← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

IFI-1541/A — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro IFI-1541/A →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál IFI-1541/A?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

IFI-1541/A · ASTM F2282-18

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM F2282-18
Umístění v tabulce
Tabulka 4; tabulky 6/9; poznámky; S1/S2
Fyzická strana PDF
3、4、5、10
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza, nikoli kontrolní analýza výrobku

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5850–0.7247 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4325–0.5228 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4950–0.5915 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.36 ~ 0.41
Mn1.35 ~ 1.6
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.009 (dolní mez neuvedena)
B≤ 0.0007 (dolní mez neuvedena)
Ti≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

ASTM F2282—18, původní tabulky „Table4/7“ a „Table6/9“; tavbová analýza („heat“) v hmotnostních podílech wt%, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky. Číslování IFI a skupiny /A, /B zůstávají podle této tabulky oddělené; nepředpokládá se rovnocennost se stejně číslovanými značkami SAE. /B není označení boru uprostřed čísla. Zbytkové horní meze „Table9“ platí pouze pro prvky bez stanoveného legujícího rozsahu a nemohou přepsat legující rozsahy Ni/Cr/Mo v „Table7“. „Table6“ Si se řídí skutečným způsobem dezoxidace. Požadavky na jemné zrno, protokol o zrnu a obsah Al podle 7.2 / dohoda S2 se ověřují samostatně; samotné označení dezoxidace neprokazuje vyhovující zrno. Nejsou-li B a Ti záměrně přidány, platí B≤0.0007%, Ti≤0.01%. Pro ocel 10B platí poznámky B0.0008–0.003%, Ti≥0.01% v „Table4“; neuvedená horní mez Ti se nedoplňuje. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle „Table5/8“ a podmínky 6.4 přímo nerozšiřují výchozí meze tavbové analýzy („heat“). S1 dovoluje rozšířit zbytkovou mez Cr na 0.20 nebo Mo na 0.06 pouze při požadavku v objednávce; snížení zbytkových mezí vyžaduje dohodu a v této skupině se automaticky nepoužívá. Originál S2 výslovně odkazuje na pravidlo zjemnění zrna Nb/V normy A29/A29M—15; vyžaduje požadavek v objednávce a skutečně naměřený C / prvky z téže tavby a dávky. Nenahrazuje se novějším vydáním A29. Text SAE/AISI v původním názvu webu je pouze stávajícím produktovým štítkem; značka původní tabulky složení je IFI-1541/A a neprohlašuje se tím rovnocennost s normami SAE/AISI.

Podmínky složení

ASTM F2282—18, původní tabulky „Table4/7“ a „Table6/9“; tavbová analýza („heat“) v hmotnostních podílech wt%, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky. Číslování IFI a skupiny /A, /B zůstávají podle této tabulky oddělené; nepředpokládá se rovnocennost se stejně číslovanými značkami SAE. /B není označení boru uprostřed čísla. Zbytkové horní meze „Table9“ platí pouze pro prvky bez stanoveného legujícího rozsahu a nemohou přepsat legující rozsahy Ni/Cr/Mo v „Table7“. „Table6“ Si se řídí skutečným způsobem dezoxidace. Požadavky na jemné zrno, protokol o zrnu a obsah Al podle 7.2 / dohoda S2 se ověřují samostatně; samotné označení dezoxidace neprokazuje vyhovující zrno. Nejsou-li B a Ti záměrně přidány, platí B≤0.0007%, Ti≤0.01%. Pro ocel 10B platí poznámky B0.0008–0.003%, Ti≥0.01% v „Table4“; neuvedená horní mez Ti se nedoplňuje. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle „Table5/8“ a podmínky 6.4 přímo nerozšiřují výchozí meze tavbové analýzy („heat“). S1 dovoluje rozšířit zbytkovou mez Cr na 0.20 nebo Mo na 0.06 pouze při požadavku v objednávce; snížení zbytkových mezí vyžaduje dohodu a v této skupině se automaticky nepoužívá. Originál S2 výslovně odkazuje na pravidlo zjemnění zrna Nb/V normy A29/A29M—15; vyžaduje požadavek v objednávce a skutečně naměřený C / prvky z téže tavby a dávky. Nenahrazuje se novějším vydáním A29. Text SAE/AISI v původním názvu webu je pouze stávajícím produktovým štítkem; značka původní tabulky složení je IFI-1541/A a neprohlašuje se tím rovnocennost s normami SAE/AISI.

Vysvětlení ověření

Ověření původní tabulky vydání 2018, dezoxidace / Si a poznámek pod čarou ke zbytkovým prvkům; skupiny IFI, označení boru a omezení dohody zůstávají zachovány.

IFI-1541/A · ASTM F2282-23

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Stav ověření
Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.36 ~ 0.41
Mn1.35 ~ 1.6
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Podklady nenahrazují technickou dohodu objednávky a skutečné ověření; mez křemíku IFI-1541/B se potvrzuje podle objednaného způsobu dezoxidace.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group