ML38 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML38 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál ML38?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
ML38 · GB/T 28906-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena určená ke zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 28906-2025
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3, poznámky a–d; 7.1.5–7.1.7
- Fyzická strana PDF
- 8、9、11
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí složení podle tabulky 3; volitelný přídavek hliníku nebyl dohodnut.
Tabulka 3, poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.41 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T28906-2025, tabulka 3: Drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena a následné zušlechťování, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: Pro zlepšení pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%; jde o možnost, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka b: Dohodou dodavatele a odběratele může být Si pod 0.10%; potom se musí přidat hliník a platí Alt≥0.020%. Záznam používá výchozí tabulkový rozsah Si; konkrétní nízkokřemíkový dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka c: Pro prvních 11 značek tabulky 3 lze dohodnout přídavek Cr pro zlepšení prokalitelnosti a mechanických vlastností, množství musí potvrdit obě strany. Bez dohody platí zbytkové Cr≤0.20% podle 7.1.5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr, Ni a Cu každý ≤0.20%, platí zbytkové Sn≤0.06%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Podle 7.1.7 se dovolené úchylky výrobkové chemické analýzy kromě zvláštních poznámek tabulky řídí GB/T222; tavbové hodnoty nejsou výrobkové úchylky. Originál platí pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena v rozsahu 5–52mm; konkrétní rozměry výrobku, dodávka a výrobní postup stále vyžadují potvrzení, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
GB/T28906-2025, tabulka 3: Drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena a následné zušlechťování, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Poznámka a: Pro zlepšení pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%; jde o možnost, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka b: Dohodou dodavatele a odběratele může být Si pod 0.10%; potom se musí přidat hliník a platí Alt≥0.020%. Záznam používá výchozí tabulkový rozsah Si; konkrétní nízkokřemíkový dohodnutý rozsah se bez údajů nedoplňuje. Poznámka c: Pro prvních 11 značek tabulky 3 lze dohodnout přídavek Cr pro zlepšení prokalitelnosti a mechanických vlastností, množství musí potvrdit obě strany. Bez dohody platí zbytkové Cr≤0.20% podle 7.1.5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr, Ni a Cu každý ≤0.20%, platí zbytkové Sn≤0.06%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Podle 7.1.7 se dovolené úchylky výrobkové chemické analýzy kromě zvláštních poznámek tabulky řídí GB/T222; tavbové hodnoty nejsou výrobkové úchylky. Originál platí pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena v rozsahu 5–52mm; konkrétní rozměry výrobku, dodávka a výrobní postup stále vyžadují potvrzení, mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 3; volitelný přídavek hliníku nebyl dohodnut.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.41 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Tabulka 3, poznámka a: Pro zlepšení chování při pěchování za studena lze přidat hliník, Alt≤0.060%.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.36 ~ 0.41 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |