← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S30815 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S30815 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S30815?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S30815 · ASME SA-814/SA-814M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASME SA-814/SA-814M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky A–H; 5.1/5.2; prohlášení totožnosti PDF1
Fyzická strana PDF
1、4、5

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.05 ~ 0.1
Mn≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si1.4 ~ 2.0
Ni10.0 ~ 12.0
Cr20.0 ~ 22.0
N0.14 ~ 0.2
Ce0.03 ~ 0.08

Meze použitelnosti

Slitina pro složení: S30815; hmotnostní podíly wt% podle tabulky 2. Kromě výslovných rozsahů jde o maxima; výpustky se nedoplňují nulou. Skutečně byl čten ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí shodu s ASTM A814/A814M-15(2019). Metoda analýzy N se dohodne mezi dodavatelem a odběratelem. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle A480/A480M se ověřují samostatně a nepřimíchávají do této tabulky. Norma platí pro za studena zpracované svařované korozivzdorné trubky; neznamená automatické schválení pro výrobky pěchované za studena.

Podmínky složení

Tabulka 2, hmotnostní podíly wt%; kromě výslovných rozsahů jde o maxima, výpustky nejsou nula. / Skutečně čteno ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí totožnost s ASTM A814/A814M-15(2019). / Metodu analýzy N dohodnou dodavatel a odběratel; výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle A480/A480M, bez sloučení s touto tabulkou. / Norma platí pro svařované trubky z korozivzdorné oceli zpracované za studena, nikoli automatické schválení výrobku pro pěchování za studena.

Vysvětlení ověření

Ověřeno podle tabulky chemického složení normy a poznámek pod čarou

S30815 · SAE J405-1998

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J405 JUN1998
Umístění v tabulce
Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
Fyzická strana PDF
1、2、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.05 ~ 0.1
Mn≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si1.4 ~ 2.0
Cr20.0 ~ 22.0
Ni10.0 ~ 12.0
N0.14 ~ 0.2
Ce0.03 ~ 0.08

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.

S30815 · ASTM A240/A240M-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A240/A240M-2014
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
Fyzická strana PDF
1、2、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.05 ~ 0.1
Mn≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si1.4 ~ 2.0
Cr20.0 ~ 22.0
Ni10.0 ~ 12.0
N0.14 ~ 0.2
Ce0.03 ~ 0.08

Meze použitelnosti

Tavbové složení tabulky 1 v hmotnostních procentech %; jednotlivá hodnota bez rozsahu nebo dolní meze je horní mez, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb jsou tentýž prvek; při současném vzorci a pevné mezi se používá přísnější mez. Norma pro plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečné dodávky je nutné ověřit samostatně. Článek 4.1 navíc vyžaduje splnění příslušných ustanovení ASTM A480/A480M. Tento záznam zobrazuje tavbové složení tabulky 1, neznamená dokončené ověření A480 a všech požadavků přejímky výrobku. Ostatní prvky původní tabulky: Ce 0.03–0.08; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.

Podmínky složení

Tavbové složení tabulky 1 v hmotnostních procentech %; jednotlivá hodnota bez rozsahu nebo dolní meze je horní mez, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb jsou tentýž prvek; při současném vzorci a pevné mezi se používá přísnější mez. Norma pro plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečné dodávky je nutné ověřit samostatně. Článek 4.1 navíc vyžaduje splnění příslušných ustanovení ASTM A480/A480M. Tento záznam zobrazuje tavbové složení tabulky 1, neznamená dokončené ověření A480 a všech požadavků přejímky výrobku. Ostatní prvky původní tabulky: Ce 0.03–0.08; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
    Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky

      S30815 · ASTM A312/A312M-2017

      Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

      Kategorie materiálu
      Korozivzdorná ocel
      Podkategorie
      Austenitická korozivzdorná ocel
      Forma materiálu
      Záznam referenčních údajů
      Vysvětlení stavu původního záznamu
      Záznam původního textu normy
      Vydání normy
      ASTM A312/A312M-2017
      Umístění v tabulce
      Tabulka1, poznámky pod čarou A–M a článek 7.1
      Fyzická strana PDF
      1、2、3、6

      Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

      IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
      Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
      CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

      Záznam složení

      PrvekPožadavky na složení
      C0.05 ~ 0.1
      Mn≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
      P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
      S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
      Si1.4 ~ 2.0
      Cr20.0 ~ 22.0
      Ni10.0 ~ 12.0
      N0.14 ~ 0.2
      Ce0.03 ~ 0.08

      Meze použitelnosti

      Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

      Podmínky složení

      Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

      Kombinovaná omezení

      Omezení kombinací prvků
        WhatsApp Technický dotaz →
        Použití obrázků a obsahu · Creation Group