← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

A322 5135 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro A322 5135 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál A322 5135?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

A322 5135 · ASTM A322-2013

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Originál historického vydání byl ověřen
Vydání normy
ASTM A322-1991(R2001)e1
Umístění v tabulce
Table1 a poznámka A–G
Fyzická strana PDF
1、2、3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
IIW / CEV:0.5900–0.7753 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4050–0.5098 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5423 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤.10%
IIW / CEV:0.5900–0.7753 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4000–0.5015 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5423 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1, poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené rozsahy legujících prvků mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato zvláštní podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G51350; sloupec značky uvádí 5135.

Podmínky složení

Záhlaví původního souboru uvádí A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 v roce 2004, měsíci 5. Úplné označení vydání je zachováno, nejde o vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanoví pro jinak nespecifikované zbytkové prvky Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06; výslovné legovací rozsahy mají přednost. Poznámka F dovoluje kupujícímu předepsat Si≤.10%, obvykle pro součásti intenzivně tvářené za studena; výchozí Si .15–.35%. Obě podmínky se volí odděleně a neprokazují dostupnost materiálu pro pěchování za studena. Podle poznámky B vyžaduje přidání Pb .15–.35% označení L; tato varianta se neslučuje s běžnými značkami. Norma je pro legované ocelové tyče tvářené za tepla; rozměry svitků a vhodnost musí potvrdit dodavatel. Odkaz na A29 pro výrobkové úchylky a jiné dohody o složení ověřit zvlášť. Původní tabulka uvádí UNS G51350; ve sloupci značky je 5135.

Původní záznam podmíněné větve

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤.10%

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Prozatím se používá ověřené složení původní tabulky staršího vydání 1991(R2001)e1; určené vydání 2013(R2018) je nutné doplnit, nejde o potvrzení téhož vydání.

A322 5135 · ASTM A322-2024

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Odkaz na historické vydání
Vydání normy
ASTM A322-1991(R2001)e1
Umístění v tabulce
Table1 a poznámka A–G
Fyzická strana PDF
1、2、3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
IIW / CEV:0.5900–0.7753 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4050–0.5098 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5423 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤.10%
IIW / CEV:0.5900–0.7753 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4000–0.5015 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5423 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A322-1991(R2001)e1. Původní záznam uvádí ASTM A322-2024; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny. Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené legující rozsahy mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G51350; sloupec značky uvádí 5135.

Podmínky složení

Záhlaví původního souboru uvádí A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 v roce 2004, měsíci 5. Úplné označení vydání je zachováno, nejde o vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanoví pro jinak nespecifikované zbytkové prvky Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06; výslovné legovací rozsahy mají přednost. Poznámka F dovoluje kupujícímu předepsat Si≤.10%, obvykle pro součásti intenzivně tvářené za studena; výchozí Si .15–.35%. Obě podmínky se volí odděleně a neprokazují dostupnost materiálu pro pěchování za studena. Podle poznámky B vyžaduje přidání Pb .15–.35% označení L; tato varianta se neslučuje s běžnými značkami. Norma je pro legované ocelové tyče tvářené za tepla; rozměry svitků a vhodnost musí potvrdit dodavatel. Odkaz na A29 pro výrobkové úchylky a jiné dohody o složení ověřit zvlášť. Původní tabulka uvádí UNS G51350; ve sloupci značky je 5135.

Původní záznam podmíněné větve

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤.10%

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A322-1991(R2001)e1. Původní záznam uvádí ASTM A322-2024; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.

A322 5135 · ASTM A322-1991(R2001)e1

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A322-1991(R2001)e1
Umístění v tabulce
Table1 a poznámka A–G
Fyzická strana PDF
1、2、3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
IIW / CEV:0.5900–0.7753 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4050–0.5098 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5423 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤.10%
IIW / CEV:0.5900–0.7753 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4000–0.5015 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5423 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1, poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené rozsahy legujících prvků mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato zvláštní podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G51350; sloupec značky uvádí 5135.

Podmínky složení

Záhlaví původního souboru uvádí A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 v roce 2004, měsíci 5. Úplné označení vydání je zachováno, nejde o vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanoví pro jinak nespecifikované zbytkové prvky Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06; výslovné legovací rozsahy mají přednost. Poznámka F dovoluje kupujícímu předepsat Si≤.10%, obvykle pro součásti intenzivně tvářené za studena; výchozí Si .15–.35%. Obě podmínky se volí odděleně a neprokazují dostupnost materiálu pro pěchování za studena. Podle poznámky B vyžaduje přidání Pb .15–.35% označení L; tato varianta se neslučuje s běžnými značkami. Norma je pro legované ocelové tyče tvářené za tepla; rozměry svitků a vhodnost musí potvrdit dodavatel. Odkaz na A29 pro výrobkové úchylky a jiné dohody o složení ověřit zvlášť. Původní tabulka uvádí UNS G51350; ve sloupci značky je 5135.

Původní záznam podmíněné větve

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤.10%

PrvekPožadavky na složení
C0.33 ~ 0.38
Mn0.6 ~ 0.8
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.05
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální porovnání všech 71 řádků UNS, sloupce značek a poznámek A–G souboru PDF2/3 položku po položce
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group