← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S21603 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S21603 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S21603?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S21603 · SAE J405-1998

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J405 JUN1998
Umístění v tabulce
Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
Fyzická strana PDF
1、2、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Mn7.5 ~ 9.0
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 22.0
Ni5.0 ~ 7.0
Mo2.0 ~ 3.0
N0.25 ~ 0.5

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.

S21603 · ASTM A240/A240M-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A240/A240M-2014
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
Fyzická strana PDF
1、2、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Mn7.5 ~ 9.0
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Cr17.5 ~ 22.0
Ni5.0 ~ 7.0
Mo2.0 ~ 3.0
N0.25 ~ 0.5

Meze použitelnosti

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku.

Podmínky složení

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
    Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
      WhatsApp Technický dotaz →
      Použití obrázků a obsahu · Creation Group