← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ML35MN — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML35MN →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ML35MN?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

ML35Mn · GB/T 5953

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocelový drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
GB/T 6478-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4200–0.6067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3500–0.4667 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3800–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

Zdroj chemického složení a rozsah použití

Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.

Zdroj: GB/T 6478-2001 · Tabulka 3 · ML35Mn · p.5

PrvekHmotnostní podíl / %
C0.32~0.39
Si≤0.25
Mn0.60~0.90
P≤0.035
S≤0.035
Ni≤0.20
Cr≤0.20
Cu≤0.20

Meze použitelnosti

GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Historické údaje starého vydání. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: GB/T 6478-2001 · Tabulka 3Zobrazit související produkt →

ML35Mn · GB/T 28906-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena určená ke zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 3; 6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
6、7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4300–0.5967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3633–0.4567 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3900–0.4950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Si0.1 ~ 0.25
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 3, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkovou mez Cr. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze nejsou úchylky výrobkové analýzy. Tabulka 3 vydání 2012 neobsahuje volitelný hliník a nízkokřemíkové poznámky vydání 2025, novější podmínky se nepoužijí. Podle 6.4.2 se u typu k zušlechťování obvykle nezkouší mechanické vlastnosti; při požadavku odběratele se hodnoty po válcování za tepla nebo na tepelně zpracovaných tělesech dohodnou oběma stranami a uvedou ve smlouvě, bez svévolných jednotných zaručených hodnot.

Podmínky složení

Tabulka 3, tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkovou mez Cr. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze nejsou úchylky výrobkové analýzy. Tabulka 3 vydání 2012 neobsahuje volitelný hliník a nízkokřemíkové poznámky vydání 2025, novější podmínky se nepoužijí. Podle 6.4.2 se u typu k zušlechťování obvykle nezkouší mechanické vlastnosti; při požadavku odběratele se hodnoty po válcování za tepla nebo na tepelně zpracovaných tělesech dohodnou oběma stranami a uvedou ve smlouvě, bez svévolných jednotných zaručených hodnot.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola tabulky 3 originálu PDF6 a ustanovení o zbytkových prvcích v PDF7

ML35Mn · GB/T 6478-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a 6.1.4–6.1.8
Fyzická strana PDF
5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4200–0.6067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3500–0.4667 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3800–0.5050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.32 ~ 0.39
Si≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2001, tabulka 3, tavbová analýza wt%. Podle 6.1.4 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; legující rozsah Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.8 se ověřují samostatně podle tabulky 2 normy GB/T222-1984 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Skutečné vydání 2001, nenahrazuje se složením vydání 2015 ani 2025; konkrétní rozměry a mechanické vlastnosti při dodání je nutné ověřit samostatně.

Podmínky složení

GB/T6478-2001, tabulka 3, tavbová analýza wt%. Podle 6.1.4 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; legující rozsah Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.8 se ověřují samostatně podle tabulky 2 normy GB/T222-1984 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Skutečné vydání 2001, nenahrazuje se složením vydání 2015 ani 2025; konkrétní rozměry a mechanické vlastnosti při dodání je nutné ověřit samostatně.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola čtyř tabulek složení a ustanovení originálu PDF5/6
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group