C62DB — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C62DB →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál C62DB?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
C62DB · GB/T 24242.2-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; vlastnosti a stav se posuzují podle uvedeného zdroje a podmínek tohoto záznamu. Neznamená to ověření skutečné dodávky ani naměřených výsledků konkrétní tavby či dávky.
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vydání normy
- GB/T 24242.2-2020
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a 3.2, 4.2.7
- Zdrojový soubor
- GB_T 24242.2-2020.pdf
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.6 ~ 0.65 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Nestanovená dolní mez není nula. Třída A má Mn 0.30%~0.60%, třída B Mn 0.60%~0.90% pouze pro C26D~C92D, třída se řídí objednací dohodou. Podle 4.2.4 se neuvedené prvky bez souhlasu odběratele nesmějí záměrně přidávat; dohodou objednávky lze přidat Cr a V, s Cr≤0.30% a V≤0.10%. Podle 4.2.5 lze pro C26D~C92D dohodou zvýšit horní mez C o 0.01% nebo snížit dolní mez o 0.01%, výchozí tabulkové hodnoty se tím nerozšiřují. Podle 4.2.6 lze pro zinkování samostatně dohodnout dolní mez Si nebo horní mez Si u C4D~C20D v objednávce. Podle 4.2.8~4.2.10 lze dohodnout Cu≤0.20%; pro C48D~C92D lze dohodnout Cu+Sn≤0.25%, také Al 0.01%~0.06% a současně Si≤0.10%. Podle 4.3 dohodnou mechanické vlastnosti značek základního složení dodavatel a odběratel; tabulka 2 je doporučený rozsah kolísání pevnosti v tahu stejné dávky, nikoli zaručená pevnost v tahu. Dodací stav, rozměry, povrch, balení a přejímka se potvrzují podle GB/T 24242.1—2020 a objednávky.
Chemické složení a objednací podmínky
Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Nestanovená dolní mez není nula. Třída A má Mn 0.30%~0.60%, třída B Mn 0.60%~0.90% pouze pro C26D~C92D, třída se řídí objednací dohodou. Podle 4.2.4 se neuvedené prvky bez souhlasu odběratele nesmějí záměrně přidávat; dohodou objednávky lze přidat Cr a V, s Cr≤0.30% a V≤0.10%. Podle 4.2.5 lze pro C26D~C92D dohodou zvýšit horní mez C o 0.01% nebo snížit dolní mez o 0.01%, výchozí tabulkové hodnoty se tím nerozšiřují. Podle 4.2.6 lze pro zinkování samostatně dohodnout dolní mez Si nebo horní mez Si u C4D~C20D v objednávce. Podle 4.2.8~4.2.10 lze dohodnout Cu≤0.20%; pro C48D~C92D lze dohodnout Cu+Sn≤0.25%, také Al 0.01%~0.06% a současně Si≤0.10%. Podle 4.3 dohodnou mechanické vlastnosti značek základního složení dodavatel a odběratel; tabulka 2 je doporučený rozsah kolísání pevnosti v tahu stejné dávky, nikoli zaručená pevnost v tahu. Dodací stav, rozměry, povrch, balení a přejímka se potvrzují podle GB/T 24242.1—2020 a objednávky.
Mechanické vlastnosti a dodací stav
Mechanické vlastnosti této značky dohodnou dodavatel a odběratel a uvedou je ve smlouvě; doporučený rozsah kolísání tabulky 2 normy není zaručená hodnota pevnosti v tahu.
Vysvětlení ověření
Ověřeno podle hlavního textu normy a poznámek pod tabulkou poskytnutých uživatelem; použitelnost pro konkrétní objednávku se potvrzuje samostatně.
Související katalogové údaje a odkazy na normy
Zobrazit referenční informace z norem →
Referenční odkaz nepotvrzuje možnost dodávky ani zaměnitelnost. Konkrétní požadavky vyžadují technické potvrzení.
Přiřazení podkladů neznamená skutečné dodání ani přímou zaměnitelnost; konkrétní podmínky je nutné potvrdit.