ML08AL — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 7. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML08AL →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál ML08AL?
Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
ML08Al · GB/T 5953
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Ocelový drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- GB/T 6478-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Al (celkový) | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: GB/T 6478-2015 · Tabulka 1Zobrazit související produkt →ML08Al · GB/T 28906-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 28906-2025
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
- Fyzická strana PDF
- 7、8、11
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | 0.02 ~ 0.06 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.
Původní záznam podmíněné větve
Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | 0.02 ~ 0.06 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | 0.015 ~ 0.055 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarouML08Al · GB/T 28906-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 28906-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; 6.1.3/6.1.5–6.1.7
- Fyzická strana PDF
- 5、7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T28906-2012, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Alt v tabulce je celkový hliník, stanoveno ≥0.020% bez horní meze. Nepřebírá se horní mez vydání 2025 ani podmínka náhrady hliníkem rozpustným v kyselině. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; je-li Cr tabulkovým legujícím rozsahem, nepoužívá se zbytková horní mez Cr. Pro původně nestanovený Sn se nedoplňuje novější horní mez Sn. Přípustné odchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nepovažují za odchylky kontrolní analýzy výrobku. Norma pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a skutečný postup výroby dílu je stále nutné potvrdit.
Podmínky složení
GB/T28906-2012, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Alt v tabulce je celkový hliník, stanoveno ≥0.020% bez horní meze. Nepřebírá se horní mez vydání 2025 ani podmínka náhrady hliníkem rozpustným v kyselině. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; je-li Cr tabulkovým legujícím rozsahem, nepoužívá se zbytková horní mez Cr. Pro původně nestanovený Sn se nedoplňuje novější horní mez Sn. Přípustné odchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nepovažují za odchylky kontrolní analýzy výrobku. Norma pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a skutečný postup výroby dílu je stále nutné potvrdit.
Vysvětlení ověření
Původní položky tabulky a všechny příslušné poznámky byly vizuálně ověřenyML08Al · GB/T 6478-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 6478-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
- Fyzická strana PDF
- 8、10
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T6478-2015, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí Cr. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Pro nestanovený Sn se nedoplňují novější meze. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; samotné složení neprokazuje vhodnost pro tváření dílu. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez stanovené horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení.
Podmínky složení
GB/T6478-2015, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí Cr. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Pro nestanovený Sn se nedoplňují novější meze. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; samotné složení neprokazuje vhodnost pro tváření dílu. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez stanovené horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení.
Původní záznam podmíněné větve
Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | ≥ 0.015 (horní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarouML08Al · GB/T 6478-2001
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 6478-2001
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a 6.1.4–6.1.8
- Fyzická strana PDF
- 5、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí požadavek Si≤0.10% podle tabulky 1
Výroba v zásadité elektrické peci, Si≤0.17%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T6478-2001, tabulka 1: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Podle 6.1.5 platí pro ocel uklidněnou hliníkem z bazické elektrické pece v tabulce 1 Si≤.17%.
Podmínky složení
GB/T6478-2001, tabulka 1: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Podle 6.1.5 platí pro ocel uklidněnou hliníkem z bazické elektrické pece v tabulce 1 Si≤.17%.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí požadavek Si≤0.10% podle tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Výroba v zásadité elektrické peci, Si≤0.17%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola čtyř tabulek složení a ustanovení originálu PDF5/6ML08Al · Q/ZNGF 01.7—2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Vydání 2023; vydáno 2023-09-21, účinné od 2023-10-01; nahrazuje Q/SG18—2022
- Název dokumentu
- Válcovaný drát z oceli pro pěchování a protlačování za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023, tabulka 1, řádek 5 (strana 4 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Poznámky, dodací postup a objednávku je nutné potvrdit podle příslušného vydání; údaje nepředstavují příslib dodávky Creation Group.
Podmínky složení
Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu. / Článek 6.1.4: zbytkové (nečistoty) Cr, Ni, Cu každý ≤0.20%; u záměrně přidávaného Cr platí limit příslušného řádku, nikoli zbytková horní mez. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zkouška pěchováním za studena pro běžnou třídu je 1/2, vyšší a vysokou třídu je nutné uvést ve smlouvě.
Vysvětlení ověření
Všech 69 řádků tabulky 1 a poznámky a/b/c vydání 2023 byly porovnány řádek po řádku. Přípony technologického postupu -1/-2/-3 jsou odlišeny od písmen poznámek.ML08AL · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.05 ~ 0.1 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 63, strana 7 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.