M 1015 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro M 1015 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál M 1015?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
M 1015 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Podmínka Mn≤0.60% uvedená v tabulce
Kupující nezakázal zvýšení Mn podle poznámky G; Mn0.60–0.75%. Podle naměřeného Mn se současně snižují dolní i horní mez C.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.19 |
| Mn | 0.25 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit nad 0.60% až na 0.75%; za každé zvýšení o 0.05%Mn se dolní i horní mez C sníží o 0.01%. Možnost se ověřuje propojením C+0.2Mn, nikoli pouze rozšířením Mn. Značka M se neslučuje se značkou bez M.
Podmínky složení
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit nad 0.60% až na 0.75%; za každé zvýšení o 0.05%Mn se dolní i horní mez C sníží o 0.01%. Možnost se ověřuje propojením C+0.2Mn, nikoli pouze rozšířením Mn. Značka M se neslučuje se značkou bez M.
Původní záznam podmíněné větve
Podmínka Mn≤0.60% uvedená v tabulce
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.19 |
| Mn | 0.25 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Kupující nezakázal zvýšení Mn podle poznámky G; Mn0.60–0.75%. Podle naměřeného Mn se současně snižují dolní i horní mez C.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.09 ~ 0.19 |
| Mn | 0.6 ~ 0.75 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Poznámka G: Za každé zvýšení Mn o 0.05% nad 0.60% se dolní i horní mez C sníží každá o 0.01%.
- Koeficient prvku
- C
- 1
- Mn
- 0.2
- Horní mez
- 0.31
- Dolní mez
- 0.24
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.M 1015 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 5
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Podmínka Mn0.25–0.60% uvedená v tabulce
Kupující nezakázal poznámku G; Mn0.60–0.75%. Dolní i horní mez C se současně snižují podle Mn.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.19 |
| Mn | 0.25 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 4.3.1 se obchodní jakost řady M obvykle neodmítá podle výrobkové analýzy, kromě zjevné záměny tavby; tabulka 5 se automaticky nepoužívá jako přejímací úchylky řady M. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 1, poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit na 0.75%. Nad 0.60% se za každé zvýšení Mn o 0.05% sníží dolní i horní mez C o 0.01%; ověřuje se propojení C+0.2Mn. Označení M se neslučuje s běžnými značkami.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 4.3.1 se obchodní jakost řady M obvykle neodmítá podle výrobkové analýzy, kromě zjevné záměny tavby; tabulka 5 se automaticky nepoužívá jako přejímací úchylky řady M. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 1, poznámka G: Pokud to kupující nezakáže, lze Mn zvýšit na 0.75%. Nad 0.60% se za každé zvýšení Mn o 0.05% sníží dolní i horní mez C o 0.01%; ověřuje se propojení C+0.2Mn. Označení M se neslučuje s běžnými značkami.
Původní záznam podmíněné větve
Podmínka Mn0.25–0.60% uvedená v tabulce
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.19 |
| Mn | 0.25 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Kupující nezakázal poznámku G; Mn0.60–0.75%. Dolní i horní mez C se současně snižují podle Mn.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.09 ~ 0.19 |
| Mn | 0.6 ~ 0.75 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Omezení kombinací prvků
- Požadavek
- Poznámka G: Za každé zvýšení Mn o 0.05% nad 0.60% se dolní i horní mez C sníží každá o 0.01%.
- Koeficient prvku
- C
- 1
- Mn
- 0.2
- Horní mez
- 0.31
- Dolní mez
- 0.24