A576 1536 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro A576 1536 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál A576 1536?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
A576 1536 · ASTM A576-2017
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A576-17
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; poznámky C–G; články 1,5,7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ASTM A576-17 platí pro tyče tvářené za tepla z jakostní uhlíkové oceli; tabulka 1 uvádí tavbové složení, nikoli výchozí záruku vlastností drátu válcovaného za tepla nebo hotových výrobků pěchovaných za studena. Tabulka 1, poznámka C: Si se v případě potřeby dohodne v objednávce, obvykle ≤0.10, 0.10–0.20, 0.15–0.35 nebo 0.20–0.40%; bez dohody se nedoplňuje pevné Si. Tabulka 1, poznámka D: Při požadavku na Cu lze předepsat Cu≥0.20%, jde o podmíněný požadavek. Poznámky E/F/G: Pb, B a Bi/Ca/Se/Te platí pouze při předepsání; dolní mez Pb/B se automaticky nepřidává všem značkám. Článek 7.1 požaduje vykazovat obsah Cu/Cr/Ni/Mo/V/Nb, nikoli že tabulka 1 poskytuje meze těchto prvků. Článek 5.1 dovoluje dohodnout jiné chemické rozsahy podle tabulky 2; tabulka 2 není souborem dalších povinných mezí pro všechny značky tabulky 1.
Podmínky složení
ASTM A576-17 platí pro tyče z kvalitní uhlíkové oceli tvářené za tepla; tabulka 1 uvádí tavbové složení, nikoli výchozí záruku válcovaného drátu nebo hotového výrobku pěchovaného za studena. / Tabulka 1, poznámka C: Si se podle potřeby sjednává při objednání, běžně ≤0.10, 0.10–0.20, 0.15–0.35 nebo 0.20–0.40%. Bez dohody se pevný Si nedoplňuje. / Tabulka 1, poznámka D: při požadavku na Cu lze předepsat Cu≥0.20%, jde o podmíněný požadavek. / Poznámky E/F/G: Pb, B a Bi/Ca/Se/Te platí pouze při předepsání; všem značkám nelze automaticky přidat dolní mez Pb/B. / Článek 7.1 vyžaduje vykazovat Cu/Cr/Ni/Mo/V/Nb; požadavek vykazování neznamená, že tabulka 1 stanoví jejich limity. / Článek 5.1 dovoluje dohodnout jiné rozsahy podle tabulky 2; tabulka 2 není dodatečnými povinnými limity všech značek tabulky 1.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 původního textu normy a poznámky pod čarouA576 1536 · ASTM A576-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- ASTM A576-17
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; poznámky C–G; články 1,5,7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A576-2017; původní záznam označoval ASTM A576-2025, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. ASTM A576-17 platí pro tyče tvářené za tepla z jakostní uhlíkové oceli; tabulka 1 uvádí tavbové složení, nikoli výchozí záruku vlastností drátu válcovaného za tepla nebo hotových výrobků pěchovaných za studena. Tabulka 1, poznámka C: Si se v případě potřeby dohodne v objednávce, obvykle ≤0.10, 0.10–0.20, 0.15–0.35 nebo 0.20–0.40%; bez dohody se nedoplňuje pevné Si. Tabulka 1, poznámka D: Při požadavku na Cu lze předepsat Cu≥0.20%, jde o podmíněný požadavek. Poznámky E/F/G: Pb, B a Bi/Ca/Se/Te platí pouze při předepsání; dolní mez Pb/B se automaticky nepřidává všem značkám. Článek 7.1 požaduje vykazovat obsah Cu/Cr/Ni/Mo/V/Nb, nikoli že tabulka 1 poskytuje meze těchto prvků. Článek 5.1 dovoluje dohodnout jiné chemické rozsahy podle tabulky 2; tabulka 2 není souborem dalších povinných mezí pro všechny značky tabulky 1.
Podmínky složení
ASTM A576-17 platí pro tyče z kvalitní uhlíkové oceli tvářené za tepla; tabulka 1 uvádí tavbové složení, nikoli výchozí záruku válcovaného drátu nebo hotového výrobku pěchovaného za studena. / Tabulka 1, poznámka C: Si se podle potřeby sjednává při objednání, běžně ≤0.10, 0.10–0.20, 0.15–0.35 nebo 0.20–0.40%. Bez dohody se pevný Si nedoplňuje. / Tabulka 1, poznámka D: při požadavku na Cu lze předepsat Cu≥0.20%, jde o podmíněný požadavek. / Poznámky E/F/G: Pb, B a Bi/Ca/Se/Te platí pouze při předepsání; všem značkám nelze automaticky přidat dolní mez Pb/B. / Článek 7.1 vyžaduje vykazovat Cu/Cr/Ni/Mo/V/Nb; požadavek vykazování neznamená, že tabulka 1 stanoví jejich limity. / Článek 5.1 dovoluje dohodnout jiné rozsahy podle tabulky 2; tabulka 2 není dodatečnými povinnými limity všech značek tabulky 1.