← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

A312 TP304L — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro A312 TP304L →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál A312 TP304L?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

A312 TP304L · ASTM A312/A312M-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Originál historického vydání byl ověřen
Vydání normy
ASTM A312/A312M-2017
Umístění v tabulce
Tabulka1, poznámky pod čarou A–M a článek 7.1
Fyzická strana PDF
1、2、3、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžné podmínky tabulky 1 (zvláštní podmínky poznámek pod čarou se nepoužijí)
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka pod čarou D: Vnější průměr <12.7mm, nebo průměrná tloušťka stěny <1.20mm (minimální tloušťka <1.10mm), nebo obojí, a současně potřeba více průchodů tažením.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Cr18.0 ~ 20.0
Ni8.0 ~ 13.0

Meze použitelnosti

Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající. Poznámka D: Vnější průměr <12.7mm nebo průměrná tloušťka stěny <1.20mm (nejmenší tloušťka stěny <1.10mm), případně obojí, a zároveň potřeba vícenásobného tažení; horní mez C je 0.04%. Musí se zvolit skutečné podmínky výrobku.

Podmínky složení

Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající. Poznámka D: Vnější průměr <12.7mm nebo průměrná tloušťka stěny <1.20mm (nejmenší tloušťka stěny <1.10mm), případně obojí, a zároveň potřeba vícenásobného tažení; horní mez C je 0.04%. Musí se zvolit skutečné podmínky výrobku.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků

    Původní záznam podmíněné větve

    Běžné podmínky tabulky 1 (zvláštní podmínky poznámek pod čarou se nepoužijí)

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
    Cr18.0 ~ 20.0
    Ni8.0 ~ 13.0
    Kombinovaná omezení
    Omezení kombinací prvků

      Poznámka pod čarou D: Vnější průměr <12.7mm, nebo průměrná tloušťka stěny <1.20mm (minimální tloušťka <1.10mm), nebo obojí, a současně potřeba více průchodů tažením.

      PrvekPožadavky na složení
      C≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
      Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
      P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
      S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
      Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
      Cr18.0 ~ 20.0
      Ni8.0 ~ 13.0
      Kombinovaná omezení
      Omezení kombinací prvků

        Je nutné vybrat podmíněnou větev

        Ano

        Vysvětlení ověření

        Používá se tabulka 1 originálu vydání 2017 a poznámky pod čarou; vydání 2025 dosud nebylo ověřeno a shodné složení obou vydání se netvrdí.
        WhatsApp Technický dotaz →
        Použití obrázků a obsahu · Creation Group