A322 4140 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro A322 4140 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál A322 4140?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
A322 4140 · ASTM A322-2013
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Originál historického vydání byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A322-1991(R2001)e1
- Umístění v tabulce
- Table1 a poznámka A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、2、3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
Kupující stanovuje Si≤.10%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1, poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené rozsahy legujících prvků mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato zvláštní podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G41400; sloupec značky uvádí 4140.
Podmínky složení
Záhlaví původního souboru uvádí A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 v roce 2004, měsíci 5. Úplné označení vydání je zachováno, nejde o vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanoví pro jinak nespecifikované zbytkové prvky Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06; výslovné legovací rozsahy mají přednost. Poznámka F dovoluje kupujícímu předepsat Si≤.10%, obvykle pro součásti intenzivně tvářené za studena; výchozí Si .15–.35%. Obě podmínky se volí odděleně a neprokazují dostupnost materiálu pro pěchování za studena. Podle poznámky B vyžaduje přidání Pb .15–.35% označení L; tato varianta se neslučuje s běžnými značkami. Norma je pro legované ocelové tyče tvářené za tepla; rozměry svitků a vhodnost musí potvrdit dodavatel. Odkaz na A29 pro výrobkové úchylky a jiné dohody o složení ověřit zvlášť. Původní tabulka uvádí UNS G41400; ve sloupci značky je 4140.
Původní záznam podmíněné větve
Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤.10%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Prozatím se používá ověřené složení původní tabulky staršího vydání 1991(R2001)e1; určené vydání 2013(R2018) je nutné doplnit, nejde o potvrzení téhož vydání.A322 4140 · ASTM A322-2024
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Odkaz na historické vydání
- Vydání normy
- ASTM A322-1991(R2001)e1
- Umístění v tabulce
- Table1 a poznámka A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、2、3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
Kupující stanovuje Si≤.10%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A322-1991(R2001)e1. Původní záznam uvádí ASTM A322-2024; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny. Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené legující rozsahy mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G41400; sloupec značky uvádí 4140.
Podmínky složení
Záhlaví původního souboru uvádí A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 v roce 2004, měsíci 5. Úplné označení vydání je zachováno, nejde o vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanoví pro jinak nespecifikované zbytkové prvky Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06; výslovné legovací rozsahy mají přednost. Poznámka F dovoluje kupujícímu předepsat Si≤.10%, obvykle pro součásti intenzivně tvářené za studena; výchozí Si .15–.35%. Obě podmínky se volí odděleně a neprokazují dostupnost materiálu pro pěchování za studena. Podle poznámky B vyžaduje přidání Pb .15–.35% označení L; tato varianta se neslučuje s běžnými značkami. Norma je pro legované ocelové tyče tvářené za tepla; rozměry svitků a vhodnost musí potvrdit dodavatel. Odkaz na A29 pro výrobkové úchylky a jiné dohody o složení ověřit zvlášť. Původní tabulka uvádí UNS G41400; ve sloupci značky je 4140.
Původní záznam podmíněné větve
Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤.10%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A322-1991(R2001)e1. Původní záznam uvádí ASTM A322-2024; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.A322 4140 · ASTM A322-1991(R2001)e1
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A322-1991(R2001)e1
- Umístění v tabulce
- Table1 a poznámka A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、2、3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
Kupující stanovuje Si≤.10%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1, poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené rozsahy legujících prvků mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato zvláštní podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G41400; sloupec značky uvádí 4140.
Podmínky složení
Záhlaví původního souboru uvádí A322–91(Reapproved2001)e1; poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 v roce 2004, měsíci 5. Úplné označení vydání je zachováno, nejde o vydání 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanoví pro jinak nespecifikované zbytkové prvky Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06; výslovné legovací rozsahy mají přednost. Poznámka F dovoluje kupujícímu předepsat Si≤.10%, obvykle pro součásti intenzivně tvářené za studena; výchozí Si .15–.35%. Obě podmínky se volí odděleně a neprokazují dostupnost materiálu pro pěchování za studena. Podle poznámky B vyžaduje přidání Pb .15–.35% označení L; tato varianta se neslučuje s běžnými značkami. Norma je pro legované ocelové tyče tvářené za tepla; rozměry svitků a vhodnost musí potvrdit dodavatel. Odkaz na A29 pro výrobkové úchylky a jiné dohody o složení ověřit zvlášť. Původní tabulka uvádí UNS G41400; ve sloupci značky je 4140.
Původní záznam podmíněné větve
Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤.10%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.75 ~ 1.0 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.8 ~ 1.1 |
| Mo | 0.15 ~ 0.25 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |