← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ML20CR — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML20CR →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ML20CR?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

ML20Cr · GB/T 5953

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocelový drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4600–0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2583–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2850–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Al (celkový)≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: GB/T 6478-2015 · Tabulka 2Zobrazit související produkt →

ML20Cr · GB/T 28906-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena a povrchové kalení
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2025
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
Fyzická strana PDF
8、11

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%
IIW / CEV:0.4600–0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2583–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2850–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%
IIW / CEV:0.4600–0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2583–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2850–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
Al0.02 ~ 0.06
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 2. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 2. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
Al0.02 ~ 0.06
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
Al0.015 ~ 0.055
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarou

ML20Cr · GB/T 28906-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena a povrchové kalení
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 2; 6.1.3/6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
5、7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4600–0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2583–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2850–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T28906-2012, tabulka 2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Alt v tabulce je celkový hliník, stanoveno ≥0.020% bez horní meze. Nepřebírá se horní mez vydání 2025 ani podmínka náhrady hliníkem rozpustným v kyselině. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; je-li Cr tabulkovým legujícím rozsahem, nepoužívá se zbytková horní mez Cr. Pro původně nestanovený Sn se nedoplňuje novější horní mez Sn. Přípustné odchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nepovažují za odchylky kontrolní analýzy výrobku. Norma pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a skutečný postup výroby dílu je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

GB/T28906-2012, tabulka 2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Alt v tabulce je celkový hliník, stanoveno ≥0.020% bez horní meze. Nepřebírá se horní mez vydání 2025 ani podmínka náhrady hliníkem rozpustným v kyselině. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; je-li Cr tabulkovým legujícím rozsahem, nepoužívá se zbytková horní mez Cr. Pro původně nestanovený Sn se nedoplňuje novější horní mez Sn. Přípustné odchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nepovažují za odchylky kontrolní analýzy výrobku. Norma pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a skutečný postup výroby dílu je stále nutné potvrdit.

Vysvětlení ověření

Původní položky tabulky a všechny příslušné poznámky byly vizuálně ověřeny

ML20Cr · GB/T 6478-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena a povrchové kalení
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
8、10

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%
IIW / CEV:0.4600–0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2583–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2850–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%
IIW / CEV:0.4600–0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2583–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2850–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2015, tabulka 2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí Cr. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Pro nestanovený Sn se nedoplňují novější meze. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; samotné složení neprokazuje vhodnost pro tváření dílu. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez stanovené horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení.

Podmínky složení

GB/T6478-2015, tabulka 2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí Cr. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Pro nestanovený Sn se nedoplňují novější meze. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; samotné složení neprokazuje vhodnost pro tváření dílu. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez stanovené horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.6 ~ 0.9
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarou

ML20Cr · GB/T 6478-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a 6.1.4–6.1.8
Fyzická strana PDF
5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4500–0.6467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2450–0.3583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2750–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr0.9 ~ 1.2
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2001, tabulka 2, tavbová analýza wt%. Podle 6.1.4 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; legující rozsah Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.8 se ověřují samostatně podle tabulky 2 normy GB/T222-1984 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Skutečné vydání 2001, nenahrazuje se složením vydání 2015 ani 2025; konkrétní rozměry a mechanické vlastnosti při dodání je nutné ověřit samostatně.

Podmínky složení

GB/T6478-2001, tabulka 2, tavbová analýza wt%. Podle 6.1.4 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; legující rozsah Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.8 se ověřují samostatně podle tabulky 2 normy GB/T222-1984 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Skutečné vydání 2001, nenahrazuje se složením vydání 2015 ani 2025; konkrétní rozměry a mechanické vlastnosti při dodání je nutné ověřit samostatně.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola čtyř tabulek složení a ustanovení originálu PDF5/6
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group