← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

Q295B — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro Q295B →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál Q295B?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

Q295B · GB /T 1591-1994

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 1591—1994
Umístění v tabulce
5.1.1 / tabulka 1 + články 5.1.1.1—13
Fyzická strana PDF
1、3、4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí rozsah tavbového složení podle tabulky 1
IIW / CEV:0.1333–0.5400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.3033 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0800–0.3475 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
5.1.1.1 Dodací možnost C≤0.18% pro Q295
IIW / CEV:0.1333–0.5600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.3233 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0800–0.3675 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
5.1.1.2 Možnost Mn≤1.80% bez přídavku V/Nb/Ti a s C≤0.12%; podmínku bez přídavku je nutné ručně potvrdit.
IIW / CEV:0.1333–0.5500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.2783 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0800–0.3375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.16 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.5
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
V0.02 ~ 0.15
Nb0.015 ~ 0.06
Ti0.02 ~ 0.2
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T 1591—1994, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Jiná platná vydání se do tohoto vydání zpětně nedoplňují. V/Nb/Ti/Al v tabulce 1 jsou prvky zjemňující zrno; podle 5.1.1.6—8 se pro C/D/E musí zvolit alespoň jeden, pro A/B jsou volitelné. Pokud nejsou přidány, neanalyzují se ani nezaručují; dolní meze všech čtyř se nepovažují současně za výchozí požadavek. Podle 5.1.1.10 jsou zbytkové Cr/Ni/Cu u všech značek každý ≤0.30%; pro Q390/Q420/Q460 tabulka 1 uvádí samostatné meze Cr/Ni, je nutné rozlišit legující přídavky. Podle 5.1.1.4 má dolní mez Mn u tenkých plechů / pásů válcovaných za tepla tloušťkovou výjimku. Podle 5.1.1.9 je dolní mez Nb u profilů a tyčí 0.005%; zvláštní formy a smluvní podmínky vyžadují odborné ověření. Norma platí pro nízkolegované vysokopevnostní konstrukční oceli; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani výchozí záruku mechanických vlastností. Podle 5.1.1.1 lze za příslušných podmínek dodat s C≤0.18%. Podle 5.1.1.2 lze bez přídavku V/Nb/Ti a při C≤0.12% použít horní mez Mn 1.80%. Výchozí hodnoty tabulky 1 tyto možnosti nezahrnují.

Podmínky složení

GB/T 1591—1994, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Jiná platná vydání se do tohoto vydání zpětně nedoplňují. V/Nb/Ti/Al v tabulce 1 jsou prvky zjemňující zrno; podle 5.1.1.6—8 se pro C/D/E musí zvolit alespoň jeden, pro A/B jsou volitelné. Pokud nejsou přidány, neanalyzují se ani nezaručují; dolní meze všech čtyř se nepovažují současně za výchozí požadavek. Podle 5.1.1.10 jsou zbytkové Cr/Ni/Cu u všech značek každý ≤0.30%; pro Q390/Q420/Q460 tabulka 1 uvádí samostatné meze Cr/Ni, je nutné rozlišit legující přídavky. Podle 5.1.1.4 má dolní mez Mn u tenkých plechů / pásů válcovaných za tepla tloušťkovou výjimku. Podle 5.1.1.9 je dolní mez Nb u profilů a tyčí 0.005%; zvláštní formy a smluvní podmínky vyžadují odborné ověření. Norma platí pro nízkolegované vysokopevnostní konstrukční oceli; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani výchozí záruku mechanických vlastností. Podle 5.1.1.1 lze za příslušných podmínek dodat s C≤0.18%. Podle 5.1.1.2 lze bez přídavku V/Nb/Ti a při C≤0.12% použít horní mez Mn 1.80%. Výchozí hodnoty tabulky 1 tyto možnosti nezahrnují.

Kombinovaná omezení

Podmíněná dolní mez složení
  • V
  • Nb
  • Ti

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí rozsah tavbového složení podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.16 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.5
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
V0.02 ~ 0.15
Nb0.015 ~ 0.06
Ti0.02 ~ 0.2
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

5.1.1.1 Dodací možnost C≤0.18% pro Q295

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.18 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.5
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
V0.02 ~ 0.15
Nb0.015 ~ 0.06
Ti0.02 ~ 0.2
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

5.1.1.2 Možnost Mn≤1.80% bez přídavku V/Nb/Ti a s C≤0.12%; podmínku bez přídavku je nutné ručně potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn0.8 ~ 1.8
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
V0.02 ~ 0.15
Nb0.015 ~ 0.06
Ti0.02 ~ 0.2
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Úplný sken vydání 1994, 7 stran; tabulka 1 má 20 položek. Zjemnění zrna a rozsahy náhrady vyžadují ruční výklad.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group