← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

QSCM435 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro QSCM435 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál QSCM435?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

QSCM435 · Q/320412 ZTG 223—2021

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Vydání 2021; zveřejněno a účinné od 2021-05-18; nahrazuje vydání 2020
Název dokumentu
Ocelový válcovaný drát válcovaný za tepla pro pěchování automobilových spojovacích prvků za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 2
Fyzická strana PDF
5
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Zenith Steel Group Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6400–0.8433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4200–0.5233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4500–0.5675 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Ni≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Zenith Steel Q/320412 ZTG 223—2021, tabulka 2, řádek 7, strana 5 souboru PDF, tavbová analýza wt%. Platí pro válcovaný drát za tepla; konkrétní objednávku, dodací podmínky a dodávku Creation Group je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 2, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pro skupinu II jsou horní meze zbytkového Cr, Ni, Cu a Mo doplněny podle tabulky 3, zvláštní tabulková ustanovení mají přednost. / Platí pro kruhový válcovaný drát válcovaný za tepla Φ5.5–25.0mm pro automobilové spojovací součásti; dodání po válcování za tepla. / Pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu; mechanické vlastnosti po válcování za tepla se poskytují pouze jako naměřené údaje, nikoli všeobecně zaručené hodnoty.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků obou tabulek značek a skupin zbytkových prvků veřejně dostupného vydání 2021; barevná vrstva vodoznaku PDF byla vyloučena z extrakce.

QSCM435 · Q/320582 JYG19-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Vydání 2023; zveřejněno 2023-08-25, účinné od 2023-09-25; nahrazuje vydání 2019
Název dokumentu
Válcovaný drát za tepla z oceli pro pěchování za studena pro automobilový průmysl
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Jiangsu Yonggang Group Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6400–0.8267 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4200–0.5133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4500–0.5600 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.37
Si0.15 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.1
Mo0.15 ~ 0.3
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Yonggang Q/320582 JYG19-2023, tabulka 1, řádek 36 (typ k zušlechťování), strana 6 souboru PDF, tavbová analýza wt%. Objednávku, dodací stav a skutečnou dodávku Creation Group je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčky v tabulce nejsou nula. / Článek 6.1.3: hmotnostní podíly zbytkového Ni a Cu jsou každý ≤0.20%; tabulkový Cr se řídí příslušnou značkou. / Poznámka a: tabulkový Al je celkový hliník; stanovuje-li se kyselinorozpustný hliník Alₛ, platí Alₛ≥0.015%. / Platí pro válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové spojovací součásti, dodání po válcování za tepla; žíhání a jiné dodací stavy musí být uvedeny ve smlouvě.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků čínské tabulky 1 a článku 6.1 veřejně dostupného vydání 2023; připojená anglická srovnávací tabulka nebyla započtena znovu.

QSCM435 · Q/320412 ZTG 5024-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Vydání 2023; zveřejněno a účinné od 2023-06-25; první vydání.
Název dokumentu
Válcovaný drát za tepla z oceli pro pěchování za studena řady Q
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
5
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Zenith Steel Group Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6400–0.8567 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4200–0.5300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4500–0.5750 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Mo0.15 ~ 0.3
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Zenith Steel Q/320412 ZTG 5024-2023, tabulka 1, řádek 36 (strana 5 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Válcovaný drát za tepla, objednávku a skutečnou dodávku Creation Group je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčky v tabulce nejsou nula. / Článek 6.1.3: zbytkové Cr, Ni a Cu každý ≤0.20%, Mo≤0.10%; zvláštní limity tabulkových značek mají přednost. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; mechanické vlastnosti se poskytují pouze jako naměřené údaje, nikoli jako dodací podmínka.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků tabulky 1 a ustanovení o zbytkových prvcích ve veřejně dostupném vydání 2023; barevná vrstva vodoznaku byla vyloučena z extrakce.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group