← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ML06AL — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML06AL →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ML06AL?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

ML06Al · GB/T 5953

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocelový drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.0500–0.2467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0150–0.1367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0300–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Al (celkový)≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: GB/T 6478-2015 · Tabulka 1Zobrazit související produkt →

ML06Al · GB/T 28906-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2025
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
Fyzická strana PDF
7、8、11

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%
IIW / CEV:0.0000–0.2467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.1367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%
IIW / CEV:0.0000–0.2467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.1367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
Al0.015 ~ 0.055
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarou

ML06Al · GB/T 28906-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1; 6.1.3/6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
5、7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.0500–0.2467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0150–0.1367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0300–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T28906-2012, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Alt v tabulce je celkový hliník, stanoveno ≥0.020% bez horní meze. Nepřebírá se horní mez vydání 2025 ani podmínka náhrady hliníkem rozpustným v kyselině. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; je-li Cr tabulkovým legujícím rozsahem, nepoužívá se zbytková horní mez Cr. Pro původně nestanovený Sn se nedoplňuje novější horní mez Sn. Přípustné odchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nepovažují za odchylky kontrolní analýzy výrobku. Norma pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a skutečný postup výroby dílu je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

GB/T28906-2012, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Alt v tabulce je celkový hliník, stanoveno ≥0.020% bez horní meze. Nepřebírá se horní mez vydání 2025 ani podmínka náhrady hliníkem rozpustným v kyselině. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; je-li Cr tabulkovým legujícím rozsahem, nepoužívá se zbytková horní mez Cr. Pro původně nestanovený Sn se nedoplňuje novější horní mez Sn. Přípustné odchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nepovažují za odchylky kontrolní analýzy výrobku. Norma pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a skutečný postup výroby dílu je stále nutné potvrdit.

Vysvětlení ověření

Původní položky tabulky a všechny příslušné poznámky byly vizuálně ověřeny

ML06Al · GB/T 6478-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
8、10

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%
IIW / CEV:0.0500–0.2467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0150–0.1367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0300–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%
IIW / CEV:0.0500–0.2467 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0150–0.1367 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0300–0.1650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2015, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí Cr. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Pro nestanovený Sn se nedoplňují novější meze. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; samotné složení neprokazuje vhodnost pro tváření dílu. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez stanovené horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení.

Podmínky složení

GB/T6478-2015, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Podle 6.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí Cr. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah. Pro nestanovený Sn se nedoplňují novější meze. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; samotné složení neprokazuje vhodnost pro tváření dílu. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez stanovené horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarou
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group