← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

A322 1330 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro A322 1330 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál A322 1330?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

A322 1330 · ASTM A322-1991(R2001)e1

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A322-1991(R2001)e1
Umístění v tabulce
Table1 a poznámka A–G
Fyzická strana PDF
1、2、3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%
IIW / CEV:0.5467–0.7387 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3650–0.4723 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4400–0.5597 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤.10%
IIW / CEV:0.5467–0.7387 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3600–0.4640 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4400–0.5597 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.33
Mn1.6 ~ 1.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1, poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené rozsahy legujících prvků mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato zvláštní podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G13300; sloupec značky uvádí 1330.

Podmínky složení

Záhlaví původního souboru A322–91(Reapproved2001)e1, poznámka e1 uvádí opravu tabulky 1 z roku 2004, měsíc 5. Úplné vydání zůstává zachováno a nevydává se za 2013/2024. Tavbová analýza wt%; poznámka A stanovuje maximální obsahy Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pro neúmyslně přítomné prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány. Výslovně stanovené rozsahy legujících prvků mají přednost. Podle poznámky F může kupující stanovit Si≤.10%, obvykle pro díly s náročným tvářením za studena. Výchozí Si .15–.35% a tato zvláštní podmínka se volí odděleně; nepotvrzuje se tím možnost dodávky pro pěchování za studena. Poznámka B: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a nezahrnuje se do běžné značky. Norma platí pro tyče z legované oceli zpracované za tepla; rozměry ve svitcích a použitelnost je nutné potvrdit s dodavatelem. Odkaz A29 pro odchylky kontrolní analýzy výrobku a jiné dohody o složení je nutné ověřit samostatně. Původní tabulka: UNS G13300; sloupec značky uvádí 1330.

Původní záznam podmíněné větve

Tabulka 1, výchozí Si .15–.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.33
Mn1.6 ~ 1.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤.10%

PrvekPožadavky na složení
C0.28 ~ 0.33
Mn1.6 ~ 1.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální porovnání všech 71 řádků UNS, sloupce značek a poznámek A–G souboru PDF2/3 položku po položce
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group