← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S32053 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S32053 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S32053?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S32053 · ASME SA-814/SA-814M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASME SA-814/SA-814M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky A–H; 5.1/5.2; prohlášení totožnosti PDF1
Fyzická strana PDF
1、4、5

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Ni24.0 ~ 26.0
Cr22.0 ~ 24.0
Mo5.0 ~ 6.0
N0.17 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Slitina pro složení: S32053; hmotnostní podíly wt% podle tabulky 2. Kromě výslovných rozsahů jde o maxima; výpustky se nedoplňují nulou. Skutečně byl čten ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí shodu s ASTM A814/A814M-15(2019). Metoda analýzy N se dohodne mezi dodavatelem a odběratelem. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle A480/A480M se ověřují samostatně a nepřimíchávají do této tabulky. Norma platí pro za studena zpracované svařované korozivzdorné trubky; neznamená automatické schválení pro výrobky pěchované za studena.

Podmínky složení

Tabulka 2, hmotnostní podíly wt%; kromě výslovných rozsahů jde o maxima, výpustky nejsou nula. / Skutečně čteno ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí totožnost s ASTM A814/A814M-15(2019). / Metodu analýzy N dohodnou dodavatel a odběratel; výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle A480/A480M, bez sloučení s touto tabulkou. / Norma platí pro svařované trubky z korozivzdorné oceli zpracované za studena, nikoli automatické schválení výrobku pro pěchování za studena.

Vysvětlení ověření

Ověřeno podle tabulky chemického složení normy a poznámek pod čarou

S32053 · ASTM A240/A240M-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A240/A240M-2014
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
Fyzická strana PDF
1、3、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Cr22.0 ~ 24.0
Ni24.0 ~ 26.0
Mo5.0 ~ 6.0
N0.17 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku.

Podmínky složení

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
    Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky

      S32053 · ASTM A312/A312M-2017

      Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

      Kategorie materiálu
      Korozivzdorná ocel
      Podkategorie
      Austenitická korozivzdorná ocel
      Forma materiálu
      Záznam referenčních údajů
      Vysvětlení stavu původního záznamu
      Záznam původního textu normy
      Vydání normy
      ASTM A312/A312M-2017
      Umístění v tabulce
      Tabulka1, poznámky pod čarou A–M a článek 7.1
      Fyzická strana PDF
      1、2、5、6

      Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

      IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
      Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
      CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

      Záznam složení

      PrvekPožadavky na složení
      C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
      Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
      P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
      S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
      Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
      Cr22.0 ~ 24.0
      Ni24.0 ~ 26.0
      Mo5.0 ~ 6.0
      N0.17 ~ 0.22

      Meze použitelnosti

      Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

      Podmínky složení

      Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

      Kombinovaná omezení

      Omezení kombinací prvků
        WhatsApp Technický dotaz →
        Použití obrázků a obsahu · Creation Group