C22E — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C22E →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál C22E?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
C22E · EN 10132-2021
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Úzký ocelový pás válcovaný za studena; rozměry a dodací stav viz použitelné podmínky
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- EN 10132-3:2000
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; tabulka 2; články 1,4,7.3–7.5
- Fyzická strana PDF
- 1、4、5、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.4 ~ 0.7 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní text cílového EN10132:2021 nebyl ověřen. Nyní se používá pouze historický podklad stejné značky podle EN 10132-3:2000, nikoli potvrzení požadavků, rozsahu použitelnosti či shody dodávky s vydáním 2021. Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Podmínky složení
Původní text cílového EN10132:2021 nebyl ověřen. Nyní se používá pouze historický podklad stejné značky podle EN 10132-3:2000, nikoli potvrzení požadavků, rozsahu použitelnosti či shody dodávky s vydáním 2021. Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Vysvětlení ověření
Originál cílové normy EN10132:2021 nebyl ověřen. Aktuálně se používá pouze orientační starší vydání EN 10132-3:2000 se stejnou značkou; neprokazuje požadavky, rozsah použitelnosti ani vyhovující dodávku podle vydání 2021.Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku
- C
- Přípustná odchylka
- 0.02
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Si
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mn
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- P
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- S
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Cr
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mo
- Přípustná odchylka
- 0.02
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Ni
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
C22E · EN 10132-3-2000
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Úzký ocelový pás válcovaný za studena; rozměry a dodací stav viz použitelné podmínky
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10132-3:2000
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; tabulka 2; články 1,4,7.3–7.5
- Fyzická strana PDF
- 1、4、5、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.4 ~ 0.7 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Podmínky složení
Skutečným podkladem je oficiální anglický původní text EN 10132-3:2000. Norma upravuje úzký pás válcovaný za studena pro tepelné zpracování, nikoli záruku dodávky drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1 je tavbová analýza; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 jsou zaznamenány samostatně a nerozšiřují tavbovou analýzu. Poznámka pod tabulkou 1: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Musí se zabránit přenosu prvků ze šrotu či jiných surovin, které mohou zhoršit vlastnosti a použití; neuvedené položky nejsou nula. Mechanické hodnoty tabulky 3 platí pouze pro 0.30 mm≤t<3.00 mm; pro tlustší pásy se mechanické vlastnosti dohodnou při poptávce a objednání, bez přímé extrapolace. Tabulka 3, poznámka a požaduje zvolit tahové charakteristiky nebo tvrdost; pokud není určeno jinak, používají se tahové charakteristiky. Stránka zobrazuje odlišné podmínky samostatně a obě veličiny se nepovažují současně za zaručené. Pro stav po válcování za studena +CR se při volbě tahu musí dohodnout rozsah o šířce 150 MPa a při volbě tvrdosti rozsah o šířce 50 HV; vnější hranice tabulky automaticky nevytvářejí skutečné objednací okno. Odběr vzorků, zkušební metody, struktura, rozměry, kontrola a jiné obecné dodací požadavky se ověřují podle EN10132-1 a příslušné dohody; reverzní hledání složení nenahrazuje úplnou přejímku. Tato část platí pro úzký pás válcovaný za studena určený ke kalení a popouštění, do tloušťky 6mm při dodávce pro tepelné zpracování. Rozsah stavu +QT je 0.30 až 3.00mm, ale hodnoty tabulky 3 jsou přísně omezeny na 0.30≤t<3.00mm. +QT se používá pouze pro značky s výslovnými hodnotami tabulky 3; skutečné objednací rozsahy tahu či tvrdosti se dohodnou s šířkou 150MPa nebo 50HV. Celý volitelný tabulkový interval není jedinou zárukou dodávky. Stav po žíhání na globulární karbidy +AC lze dohodnout, ale globularizace a mechanické meze se musí dohodnout samostatně, bez použití hodnot +A/+LC. Mechanické vlastnosti +CR značek 25Mn4 a CrMo vyžadují objednací dohodu.
Vysvětlení ověření
Úplný přepis tabulky 1 oficiálního anglického originálu; odchylky kontrolní analýzy výrobku v tabulce 2 a alternativní požadavky stavu / tloušťky / pevnosti v tahu nebo tvrdosti v tabulce 3 byly ověřeny.Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku
- C
- Přípustná odchylka
- 0.02
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Si
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mn
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- P
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- S
- Přípustná odchylka
- 0.005
- Směr odchylky
- Přípustná je pouze kladná odchylka
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Cr
- Přípustná odchylka
- 0.03
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Mo
- Přípustná odchylka
- 0.02
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
- Ni
- Přípustná odchylka
- 0.04
- Směr odchylky
- Kladná nebo záporná odchylka; pro tutéž tavbu je přípustný pouze jeden směr
- Podmínky použitelnosti
- Kontrolní analýza výrobku; pro stejnou tavbu je přípustná odchylka nad horní mezí nebo pod dolní mezí, nesmí však nastat obojí současně; limity tavbové analýzy zůstávají beze změny
C22E · EN 10083-2-2006
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.24 |
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.4 ~ 0.7 |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
C22E · NF EN 10083-2-2006
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| Cr | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.4 ~ 0.7 |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.