C50E — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C50E →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál C50E?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
C50E · EN 10132-3-2000
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Úzký ocelový pás válcovaný za studena; rozměry a dodací stav viz použitelné podmínky
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10132-3:2000
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; tabulka 2; články 1,4,7.3–7.5
- Fyzická strana PDF
- 1、4、5、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Podmínky složení
Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Vysvětlení ověření
Úplný přepis tabulky 1 oficiálního anglického originálu; odchylky kontrolní analýzy výrobku v tabulce 2 a alternativní požadavky stavu / tloušťky / pevnosti v tahu nebo tvrdosti v tabulce 3 byly ověřeny.Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku
- C
- Přípustná odchylka
- 0.02
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Si
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mn
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- P
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- S
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Cr
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mo
- Přípustná odchylka
- 0.02
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Ni
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
C50E · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.4
- Fyzická strana PDF
- 46
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.47 ~ 0.55 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.
Kombinovaná omezení
- Omezení součtu prvků
- Dotčené prvky
- Cr
- Mo
- Ni
- Horní mez
- 0.63
- Doplňující poznámky ke zdroji
- Cr+Mo+Ni: 0,63
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkazy hlavního textu: EN ISO 683-1, EN ISO 683-2 (nedatované odkazy, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka b: Zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přídavek Pb vyžaduje projednání při poptávce. Při zvýšení S lze k horní mezi Mn přičíst 0.15%; mez se nerozšiřuje automaticky.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka c: Při snížení Si je nutné použít jiná dezoxidační opatření.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.