G41180 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro G41180 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál G41180?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
G41180 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky 1–4, A
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Meze složení se řídí ASTM A29/A29M-2012, tabulkou 2; přiřazení názvů SAE J404:2009, tabulkou 1. Oba normové podklady zůstávají zachovány samostatně. Zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 podle tabulky 2, poznámky 1 platí pouze pro nepředepsané legující prvky, předepsaný legující rozsah má přednost. Tabulkový rozsah Si a možnost předepsaná kupujícím ≤.10 zůstávají odděleny, nevnucují se současně. Rozsah je tavbová analýza, dovolené výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 6. G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.
Podmínky složení
Limity složení podle ASTM A29/A29M-2012, tabulky 2; názvové protějšky podle SAE J404:2009, tabulky 1. Oba normové podklady jsou zachovány odděleně. / Tabulka 2, poznámka 1: zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pouze pro jinak nespecifikované legující prvky; předepsané legovací rozsahy mají přednost. / Tabulkový rozsah Si a volba kupujícího ≤.10 jsou zachovány odděleně a nevynucují se současně. / Rozsahy jsou tavbovou analýzou, výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 6; G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.
Původní záznam podmíněné větve
Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Složení ASTM A29-2012 a přiřazení názvů SAE J404-2009 byly ověřeny samostatně podle originálůG41180 · ASTM A29/A29M-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky 1–4, A
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A29/A29M-2012; původní záznam označoval ASTM A29/A29M-2020, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Meze složení se řídí ASTM A29/A29M-2012, tabulkou 2; přiřazení názvů SAE J404:2009, tabulkou 1. Oba normové podklady zůstávají zachovány samostatně. Zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 podle tabulky 2, poznámky 1 platí pouze pro nepředepsané legující prvky, předepsaný legující rozsah má přednost. Tabulkový rozsah Si a možnost předepsaná kupujícím ≤.10 zůstávají odděleny, nevnucují se současně. Rozsah je tavbová analýza, dovolené výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 6. G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.
Podmínky složení
Limity složení podle ASTM A29/A29M-2012, tabulky 2; názvové protějšky podle SAE J404:2009, tabulky 1. Oba normové podklady jsou zachovány odděleně. / Tabulka 2, poznámka 1: zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pouze pro jinak nespecifikované legující prvky; předepsané legovací rozsahy mají přednost. / Tabulkový rozsah Si a volba kupujícího ≤.10 jsou zachovány odděleně a nevynucují se současně. / Rozsahy jsou tavbovou analýzou, výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 6; G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.
Původní záznam podmíněné větve
Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A29/A29M-2012. Původní záznam uvádí ASTM A29/A29M-2020; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.G41180 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2, poznámky 1–4 a poznámka pod čarou A
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Si 0.15–0.35% podle tabulky 2
Kupující stanovil Si≤0.10%, tabulka 2, poznámka A (požadavek pro díly s náročným tvářením za studena)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy viz tabulka 6. Zbytkové Cu≤0.35%, Ni≤0.25%, Cr≤0.20% a Mo≤0.06% platí pouze bez předepsání příslušného legujícího prvku. Tabulkový rozsah Si a možnost předepsaná kupujícím ≤0.10% jsou různé podmínky, nevnucují se současně.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; úchylky výrobkové analýzy viz tabulka 6. Zbytkové Cu≤0.35%, Ni≤0.25%, Cr≤0.20% a Mo≤0.06% platí pouze bez předepsání příslušného legujícího prvku. Tabulkový rozsah Si a možnost předepsaná kupujícím ≤0.10% jsou různé podmínky, nevnucují se současně.
Původní záznam podmíněné větve
Si 0.15–0.35% podle tabulky 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovil Si≤0.10%, tabulka 2, poznámka A (požadavek pro díly s náročným tvářením za studena)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Mn | 0.7 ~ 0.9 |
| Cr | 0.4 ~ 0.6 |
| Mo | 0.08 ~ 0.15 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |