
0.01
Horní mez
0.12

Lemování za studena (dodatečná podmínka objednávky)

EN10025-5:2004 · DIN EN10025-5:2005-02 / anglický hlavní text DIN Handbook402 · Tabulka 6 a poznámky a/b, 7.4.2.3 (možnost 11c) · Strany PDF: 11, 20

Pouze při výslovném požadavku v objednávce; úhel ohybu <90°. Hodnota je minimální doporučený vnitřní poloměr ohybu v mm, nikoli násobek tloušťky.

t: Směr ohýbání napříč ke směru válcování

Jmenovitá tloušťka t (mm)Minimální doporučený vnitřní poloměr ohybu (mm)
1.5 < t ≤ 2.54
2.5 < t ≤ 35
3 < t ≤ 46
4 < t ≤ 58
5 < t ≤ 610
6 < t ≤ 712
7 < t ≤ 816
8 < t ≤ 10V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
10 < t ≤ 12V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
12 < t ≤ 14V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
14 < t ≤ 16V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
16 < t ≤ 18V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
18 < t ≤ 20V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.

l: Směr ohýbání rovnoběžný se směrem válcování

Jmenovitá tloušťka t (mm)Minimální doporučený vnitřní poloměr ohybu (mm)
1.5 < t ≤ 2.54
2.5 < t ≤ 35
3 < t ≤ 48
4 < t ≤ 510
5 < t ≤ 612
6 < t ≤ 716
7 < t ≤ 820
8 < t ≤ 10V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
10 < t ≤ 12V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
12 < t ≤ 14V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
14 < t ≤ 16V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
16 < t ≤ 18V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
18 < t ≤ 20V původní tabulce není uvedeno; nedoplňuje se 0 ani se neextrapoluje.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group