← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S32803 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S32803 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S32803?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S32803 · SAE J405-1998

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J405 JUN1998
Umístění v tabulce
Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
Fyzická strana PDF
1、4、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.0035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
Cr28.0 ~ 29.0
Ni3.0 ~ 4.0
Mo1.8 ~ 2.5
N≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Nb0.15 ~ 0.5

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá. Nb≥0+12×(C+N) a zároveň ≤0.5; Posuzuje se společně podle naměřeného složení stejné tavby či dávky, nikoli nezávislou kombinací maxim jednotlivých prvků. Součet C+N ≤0.03% musí platit současně s jednotlivými horními mezemi.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá. Nb≥0+12×(C+N) a zároveň ≤0.5; Posuzuje se společně podle naměřeného složení stejné tavby či dávky, nikoli nezávislou kombinací maxim jednotlivých prvků. Součet C+N ≤0.03% musí platit současně s jednotlivými horními mezemi.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Nb≥0+12×(C+N), a současně ≤0.5
    Koeficient prvku
    Nb
    1
    C
    -12
    N
    -12
    Dolní mez
    0
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • C
    • N
    Horní mez
    0.03

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.

S32803 · ASTM A240/A240M-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Feritické a martenzitické korozivzdorné oceli
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A240/A240M-2014
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
Fyzická strana PDF
1、4、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.0035 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
Cr28.0 ~ 29.0
Ni3.0 ~ 4.0
Mo1.8 ~ 2.5
N≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Nb0.15 ~ 0.5

Meze použitelnosti

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: Cb 12×(C+N) min, 0.15–0.50; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.

Podmínky složení

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: Cb 12×(C+N) min, 0.15–0.50; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Nb
    1
    C
    -12
    N
    -12
    Dolní mez
    0
    Horní mez
    Není uvedeno
    Požadavek
    Nb≥12×(C+N)
  • Koeficient prvku
    C
    1
    N
    1
    Dolní mez
    Není uvedeno
    Horní mez
    0.03
    Požadavek
    C+N≤0.030 (další omezení ve sloupci dusíku tabulky 1)
Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
    WhatsApp Technický dotaz →
    Použití obrázků a obsahu · Creation Group