← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

MFT8 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro MFT8 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál MFT8?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

MFT8 · GB/T 28906-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2025
Umístění v tabulce
Tabulka 5 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
Fyzická strana PDF
7、11

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3800–0.6293 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2400–0.3863 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.26
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.2 ~ 1.6
Nb≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
V≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Tabulka 5, poznámka a: Podle požadavků pevnosti a rozměru lze dohodou obou stran uvedenou ve smlouvě přidat Mo/Ti/B/Al/N a jiné prvky; bez jednotného rozsahu se hodnoty nedoplňují. Přípona B značek MFT znamená feriticko-bainitickou strukturu, nikoli předepsaný obsah boru; nestanovené B není 0.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Tabulka 5, poznámka a: Podle požadavků pevnosti a rozměru lze dohodou obou stran uvedenou ve smlouvě přidat Mo/Ti/B/Al/N a jiné prvky; bez jednotného rozsahu se hodnoty nedoplňují. Přípona B značek MFT znamená feriticko-bainitickou strukturu, nikoli předepsaný obsah boru; nestanovené B není 0.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarou

Zobrazit související produkt →

MFT8 · GB/T 6478-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 5 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
10

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3600–0.6093 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2200–0.3813 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.4450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.26
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.2 ~ 1.6
Nb≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
V≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2015, tabulka 5: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Tabulka 5 dovoluje podle pevnosti a rozměru přidat Cr/B a další prvky, bez jednotného rozsahu; B se svévolně nedoplňuje. Výchozí mez Cr je zbytkový požadavek.

Podmínky složení

GB/T6478-2015, tabulka 5: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Tabulka 5 dovoluje podle pevnosti a rozměru přidat Cr/B a další prvky, bez jednotného rozsahu; B se svévolně nedoplňuje. Výchozí mez Cr je zbytkový požadavek.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarou

MFT8 · GB/T 29087-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného zušlechťování
Forma materiálu
Válcovaný drát za tepla z oceli pro pěchování za studena bez zušlechťování; dodávka ve stavu po válcování za tepla
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 29087-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka 1, poznámka 2; 6.1.1–6.1.2
Fyzická strana PDF
1、7、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3600–0.5693 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2200–0.3713 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.4350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.26
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.2 ~ 1.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Nb≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
V≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T 29087-2012, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %; tabulka 1 uvádí pouze tři značky MFT8, MFT9 a MFT10. Poznámka tabulky 1 dovoluje podle pevnostní třídy a rozměru přidat další prvky jako Cr a B; jednotné meze nejsou uvedeny, nejde o výchozí rozsah složení. Poznámka tabulky 1: Zbytkové Ni a Cu mají každý ≤0.20%, platí N≤0.008%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle GB/T 222. Norma je omezena na drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena bez zušlechťování, dodávaný po válcování za tepla. Mechanické vlastnosti tabulky 2 a podmínky zkoušky pěchováním za studena podle 6.6 je nutné ověřit podle rozměru a smlouvy. Složení stejnojmenných značek ve vydáních GB/T 6478-2015, GB/T 28906-2025 a dalších není automaticky zaměnitelné.

Podmínky složení

GB/T 29087-2012, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %; tabulka 1 uvádí pouze tři značky MFT8, MFT9 a MFT10. Poznámka tabulky 1 dovoluje podle pevnostní třídy a rozměru přidat další prvky jako Cr a B; jednotné meze nejsou uvedeny, nejde o výchozí rozsah složení. Poznámka tabulky 1: Zbytkové Ni a Cu mají každý ≤0.20%, platí N≤0.008%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle GB/T 222. Norma je omezena na drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena bez zušlechťování, dodávaný po válcování za tepla. Mechanické vlastnosti tabulky 2 a podmínky zkoušky pěchováním za studena podle 6.6 je nutné ověřit podle rozměru a smlouvy. Složení stejnojmenných značek ve vydáních GB/T 6478-2015, GB/T 28906-2025 a dalších není automaticky zaměnitelné.

Vysvětlení ověření

Kontrola původního obrazu řádku 1 tabulky 1 originálu, poznámek a tabulky 2.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group